Sağlık Astrolojisinde Ay

Vitaminler: Riboflavin (vitamin B–2).

Mineraller: Potasyum.

Güneş burcu kişinin vücudun anayasal kalitesini gösterir Oysa Ay sağlık koşulları anlatır. Yüksek duyarlılık oluşturduğundan, özellikle ameliyat zamanları için iyi bir göstergedir. Örneğin, Ay’ın boşlukta olduğu günlerde ameliyat olunmamalıdır. Bugünlerde yapılan cerrahiler genellikle doğru yapılmaması anlamına gelebilir. Neticesinde daha fazla yan etki oluşabilir veya ikinci bir ameliyat gerekli hale gelebilir.

Transit Ay’ın burç göstergesi de operasyonlar için olumlu ya da olumsuz zamanı gösterebilir. Genel olarak, transit Ay sabit bir burçtaysa (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) ameliyat olunmalıdır. Sabit burçlarda transit Ay süresinde planlanan ameliyatlarda hiçbir ekstra istenmeyen durum oluşmaz ve ayrıca Ay cerrahın elinin verimli şekilde tutulmasına yardımcı olur. Ay değişken burçlarda (Başak, İkizler, Balık, Yay) olduğu zaman büyük olasılıkla herhangi bir ameliyat için en kötü zamandır. Bu koşul ameliyat sürecine çok fazla esneklik katar. Bir safra kesesi ameliyatı için doktora gidildiğinde, cerrah ayrıca ameliyat sırasında başka organlarla ilgili operasyonlara da girmek isteyebilir.

Ayrıca transit Ay’ın burç işaret tarafından yönetilen vücut organı üzerinde bir işlem olmamalıdır. Diğer bir deyişle, bir safra kesesi işlemi (oğlak burcu yönetiminde) olduğu için bu hastalığa dair bir ameliyat, Transit Ay Oğlak burcunda iken olunmamalıdır. Yine aynı şekilde mümkün olduğunca ilgili burcun tam ters burcunda yerleşen transit Ay süresince de ameliyat olmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü genellikle refleks bir problem oluşabilir. Transit Ay Yengeç burcundayken Oğlak burcunun yönettiği Safra kesesi operasyonu muhtemelen yapılmamalıdır.

Vücut içindeki sıvı miktarı da cerrahi için iyi dönemleri belirleyecektir. Genel olarak, Ay vücudumuzda sıvı gel-gitten (serum seviyeleri, su, kan gibi) sorumludur. Okyanusun gelgitler sırasında kıyıya doğru gelmesi veya çekilmesi gibi, vücut sıvıları da, fiziksel kabukları içinde aynı şeyi yaparlar. Ay’ın evrelerine paralel olarak vucut sıvı seviyelerinde düşme veya yükselme eğilimi olur. Yeni ay zamanı sıvıların en düşük noktada olduğu bir zamandır ve sonuç olarak kilo kaybı oluşturur. Dolayısıyla Yeni Ay dönemlerinde şişlik, morarma veya kanama şansı çok yüksektir. Böyle bir işlem için en iyi zaman, yeni Ay’dan önceki veya sonraki beş gündür. Kontrast olarak Dolunay sırasında vücut sıvıları en yüksek haldedir ve yaralarda aşırı şişme, kanama veya sızıntıya neden olabilir. Dolunay’dan önceki ve sonraki beş gün içinde asla ameliyat olunmamalıdır.

Ay’ın vücut sıvılarını düzenlemesi yanı sıra, transit konumu, aynı zamanda riboflavin için bir ihtiyaç olup olmadığını da tespit edebilir. Örneğin, kafatası içindeki sıvı dolunay süresinde, beyin üzerinde basınç yaratır ve kişi potansiyel olarak daha üzgün, daha duyarlı ve daha sinirli hale gelebilir. Bu durumda kişide riboflavin ihtiyacı en yüksek düzeyde artar. Kişide riboflavin belirtilerin bir eksikliği varsa eğer bu durumda dolunay’dan beş gün öncesinde ve beş gün sonrasında bunu daha şiddetli olarak hissedebilir. Riboflorin eksikliği etkisi, yeni ay’a doğru azalabilir.

Buna ek olarak, kişinin ihtiyaç duyduğu potasyum miktarı Ay’ın konumları ve gelgitleri tarafından belirlenebilir. Hücrelerde ağırlık kayıpları oluşabilir veya vücut su toplayabilir ve bütün bunlar vücudu çevreleyen sıvı potasyuma bağlıdır. Doğum haritasında Ay’ı Yengeç burcunda yerleşmiş veya bu kuvvet vurgulanmış Ay gezegenleri olan bir kadın, özellikle bedeniyle sıvı dağıtımına bağlı olarak bir ay kilo alır ve diğer ay kilo kaybeder. Sıvı muhafazası çeşitli elemine kanallardan dökülmezse, kilo alımı her Dolunay’dan beş gün önce fark edilir. Yeni Ay’da kilo normale dönecek ve vücut sürekli gelgit içinde olacaktır. Bu problem ancak vücutta potasyumun dengede tutulmasıyla sıvı seviyesi uygun miktardaki ile kontrol edilebilir. Doğum haritasındaki zorlu konumdaki Ay da genellikle uyuşturucu duyarlı bireyleri gösterir. Sekiz derece toleransı ile 1. veya 10. Evlerde doruk noktasında kavuşum var ise, özellikle Ay’ın içinde bulunduğu burca bağlı olarak hastalık durumunda herhangi bir ilaç daha düşük dozda (olağan doza göre) alınmalıdırlar.

Son olarak, doğum haritasındaki Ay’ın konumu kişinin duygusal ihtiyaçlarını kurmaya yardımcı olacaktır. İyi sağlık, sadece doğru yiyecekleri yemek meselesi değildir aynı şekilde duygular ve davranışlar ile zihinsel faaliyetler iç içe ve dengeli olmalıdır. Duygular yanlış yönlendirilmiş ya da bastırılmış ise alt bilinçte zihinsel faaliyetleri negatif etkileyebilir. Bu süreçte vücuda giren bir hastalık o zamana kadar kış uykusuna yatan bir viral mikrobu aktive edebilir. Suçluluk, öfke ve kıskançlık gibi duygular düzgün değilse, bunlar da aynı şekilde hastalıklara neden olabilir.

 

 

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!