Astroloji Programlarına Ekler

NATAL (STANDARD)PROGRAMA EK

Güneş 120 Vesta

Kendi gerçek merkezinizi bulmak için kendi içinizde araştırmalar yapar ve varlığının parçalarını yeniden bütünleştirmek için kahramanca maceraya adım atarsınız. Sizde tam olarak adanmış ve sorgulamadan bütünlüğü yüksek düzeyde tutma yönünde güçlü bir eğilim vardır. Birçok manevi gerçeğe bağlı bir adanmışlık doğası ile onu ne olursa olsun meşale gibi elinizde tutarsınız. Siz kendiniz olmanın sırlarını kutsal bir yolculuk ve macera gibi hayatınızda yaşarsınız.

Ay kavuşum Juno

Muhtemelen aşka âşık olmak, duygusal olarak birleşmek dürtüsü tarafından sürekli tahrik ediliyor olabilirsiniz. Duygusal güvenlik ihtiyacınızı veya kendi rahatınızı kendiniz sağlayamadığınız için bunu bir hayat arkadaşı tarafından sağlamak adına tüm baştan çıkarıcı yeteneklerinizi kullandığınız söylenebilir. Sizin her türlü evlilik kurumları, formları ve bir ilişkinin görünüşü ile ilgili aşırı fazla duygusal içeriğe sahip biri olarak, aşırı endişeli veya aşırı kıskanç olmanız mümkündür.

Merkür 150 Vesta

Doğanızda entelektüel aklınız ve zihniniz ile adanmışlık duygularınız tamamen garip, uyumsuz ve birbiri ile ilgisiz gibi görünebilir. Ortada bir bilmece veya paradoks var gibi görünüyor. İçindeki farklı ihtiyaçları uzlaştırmak için büyük çaba göstermeniz gerekebilir. Bu ayarlamaları yapmak ve dengeyi bulmak zaman zaman sizi oldukça zorlayacağından dolayı sinir bozucu ve beyhude görünebilir.

Merkür 135 Pallas

Siz meydan okumalar veya bağımsızlık ve sosyal reform ifadelerine karşı kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Kadın kuruluşları sizin için bir sorun olabilir ve siz onlara görünüşte direniyor olsanız ve karşı dursanız bile, onlarla aranızda ortak bağımsızlık enerjisi hâkimdir. Yaratıcılık, bağımsızlık ve sosyal reformlar konusunda duygularınızla kendinizi içinde bir çatışma hissedebilirsiniz.

Venüs 120 Juno

Sanatsal yaratıcı ortaklıklar, ya da aşk, zevk ve güzellik takdir eden medeni ortaklıklar kurabilirsiniz. Sizin için güzellik ve cinsel arzu duyduğu bir eşle yaşamak genellikle önemlidir. Romantizm, sıcak ve yakın ilişkiler üzerine gelişirsiniz. Güzellik ve romantizm ifadelerinden keyif alır ve bu tarz alışverişleri çok takdir edersiniz. Birçok destekleyici partneriniz veya ortağınız olur. Öz eleştiri yoluyla ilişkilerinizin başarısını teyit edersiniz.

Mars 135 Vesta

Kendinizi kişisel özgürlük ve bağımsızlık için savaşırken büyük tehlikeler içine sokabilirsiniz veya kendinizi kurban etme yönünde bir takım kayıplar yaşamanız muhtemeldir. Yürüdüğünüz ruhsal yol sizin kişisel seçim ve eylemlerinizi desteklemek ve siz kendinizi yalnız ve öncü bir adam olarak düşünebilirsiniz ama bağlılık ile bağımsızlık arasında zor seçimler yapmanız gerekebilir.

Mars 120 Pallas

Siz çok gelişmiş sosyal bir bilinç ile son derece yaratıcı bir kişisiniz. İnandığınız konularda sağlam tavırlar almaya tereddüt etmeden ve eylemlerinizi maksimum etkili şekilde ders niteliğinde gösterebilecek ustalığa sahipsiniz. Aynı zamanda güçlü bir sosyal vicdana sahip olduğunuzdan kendinizi kolayca sosyal eylemlere adamış gruplarda liderlik rollerini kabul edebilirsiniz.

Mars 60 Ceres

Siz kendine güven duygusu çok yüksek ve bağımsızlık ihtiyacı konusunda çelişkiler yaşamadan ihtiyacı olanların bakım ve beslenmesi konularında oldukça iyisiniz. Kontrolcülüğünüz gasp ve diktatörlükten ziyade destek ve cesaret boyutundadır. Siz ebeveyn ve çocuk ilişkilerini bir sanat dalı gibi değerlendirip diğerleri için bir rol modeli olabilirsiniz. Konfor ve destek vermek için doğru zamanda doğru yerde olabilme özelliğiniz vardır.

Jüpiter 120 Juno

Bu ilişki içindeki ihtiyaçları karşılamak için eşin arada sırada gidişi ile ilişkiyi tutma yatırımı elde edilebilir. Çocuklar da dâhil olmak üzere veya belirli dini inançlar ya da toplumsal değerler de birlikteliğinizde önem taşır. İlişkinizin yaygın bir tema ile eşitlik arama üzerine kurulmuş olması mümkündür. Sizde kişisel büyümenizi sağlayacak ve sizi güçlendirecek önemli bir ilişkiyi elinizde tutma yönünde güçlü bir potansiyel vardır.

Jüpiter 90 Ceres

Siz güvenlik ve konfor duygusu yaratmak için, macera, bağımsızlık ve özgürlük duygusu ile sürekli bir çatışma halinde kendinizi bulabilirsiniz. Her ikisi arasında veya her ikisine yönelik seçimler yapmak zorunda kaldığınızda bunlar size oldukça zorlayabilir. Genellikle yakın ilişkileriniz büyük stres barındırabilir. Her iki tarafında sizin ihtiyaçlarınızın bir parçasını olduğunu kabul etmeniz gerekir ki bu seçim neredeyse imkânsızdır.

Satürn 135 Vesta

Dini ideallerinize kendinizi adayışınıza karşı pratik sorumluluk duygusu içinde ikilem içindesiniz. Sizin en kutsal gördükleriniz kariyerinizin taleplerine ya da sosyal duruşunuza karşı geliyor veya kültürel geleneklerin kınamasıyla karşılaşıyor. Cinsellik ve bağlanmayla alakalı konuların çözümü zor olabilir. Kendi görüşlerinizi aydınlığa kavuşturmanız sizi sosyal ya da kültürel çevrenizle doğrudan çatışmaya sokabilir.

Satürn 180 Juno

Kariyer ve evlilik ya da pratik sorumluluk ve hedefleriniz ile güçlü ve karşılıkçı destekleyici ilişki arasında büyük bir çelişki yaşayabilirsiniz. İlişkiyi kontrol etme, karar verme ve sorumluluk alma konusunda şiddetli bir dengesizlik ya da heyecan ve samimiyet eksikliği olabilir. İkinizden birinin karar verme gücünü diğerine verme konusunda eğilimi olabilir ve güçsüz ve kızgın hissedebilir.

Satürn 150 Ceres

Ailevi bağlarınızda çelişkili ya da gizemli durumlar olabilir. Aileniz arasında bağlantı kopukluğu olması muhtemeldir ve size karşı farklı etkileri olmalarıyla beraber sizden farklı beklentileri olması çözülmesi zor bir problemdir. Bu durum kişiliğinizde başarı ve arkadaşlık ilişkilerinizi uyumlu yürütme konusunda bir başarısızlık olarak kendini gösterebilir.

Uranüs 90 Pallas

Sosyal ve kültürel hassasiyetleriniz arasında çatışmalar yaşayabilirsiniz ve radikal değişimler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Önemli değişim ihtiyacı ile birlikte gelenekler ve getirdikleri çatışabilir. Feminist olabilirsiniz ya da ifade özgürlüğünü kısıtlayan kişisel sınırlara karşı cinsiyet rollerine karşı çıkabilirsiniz. Sosyal ayrımcılığa ya da adaletsizliğin diğer formlarına karşı harekete geçebilirsiniz.

Neptün 150 Juno

Ruhani yaşamınız ve evliliğiniz (ya da birincil ilişki) arasında bağ görünmüyor. Samimi ilişki kurma ihtiyacıyla ruhani olma gereği karakterinizin güçlü elementleri olabilir, fakat bu olguların buluştuğu ortak bir payda bulunmamaktadır. Eşiniz, iç dünyanızı mantıklı bulmayabilir ya da anlamayabilir veya sizin sanatsal, romantik ve ruhani tarafınız adanmış ilişkiler bağlamında anlayış göremeyebilir.

Neptün 120 Ceres

Annenizle ya da çocuğunuzla muhtemelen psişik/manevi bir bağınız var ki, bu bağ yakın ilişkileriniz kadar manevi bilinçlenmenizi de geliştirip zenginleştiriyor. Sevdiğiniz kişilerin sanatsal ve mistik gelişimini ve ifadelerini teşvik ederek bu kişilerin fiziksel boyutlarını olduğu kadar maneviyatını da beslersiniz. Ayrılma ve/veya kişisel fedakarlık gibi meseleler sizi manevi bağlarınızı daha iyi anlamaya ve evrensel gizeme teslim olmaya zorlayabilir.

Pluto 90 Juno

İstismar ve tahakküme yol açarak eşiyle şiddet veya Kompulsif güç mücadeleleri yaşayabilirsiniz. Muhtemelen yoğun bir güç ilişkisine gireceğiniz bir birlikteliğiniz olacak ve bu muhtemelen birinizin ya da her ikinizin birbirini saplantılı şekilde kıskanmasından ileri gelecektir denebilir. Para ve cinsiyet güç ilişkilerinin ana temasını oluşturacak. Biriniz ya da her ikiniz tutku konusunda ilerleme kaydedeceksiniz ve yoğun tecrübeler yaşayacaksınız.

Kiron 90 Pallas

İyileşme ve başlangıç sürecinizde, entelektüel ve siyasi odağınızla manevi ve sezgisel hisleriniz arasında bir çatışma yaşayabilirsiniz. Gerçeklik, zaman ve olasılıklar konusundaki algılarınızı genişlettikçe sosyal çevrenizde kabul edilebilir olan temel sosyal, siyasi ve düşünsel hassaslıklarınızla doğrudan zıt konuma düşebilirsiniz. Hangisine güveneceğiniz konusunda bazı zor kararlar vermeniz gerekebilir. X

Vesta Koç’ta

Motive olduğunuz zaman hedefinize veya ilham konularınıza diğerlerinden bağımsız bir ruh ile ve alanında lider olma potansiyelinizle odaklı kalma yeteneğine sahip yüksek enerjili bir bireysiniz. Bu nedenle gerçek amacınızı keşfetmek ve kendi yolculuğuna devam etmeniz bir zorunluluktur. Yaşamınızın erken döneminden itibaren kendinize bazı sorular sorarak hedefinizi aramaya başlamanız gerekir: ‘Neye tutku duyuyorum? ‘Hangi yeteneklere sahibim?’ ‘Para ödülü olsun veya olmasın neye ulaşmak için motive olabiliyorum?’ Bu noktada, anne-babanız, arkadaşlarınız ya da sevgilileriniz sizin kendi emellerinize takip etmeniz yönünde hayati önem taşımaktadır.

Vesta onuncu evde

Kendini kurban etme Kariyerinizde güçlü bir temadır. Bazı durumlarda bu yerleşim sizin doğru kariyer yolunu bulma konusunda başarısız olabileceğiniz anlamına gelebilir. Böyle olduğu zaman kendi yönünüzü kaybettiğinizi hissedebilirsiniz. Size ilham gelen şeyi ya da topluma katkıda bulunabileceğinizi düşündüğünüz bir alanı keşfetmek için kalbinizi aramanız gerekir. Sonra dikkat dağınıklığı ya da umutsuzluğun sizi caydırmasına izin vermemeniz gerekir.

Vesta 90 Yükselen

Sizin cinsellik anlamında uygun ifade bulamamanız veya karışıklıklarla karşılaşmanız muhtemeldir. Doğu antik zamanlarındaki tapınak rahibeleri gibi, Vesta’da hayatın manevi bir parçası olarak kutsal cinsel ayinler yapar ve cinselliği maneviyata götüren bir yol olarak görür. Cinselliğinizin içinde maneviyat boşalmış ve hatta sık sık olumsuz ahlaki ve dini tutumlar ile çevrili olabilirsiniz.

Pallas Boğa’da

Sağduyu ve bilgelik hayatınızın temelleri arasındadır. Sık sık arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınıza danışmanlık sunan, akıllı ve mantıklı birisiniz. İnsan doğası üzerinde çoğu zaman sağlam bir anlayışa dayalı tavsiyeler sunan güvenilir biri de olmanız mümkündür. Davranışları iyi ve kötü gibi değerlendirmezsiniz. Aksine insan doğasının temel ilkelerini anlarsınız, çünkü yargılayıcı değilsinizdir. Sizin varlığınıza ihtiyacı olanlara karşı güvenilir ve rahatlatıcı birisiniz. Aynı zamanda kendi hayatınızın güvenliği için çalışırsınız

Pallas onuncu evde

Burası adalet konularında ve kamusal yaşamda güçlü bir rol oynayan tanrıça Pallas için önemli bir yerleşimdir. Kariyeriniz veya evlilik ortağınızın seçtiği doğru ve yanlış inançları yansıtıyor olabilir. Örneğin yasalar ya da yasal haklar, siyaset, arabuluculuk veya diplomasi ile bağlantılı bir meslek seçebilirsiniz. Kadın hakları için kamusal yaşamda adaleti sağlama özelliğiniz olabilir ya da kadınlara yardımcı olabileceğiniz bir kariyer seçebilirsiniz.

Pallas 180 Kuzey Ay Düğümü

Öğrenme sorunları veya algısal, işitsel veya zihinsel bozukluklarınız olabilir.  Zaman zaman, düşüncelerinizin dağınıklığı veya bulutlu, en azından diğer insanların eleştirilerine karşı kendini savunmada zorluk yüzündün üzüntü duymanız söz konusudur. Aşırı zihinsel yoğunluk yaşayabilirsiniz. Detaylara yakalanarak büyük resmi görmekte sorunlar yaşamanız da mümkündür.

Juno İkizlerde

Fikri uyum evlilik için gerekli ve temel maddelerden biridir. Eşinizin farklı görüş ve dinde olması çok önemli olmamasına karşın, siz eşiniz ile ilişkinizde karşılıklı anlayış akışını hissetme arzusunda olursunuz. Evlilikle ilgili fikirlerinizi genç yaşta oluşturmakla kalmayıp, aynı zamanda yaşamınızın erken dönemlerinde de evlilik yapabilirsiniz. Eğer kriterlerinize uygun ve iyi bir evlilik seçtiyseniz, o evlilik gerçekten hem kalbinize hem de zihinsel uyuma dayalı başarılı bir evlilik olma şansına sahiptir.

Juno on birinci evde

Kuşkusuz dostluklar hayatınızda önemli bir rol oynamaktadır. Siz hayatın farklı kesiminden çeşitli arkadaşlara sahip olabilirsiniz veya kulüp, dernek ve ortak çıkar grupları ile iş arkadaşları arasında sosyalleşme olabilir. Ne olursa olsun zengin dostluklar kaynağına sahip biri olarak sosyal hayatınız meşguldür! Evlilik ise farklı bir konudur. Doğum haritanızdaki diğer açı yönlerine bağlı olarak, mutlulukla ortak çıkarları paylaştığınız ve sosyal çevreniz içine giren bir arkadaşınızla evlenebilirsiniz.

Ceres Yengeç’te

Kendinizi ve diğer insanlar için hem hazırlama hem de yemek yeme keyfini yaşamak arzusundasınızdır. Aile ve arkadaşlarınızı besleme sizin için sevinç kaynağı olabilir. Tabii ki haritanızın diğer yönlerine bağlı olarak illaki harika bir aşçı olmanız gerekmez.  Bu konum güzel yemek yemeği takdir eden bir kişi olduğunuzu da gösterebilir. Bu durumda akşam yemeğini yalnız yemek yerine diğer insanlarla birlikte olmayı tercih edebilirsiniz.

Ceres on ikinci evde

Siz bilge ve bakış açısına, anlayışına sahipsiniz. Sizi dinlemek durumunda kalan diğerleri bu özelliklerinizden yararlanabilir, ancak bazen sizin zekânız onu doğanın gerçeğini görmeye hazır olmayacak hale getirebilir ve yabancılaştırmak eğiliminde olabilirsiniz. Bu nedenle zoraki koşullar karşısında mahkûm kalmaktan hoşlanmayarak geri çekilme ya da sessiz kalma olumsuz tepkiler vermeniz mümkündür.

Ceres 90 Tepe Noktası

Zamanında bakıcılarınızdan sevgi ve onay eksiği yaşamış olabilirsiniz. Aşırı cezalandırma, katılık ve sert disiplin tatbik edilerek yetiştirilen bir birey olmanız kuvvetle muhtemeldir. Kendinizi kendi ev ortamınızda bile kısıtlı ve sınırlı hissedebilirsiniz. Bakıcılarınız soğuk ya da yüksek standartta hedefler belirleyen, şefkat hissiyatından uzak kişiler olabilirler..

KÜÇÜK KARMA NOTLARI

Akrep kuzey düğüm – boğa güney düğüm

Ruhunuz, kendisindeki devrimci değişiklikleri ve yaşamınızın getirdiği koşullan kabul etmeyi öğrenmektedir. Geçmiş yaşamınızdaki yüklerin ağırlığından bıktığı için düzgün bir yaşam, dinginlik, dinlenme ve bir yere yerleşmeye özlem duyar. Bu nedenle de gelecek için değişiklik yapma gücünüzü kendinde bulamaz. Eski alışkanlıklarınızdan inatla vazgeçmek istemez ve işleri zor tarafından ele alır, başkalarının yanlışlarını görmekle birlikte bunlardan hiç ders almazsınız. Bunun yerine kendiniz yaşayarak deney kazanmak istersiniz. Bunun sonucu olarak da, gereğinden fazla zaman, enerji ve çaba harcarsınız.

Güven duyabilmek için, mal -mülk ister, ancak ne kadar mal sahibi olursanız o kadar da onun tutsağı olursunuz. Önünüze çıkan şeyleri inatla saklamaya çalıştığınız için yükünüz gitgide ağırlaşır. Geçmiş yaşamınızda egonuz çok zarar gördüğünden bu yaşamınızda değerli bir insan olduğunuzu kanıtlamaya çalışırsınız. Başkaları sizi eksik bulduğu zaman altüst olursunuz. Bu nedenle ne pahasına olursa olsun başarmak istersiniz. Yaşamınızın bir döneminde karmanızın bir sonucu olarak polisle bir işiniz olabilir. Akrep kuzey düğümünüzün derslerine ulaşınca siz tümüyle değişirsiniz. Arkanızdaki köprüleri yıkarak eski bağlarınız ile alışkanlıklarınızı koparır ve takıntınız? Olarak, geleceğe yürürsünüz.

Düşüncelerinizle eylemlerinizin değişmesi iç güveninize bağlıdır. Yıllar geçtikçe güçlenerek bilinçlenir, öz saygınızı kazanabilmek için, bilinçaltı tutkularınızın sonuçlarını değerlendirmeyi öğrenmelisiniz. Bu düğümler, birçok yaşamınız boyunca aydınlanma yoluyla giden bir ruhu simgeler. Şimdi bu ruh, tüm birikmiş, çürümüş düşünceleri bırakacaktır. Bu nedenle sevdiklerinizi ve sahip olduklarınızı yitirebileceğinizden çok acı veren bir yoldasınızdır. Bu karmayı tamamlama süreciniz çok zor olduğundan, siz genellikle uzun yıllar yalnız kalırsınız. Çünkü her şeyinizi yitirirsiniz. Sonunda bu simgesel ölümden yeniden doğmuş gibi çıkarak, gerçeklerle birlikte kendinizi de olduğunuz gibi görürsünüz.

Güney düğümünüzün bulunduğu ev hangi alanda kayıplara uğrayacağınızı, kuzey düğümünüzün bulunduğu ev ise, bu yaşamınızda yeniden doğuşunuzun hangi alanda gerçekleşeceğini gösterir.

Gufran Erkılıç

 

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!