CİNSEL İÇERİKLİ SABİT YILDIZLAR VE ASTEROİDLER

CİNSEL İÇERİKLİ SABİT YILDIZLAR

AGENA: Genel anlamda cinsellikte ahlak, Venüs’le beraber: Duygusallığın cinsellikte sesle ifadesi. 

AL HECKA: Mars’la beraber: Seks sorunları, Venüs- Mars türü rahatsızlıklar. Ay’la birlikte: Cinsel ahlaksızlık. Satürn’le birlikte: Kontrolsüz tutkular, sefahat düşkünlüğü ve sapıklık.          

ALCYONE: Yükselenle beraber: Homoseksüalite, şiddetli şehvet. Venüs’le birlikte: Cinsel ahlaksızlık.           

ALFARD: Genel anlamda: Cinsel ahlaksızlık. Ay’la beraber: Şehvet, ahlaksızlık ve hovardalık.          

ALGENIB: Venüs ve Satürn’le beraber: Kötü ahlak. Neptün’le beraber: Seks problemleri.       

ALPHECCA: Yükselenle beraber: Seksüel rezillikler.

ASELLUS AUSTRAL: Satürn’le beraber: Ahlak zaafı.          

ASTEROPE: Yükselenle beraber: Homoseksüalite. Şiddetli şehvet. Venüs’le beraber: Cinsel ahlaksızlık.   

BELLATRIX: Ay’la beraber: Şehvet.      

CASTOR: Güneş’le beraber: Tecavüze uğramak veya tecavüz etmek.      

CELAENO: Yükselenle beraber: Homoseksüalite, şehvet. Venüs’le beraber: Cinsel ahlaksızlık.        

DSCHUBBA: Genel anlamda: Cinsel ahlaksızlık ve utanmazlık. Uranüs’le birlikte: Kötü ahlak.          

ELECTRA: Yükselenle birlikte. Homoseksüalite, şiddetli şehvet. Venüs’le beraber: Cinsel ahlaksızlık.           

GIEDI PRIMA: Uranüs’le beraber: Kötü ahlak.

HAN: Takımyıldız: Kolayca baştan çıkma.        

HOEDUS I: Genel anlamda: Şehvetlilik.

HOEDUS II: Genel  anlamda: Şehvetlilik.         

HYADUM II: Genel anlamda: Cinsellikte aşırı ve ahlaksız şekilde şaşırtıcı artışlar, dürtülür ve ahlaksız bir yaşam.    

KAJAM: Takımyıldız. Genel anlamda:  Ateşli tutkular ve tehlikeli bir mizaç.         

KELB ALRAI: Takımyıldız. Genel anlamda: Kolayca baştan çıkma.          

KORNEPHOROS: Takımyıldız. Genel anlamda: Ateşli tutkular ve tehlikeli bir cinsel mizaç.     

LESATH: Genel anlamda: Cinsel ahlaksızlık. 

MAASYM: Takımyıldız. Genel anlamda: Ateşli tutkular ve tehlikeli bir mizaç.      

MAIA: Yükselenle beraber: Homoseksüalite, şiddetli şehvet. Venüs’le beraber: Cinsel ahlaksızlık.   

MARFIK: Takımyıldız. Genel anlamda: Kolayca baştan çıkma.       

MARSIK: Takımyıldız. Genel anlamda: Ateşli tutkular ve tehlikeli bir mizaç.        

MENKAR: Mars’la beraber: Cinsel ahlaksızlık.

MEROPE: Yükselenle beraber: Homoseksüalite, şiddetli şehvet. Venüs’le beraber: Ahlaksızlık.        

MIRACH: Mars’la beraber: Fahişeliğe elverişlilik. Satürn’le beraber: Sefahat düşkünlüğü. Venüs’le birlikte: Kötü ahlak.

PHECDA: Neptün’le beraber: Hastalıklı seks mizacı. 

POLLUX: Güneş’le beraber: Tecavüze uğramak veya tecavüz etmek. Venüs’le beraber: Kadınlar için baştan çıkarılma tehlikesi 

PRAESAEPE: Genel anlamda: Cinsellikte kusurluluk. Yükselenle beraber: Şiddetli şehvet      .

PRIMA HYADUM: Genel   anlamda: Cinsellikte aşırı ve ahlaksız şekilde şaşırtıcı artışlar, dürtülür. Ahlaksız bir yaşam,

PROCYON: Yükselenle beraber: Şehvet          

RAS ALGETHI: Takımyıldız. Genel anlamda: Ateşli tutkular ve tehlikeli bir cinsel mizaç          

RAS ALHAGUE: Genel anlamda: Sapık ahlak anlayışı, sapık tatlar alma ve kolayca baştan çıkma   

SABIK: Takımyıldız. Genel anlamda: Sapık ahlak anlayışı ve kolayca baştan çıkma     

SADALSUUD: Satürn’le beraber: Cinsel ahlaksızlık  

SARIN: Takımyıldız. Genel anlamda: Ateşli tutkular ve tehlikeli bir cinsel mizaç 

SHAULA: Genel anlamda: Cinsel ahlaksızlık  

SINISTRA: Takımyıldız. Genel anlamda: Cinsel ahlaksızlık.             Kolayca baştan çıkma. Ay’la            beraber: Şehvetli ve ahlaksız      

SIRIUS: Genel anlamda: Cinsel şevk.   

TAYGETA: Yükselenle beraber: Homoseksüalite, şiddetli şehvet. Venüs’le beraber: Cinsel ahlaksızlık.   

UNUKALHAI: Genel anlamda: Cinsel ahlaksızlık.      

VEGA: Genel anlamda: Genellikle şehvetlilik. 

YED POSTERIOR: Takımyıldız. Genel anlamda kolayca baştan çıkma    

YED PRIOR: Takımyıldız.  Genel anlamda kolayca baştan çıkma ve cinsel ahlaksızlık. 

ZOSMA: Genel anlamda: Cinsel Ahlaksızlık.

CİNSEL İÇERİKLİ ASTEROİDLER

ADONIS (asteroid no 2001)

Anahtar kelimeler: Aşk, saf ve karşılıklı sevgi, hayranlık, kontrol, bağlılık, cinsiyetin ötesinde aşk, gerçek sevgi ve sevginin güzelliği, inanç, mutlak güven, gerçek bağlantı olarak düşünülen ruhsal bağlantı, ruh eşi, ruh ikizi, kişinin gerçek aşkı ve ruh eşini bulamadığı için son aşama olarak boşanması.

AMOR (asteroid no 1221)

Anahtar kelimeler: Koşulsuz sevgi şartlarının aranışı, kalıcı ve gerçek sevgi koşullarının ifade ettiği özellikler, sevgi konusunda sınırlamalardan blokajlara limitlerin belirlenmesi, sevgiye etki eden tüm koşullar, sınırlar ve kabullenme, aşk, şehvetli bir doğa ve zevk, haz, neşe ve şehvet temalarına önem. Amor’un bulunduğu burç sevgi paylaşımında neyin engel oluşturduğu konusunda fikir verir. Geri giden Amor başkaları tarafından zorlanan koşulları görememe ve sevgi bağlantılarında uygun sınırlar koyamama. Negatif durumda ise şiddet/nefret.

ANTEROS (asteroid no 1943)

Anahtar kelimeler: Gerçek aşk, karşılığı verilen sevgi, karşılıklı hayranlık, kendini aşka adama, karşılıklı özveri, karşılığı alınmadığında intikamcı ve kindar davranışlar, sevgiden dolayı yapılan tacizler, reddedilme, sevilmeme.

APHRODITE (asteroid no 1388)

Anahtar kelimeler: Çiftleşmek için belirli bir partnerin seçimi, belirli zamanlarda cinsel isteklerin tatmini için verilen çabalar, cinsel konularda titreşimlerin tutabileceği manyetik açıdan güçlü bir partnere yönelme, cinsel duygular ile cinselliği ruhsallıkla birleştirme çabaları.

EROS (asteroid no 433)

Anahtar kelimeler: Cinsel cazibe, tensel zevkler, erotik davranışlarla ilgili birikim, yaşam için sahip olunan tutkular, cinsel tercihler ve uyum, kalp ve kalple ilgili sistemler, tarihsel deneyimler. Tutkun bir yapı haz, neşe ve duygusallık gibi temalara önem verme.

Aşk, kalp, tutku ve cinsellikle ilgilenmek, cinsel organlar, Zevk alma ilkesi, üreme sistemleri, seksüel tarihçe, seksüel tecrübeler, fanteziler. Natal haritada retro konumunda ise, kişinin cinsellik yönündeki eksiklikler, az cinsel tecrübe, seksüel ilişkilere girme konusunda tereddütler, seksüel fantezileri baskılama yönünde bir eğilim yaratır. Eros’un cinselliği daha duygusaldır ve bütünleşme enerjisi üzerine kuruludur. Burç ve ev konumuna bağlık olarak cinsel tecrübelerin daha çok hangi alanlarda ve ne şekilde yaşadığını gösterir. Eros / koç noktası: Erotik, tutkulu, arzulu ve şehvetli bir şekilde kişi kendini kamusal alanda ifade eder. İnsanlar kendi görüşlerine göre bireyi büyük manyetik çekim gücüne sahip biri olarak veya bir tehdit olarak görebilir. Ünlü fahişe ya da Kazanova tiplerde bu konum gözlemlenir.

FREIA (asteroid no 76)

Anahtar Kelimeler: Zevk, tutku ve romantizm sevgisinin yanında bireysel cazibe ve güzellik de getirebilir, aşk hayatında önemli bir rol, başkalarının saygısını ve itibarını kolayca kazanabilme. 

GANYMED (asteroid no 1036)

Anahtar kelimeler: Sahip olma, başkasının ödülüne kendisininmiş gibi değer biçme, gençler ile yapılan entelektüel işler, çocuklar ve gençlerle çalışmak, cinsel cazibeyi temel alma, olgunlaşmamış davranışlar, içecek sanayii, alkol ile yapılan çalışmalar,    sosyalleşme ve eğlence, fiziksel güzellik ve kişisel cazibe, kişinin yaşamında eşcinselliğin önemli bir yere sahip olması.

LILITH: ASTREOİD NO: 1181

Astrolojik olarak Kara Ay Lilith ile Astreoid Lilith birbirinden farklıdır. (sembolleri de farklıdır) Kara Ay, Dolunay’ın tam karşıtı olarak, kişinin karanlıkta kalan yönünü temsil eder. Astreoid Lilith ise, kararlar, seçimler, rekabet, üç kişilik (aşk) ilişkileri, seçilmeme veya tercih edilmeme nedeniyle orta çıkan ve bastırılan öfke, kindarlık, üçlü ilişkiler ile dürüst olmayan ilişkilere girmek. Cinsellikle ilgili sorunlar, cinsiyet ile ilgili sorunlar, ilişkilerdeki dominantlık, kıskançlık, Bulunduğu burcun ve evin yerleşimine bağlı olarak, içinde bulunduğumuz koşulların rengini, önümüzde bize engel çıkartan kişileri gösterir. Tepe noktası kavuşumlarında kişinin profesyonel hayatında karşılaşacağı rekabet ve bakın olma isteği ile farklı ilişkiler içine girebileceğini, Yükselen ile kavuşumlarında, ilişkilerde reddedilmeye karşı gösterilecek tepkilerin hassasiyetini ve boyutlarını gösterir. 

PERSEPHONE (asteroid no 399)

Anahtar Kelimeler: Farkındalık, anne ve aileden ayrılmanın ne olduğunu belirleyen hafıza ve bilgiler, yeni yetme krizleri, aşk işlerinin karanlık yüzü, artan sezgiler, ruhlarla bağlantılar, ağzı sıkılık, psişik şiddet, evlilik veya kariyer için ayrılık.

PROSERPINA (asteroid no 26)

Anahtar Kelimeler: Düzenlenen türde sevgi olmadan yapılan evlilik, rahatın evliliği, anaya özgü karışma, ikili ilişkinin içinde nesiller arası yaş aralığı, romantik kontrolün kaybı, bir ayrılığa yaklaşırken kişinin üstüne çektiği koşullar.

PYSCHE (asteroid no 16)

Anahtar Kelimeler: Aşkın kırılganlığı; aşk denemeleri, gerçek sevginin yolunun sorunsuz çalışması ve asla bireyleşmemesi, benlik bütünlüğü, kalp ile görme bütünleşmesi, başkalaşım, aşkınlık, birlik, beden ve ruh, sevgi yoluyla kendini anlama, bilinç ve vicdan olgunluğu, hayat denemeleri, kendini gerçekleştirme, titreşimlerini ve bincini yükseltme,  ruh kaybı; parçalanma, kendini arama.

Duygusal ve psikolojik yaralar, travmalar, savunma, beyin, kafa, zihin sağlığı, psikolojik iyileşme süreci, hatıralar, içgörü, acı, hassasiyet, zihinsel ve duygusal durum ile ilgilidir. Aynı zamanda kafa bölgesine alınan darbe neticesindeki yaraları da gösterir. Psyche’nin olduğu yerde acıya karşı hassasiyet vardır. Ev ve burç konumuna bağlı olarak, acı ile nasıl baş ettiğimizi görebiliriz. Örneğin Başak burcundaki Psyche acıya eleştirel yaklaşarak, yeteri kadar iyi olmadığı ya da yeteri kadar hazırlık yapmadığından ötürü acıyı yaşadığını deneyimleyebilir. Ya da 2. Evdeki Psyche, para, özgüven veya değerlilik eksikliği yüzünden acıyı hisseder. Burçların elementsel konumları da aynı derece önemlidir. Hava elementine dahil olanlar zihinsel anlamda psikolojik tedavi süreçlerine dahil olurken, ateş elementine sahip olanlar aşırı reaksiyoner tepkiler gösterebilir veya kendilerini her travmatik olayın içine balıklama dalarken bulabilir. Acının üstüne gitme eğilimleri daha yüksektir. Su gurubu ise kişinin psikolojik süreciyle yüzleşmesi daha kolaydır. Toprak elementine sahip burçlar sorunların üstünü örtmeyi veya yok saymayı tercih ederek daha travmatik sonuçlara doğru gidebilirler. Retro olması durumunda, erken yaşta oluşan duygusal travmalar neticesinde büyük acılara işaret edebilir. MC ile olan kavuşumlarında, toplumsal hedefler veya geçmişten gelen zorlu anılar kişinin acılarını tetikler. Yükselen ile kavuşum yapması durumunda (Alçalan ile karşıt olacağından) ilişkiler karşısında duygusal yaralanmalara açık olmak anlamına gelir. Kişi, başkalarının şefkat veya ilgisine karşı büyük açlık gösterebilir.

SAPPHO (asteroid no 80)

Anahtar sözcükler: Cinsellik, cinsel tercihler, cinsiyette denge ve kabuller arama, eşcinsel hakları için adeta elçilik görevi üstlenme, konfor ve lüks.

Hoşlanma, birbirine bağlanma, ortak ilgi alanlarını paylaşma, seks ilişkileri, Akrabalık, Arkadaşlar, ortak çıkarlar, değerler, maddi ve tahvil gelirleri. Sembolünde iki Venüs’ün yan yana durması, paylaşılan değer ve ilgileri veya estetik birlikleri gösterir. Bir diğerine benzer olma isteği, güçlü ilişki kurma güdüsü, bir diğerinin varlığı ile öz değer kazanma duygu ve yeteneğini gösterir. Paylaşımlar çok derin ve biyolojik temeller üzerindedir. Birleşim daha çok cinsel içerikleri paylaşımı gösterir. Retro durumundaki Sappho, kişinin ilişki kurmada yaşayacağı güçlükleri, cinsel paylaşım kısıtlılığını veya yakın temas kuracağı birilerini bulmakta çekilen zorlukları ifade eder. Bulunduğu ev ve burç konumuna bağlı olarak, kişinin ilişkilerinden beklentilerini, kendisini tamamlayacağını düşündüğü partnerinde aradığı özellikleri ve cinsel çekiciliğini nasıl ifade ettiğini gösterir. Venüs ile Uranüs kavuşumlarının tetiklediği ani aşk travmaları veya tek gecelik ilişkilerde güçlü Sappho etkisi bulunur. Venüs’ün sosyalliği, değerleri ve sanatsal çekiciliği ile Uranüs’ün yenilik, değişik insanlarla arkadaşlık gereksinimleri birbirini tamamlar. Transitlerinde arkadaşlar ile yapılan maddi paylaşımlar, ortak ilgilere sahip insanların bir araya gelmesi olarak yorumlanabilir.

VALENTINE (asteroid no 447)

Astrolojik olarak Valentine tahmin edebileceğiniz gibi güçlü bir yedinci ev etkisini yani her türlü bire bir ilişkileri ve bu ilişkileri oluşturmaya ve sürdürmeye yönelik teşviki işaret eder. Bu yalnızca aşk ilişkileri ya da evlilikler anlamına gelmez aynı zamanda iş ortaklıkları, danışman-danışmanlık, avukat-müşteri ya da muhalif ilişkileri, işkence eden-işkence edilen ya da iki kişi/kuruluş içeren diğer tüm ilişki şekilleri anlamına gelir.  Valentine aynı zamanda bir başka kişinin onayını rica etmeyi ya da bir şeyi kişisel olarak bir başkasına göndermeyi işaret edebilir; gönderilen şey bir sevgililer günü hediyesi, mektup, yasal bir belge, satılık mal sevkiyatı, istenmeyen bir posta, nefret notu, köpek dışkısı dolu bir paket, bombalı mektup olabilir.

Tutku ve aşk, yanı sıra, her türlü kalp ve kardiyo sorunlarına işaret eder. Duygusal anlamda cesaret göstermek ‘yürekli olmak’ tabirini anlatır. Seksüel tercihler ve tecrübeleri içerir. Kişinin bir işi yaparken o işin içine yüreğini koyması, kalpten gelen istek ve tercihler, kalbin sesini dinlemek anlamına gelir.

Gufran Erkılıç

error: Content is protected !!