Burcunuza Göre Tatil

 

Koç Burcu

Koç burcu insanını deniz kenarında üç hafta boyunca tatil yapmaya, tembellik etmeye zorlayacak olursanız, bu onun için gerçek bir işkence olur. Çünkü bu insan tatil zamanında bile aktif olur. Belki de bisiklet veya motosikletle istediği bir yere tatile gitmesi veya oradan oraya dolaması onun için iyidir. Bol güneşli yerler, volkanik alanlar ya da çölü andıran doğa ortamları onun için en uyumlu tatil yerleridir. Yurt dışında Hindistan, Meksika, Sicilya, Yurt içindeyse Akdeniz Bölgesinin sahil kesimleri, Patara,Tuz Gölü tavsiye edilebilir.

Boğa Burcu 

Bu burçta doğanların çoğu doğayı severler. Bu nedenle de örneğin çiftlikte, köyde tatillerini geçirmeyi veya bir sahil kasabasında bulunmayı tercih ederler. Ekonomik kriz dolayısıyla aşırı para sarf edecekleri yerler onlar için ideal değildir. Normal zamanlarda ise lüksüne çok düşkün olan boğa burcu mensuplara konforlu yerlerde tatil geçirmekten hoşlanırlar İyi yemeklerin ve tembelliklerine müsait ortamların hayranıdırlar.Yurt dışında İskandinav Ülkeleri, İsviçre, Bavyera, Yurt içindeyse Karadeniz Sahilleri tavsiye edilebilir.

İkizler Burcu

Değişikliği çok seven bu burcun hareketli insanı seyahat etmeyi, yeni insanlar tanıyıp onlarla dostluk kurmayı çok sever. Herhangi bir araştırma seyahati onların bilme,örenme açlığını giderecek için bu tür seyahatler onlar için idealdir. Gideceği en uygun yerler, Yerleşim alanları, Egzotik kültürlerin olduğu yerler ve insanların bol olduğu bölgelerdir. Yurt dışında İsrail ve Asya ülkeleri,Yurt içindeyse, İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirler tavsiye edilebilir.

Yengeç Burcu

Ancak toplulukla birlikte,örneğin turlarla yapacağınız bir seyahat sizin için zevkli olur.Ayrıca,ailenizle, anlaştığınız, sevdiğiniz arkadaşlarla birlikte tatile çıkmanız size mutluluk verir. Ayrıca burcunuz icabı deniz veya akarsu kenarlarını tercih etmenizde de yararlar var. Sizin için en uygun yerler bol yeşili olan deniz bölgeleri. Yurt dışında Kıbrıs, İsveç, İtalya, Hollanda, Danimarka,Yurt içindeyse, Karadeniz, Akdeniz ve Ege sahilleri tavsiye edilebilir.

Aslan Burcu

Her nereye giderseniz gidin,gittiğiniz yerde muhakkak telaşlı durumlar, heyecan verici olaylar olmalıdır. Sakin bir koy, ormanda tek başınıza dolaşmak, örneğin ıssız bir yerde bulunmak size göre değildir. Çevrenizde çok insan bulunmasını isteyen birisiniz. Güneşli ülkeler, Ova ve yaylalar, Metropoller sizin için ideal tatil yerleridir.Yurt dışında Kaliforniya, İspanya, Fransa, Yurt içinde ise Akdeniz ve İç Anadolu bölgeleri tavsiye edilebilir.

Başak Burcu

Bu burçta doğanlar yaşamlarını mantıklı bir biçimde planladıkları için hiç olmazsa tatilde biraz macera yaşamaları çok iyi olur. Bir deniz seyahati onlar için uygun değildir. Hem dinlenecekleri, hem de bilgilerini arttıracakları bir seyahat bu insanların isteklerine tam olarak uygun düşer.Tarım alanları, Ormanlık bölgeler idealdir.Yurt dışında Fransa, İsviçre, Yunanistan,Yurt içinde ise Ege bölgesi tavsiye edilebilir.

Terazi Burcu 

Tatile çıktığınız takdirde harcayacağınız paraya çok fazla dikkat etmeyin. Siz ancak lüks bir yerde olduğunuz zaman kendinizi gerçekten iyi hissedersiniz. Bu nedenle ya enden olarak seyahat edin veya uzun süreli bir tatil yapmayın. Aksi takdirde cimrilik etmek zorunda kalabilirsiniz. O zaman da böyle bir tatil sizin için hiçbir zaman zevkli olmaz. Fazla yüksek olmayan dağlık bölgeler, Kültürel kalıntıların bulunduğu yerler sizin için idealdir. Yurt dışında Asya ülkeleri, Avusturya, Kuzey İtalya,Yurt içinde ise Kapadokya ve Nemrut tavsiye edilebilir.

Akrep Burcu

Akrep burçlular tatile çıktıkları zaman olağanüstü şeyler yaşamaya bayılırlar. Bu burcun insanı seyahat için çoğu zaman egzotik yerleri seçmelidirler. Para suyunu çekmeye başladığı zaman bu burçta doğanlar evlerinde de tatilin zevkini çıkarabilirler. Volkanik oluşumlar, Krater alanları, Balta girmemiş ormanlar, Deniz ve göllerin olduğu bölgeler onlar için ideal yerlerdir. Yurt dışında Balkanlar, İzlanda,Yeni Zelanda, Japonya, Rusya, Brezilya,Yurt içinde ise Göller bölgesi ve Pamuk kale tavsiye edilebilir.

Yay Burcu 

Bir Yay burcu insanı olarak siz sanki seyahat etmek için yaratılmışınız.Yolculuklar sizin yaşamınızın adeta bir parçası. Bu nedenle yılda en az bir kere seyahat etmeli, tatil yapmalısınız. Ve tatilinizi bir yerde uzun süre kalmayacak biçimde planlamalısınız. Geniş ve değişik mekanlar sizin idealiniz olan yerlerdir.Yurt dışında ABD deki Büyük Kanyon,Asya da Himalayalar, Avustralya, İspanya,İ talya, yurt içinde ise Akdeniz bölgesindeki kanyon ve vadiler tavsiye edilebilir.

Oğlak Burcu

Bu burçta doğan kişiler hırslıdırlar ve çalışmayı çok severler. Bu nedenle de yılda sadece birkaç defa tatil yapmaları yerinde bir karar olur. Uzak yerler onları fazlaca çekmez. Onun için tatil yapacağınız zaman uzak yerlere gitmemeye özen göstermelidirler. Daha ziyade yüksek bölgeler, Dağlık yerler,Taşlı bölgeler, Karlı ortamlar onlar için idealdir.Yurt dışında Almanya, İngiltere, Kanada, yurt içindeyse Doğu Anadolu bölgesi tavsiye edilebilir.

Kova Burcu

Kova burcunda doğanlar hareketli olmaya ve çevrelerinde yeni insanların olmasına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle gittikleri yerler hareketli olmalı. Burada yeni tanışacakları insanlar bulabilirler. Ancak tatilde fazla yorulmamaları gerekir. Çünkü gittikleri yerlerde devamlı hareket halinde olurlarsa, dinlenmeleri mümkün olmaz. Vahşi doğa alanları, Doğal mekanlar, Alışılmışın dışındaki jeolojik oluşumların olduğu bölgeler onlar için idealdir. Yurt dışında Güney Tirol,Yeni Zelanda, İzlanda. Yurt içindeyse Kapadokya tavsiye edilebilir.

Balık Burcu 

Balık burçlular sakin ve sessiz ortamlardan hoşlanırlar. Ancak seyahatlerinde ve tatillerinde kısıtlı kalmaktan da hiç hoşlanmazlar. Sevdikleri kişilerle baş başa yapacakları bir tatil onlara cazip gelir. Fazla gürültülü yerler hiç hoşlarına gitmez. Romantik mekanlarda, kısık ışıklarda bulunmaktan zevk duyarlar. Deniz ve Su kenarları,Takım adalar onlar için en uygun tatil yerleridir. Yurt dışında Filipinler, Maldiv adaları, Finlandiya, Avustralya,Yurt içinde Ege sahilleri tavsiye edilebilir.

Gufran Erkılıç

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!