Büyük Asteroidlerin Progresyonları Örneği

astr22

 

PROGRESSIONS: İLERLETMELER RAPORU ÖRNEĞİ

1 Mart’tan itibaren 12. evden 2. eve. İlerlemiş Güneş 60 natal Pallas

Bu dönem içinde son derece yaratıcı, zeki ve bu nitelikleri hedeflerinize ulaşma yönünde en iyi şekilde kullanabilecek potansiyele sahip olabileceğiniz söylenebilir. İnsanlar doğal olarak içsel gücünüzü ve bilgeliğinizi algılayarak size kendilerini açabilirler. Aktif şifa sanatı da dâhil olmak üzere bütün sanatsal konulara eğilimli olursunuz. Bu evrede iyi yaşam hedeflerinizin önemli bir parçası olabilir. Ayrıca savunmasız ve masum insanları korumak ve ihtiyacı olanlara rehberlik vermek eğiliminde olmanız da bu dönemin gereklerinden biridir.

1 Mart’tan itibaren. 12 evden 2. eve. İlerlemiş Merkür 60 natal Pallas

Bu dönem içinde siz güçlü ve bağımsız bir çizgiye sahip, son derece yaratıcı, entelektüel ve becerikli biri olursunuz. Sıklıkla adaletin güçlü bir takipçisi ve dezavantajlıların savunucusu rolünde kendinizi bulmanız mümkün. Ayrıca dönem içinde sanatsal yönünüz yüksek olacağından güçlü bir sanatçı ya da patron olarak kendinizi bulabilirsiz. Süreç boyunca fikirleriniz ve iletişim için olağanüstü yeteneğiniz hedefinize ulaşma yolunda size iyi şekilde hizmet edecek.

1 Mart’tan itibaren 1. evden 7. eve. İlerlemiş Venüs 180 natal Ay

Bu dönemde romantik ilişkiler hayatınızda büyük önem kazanacak. Sevdiklerinizle aranızda bazı farklılıklar yaşayacaksınız.  Süreç başta anneniz olmak üzere kadınlarla olan ilişkilerinizde karşılaşabileceğiniz zorlukları gösteriyor. Yeterince verilmeyen destek ya da beğeni eksikliği bazı sorunlar çıkartabilir. Süreç emlak satışı için uygun bir zamandır. Satın almak ise düşündüğünüzden daha pahalıya gelebilir. Pahalı zevklerin gerçekten pahalıya mal olduğunu görebileceğiniz bir dönem. Ayrıca süreç tadilat işlerinde, bahçe bakımında ve sanatsal etkinliklerde de bazı zorluklara işaret etmektedir.

30 Mayıs – Exact 28 Haziran. 11. evden 3. eve. İlerlemiş Ay 120 natal Juno

Bu dönem içinde sizin ilişkileriniz, gelişmek ve duygusal güvenlik ve konfor bulmak açısından son derece önemlidir. Bu konuda birçok fırsat ve avantajlar, birincil ortağınız veya (arkadaşlarınızla ya da bağlantılarınızda olduğu gibi) eşinizin varlığının dolaylı bir sonucu olarak size gelebilir. Evlilik hayatınız süreç içinde bu durumu yaşamanız için en doğal ve rahat bir şekilde size verilir.

1 Temmuz’dan itibaren 1. evden 10 Eve. İlerlemiş Merkür 120 natal Ceres

Bu dönem içinde besleyici ve destekleyici bir şekilde iletişim ustalığınız artar. Süreç boyunca ayrılıkların gerekliliğini ve döngüsel doğasını derin bir anlayış ile algılarsınız. Kayıplar ve geri dönüşler sizin için sorun teşkil etmez ve hatta bu durumu zorlukla karşılayan kişilere büyük destek sağlarsınız. Mükemmel bir öğretmen olabilirsiniz bu süreç içinde. Çevrenizdekilerle şefkatli iletişim kurmak, onları teşvik etmek ve zihin ve dil becerilerinin gelişimini desteklemek, sizin de çok keyif alacağınız bir durum olur.

1 Temmuz’dan itibaren. 4. evden 1. eve. İlerlemiş Venüs 90 natal Güneş

İlişkilerinizde zor kararlar ve seçimlerin çok kapsamlı etkilerinin olabileceği ve yapmak zorunda kalacağınız şeylerin olduğu zor bir zaman. Bu dönem içinde aşk hayatınızda bazı eksiklikler yaşanabilir. İlişkileriniz ciddiye alınmalıdır ve bu dönemde ya gelişir ya da zayıf olan yerden ilişkiyi kopartırsınız. Zor kararlar verip, kapsamı geniş seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Parasal konularda eleştirilere açıksınız. En kısa zamanda parasal durumunuzu kontrol edip fazla harcamaları kesmeniz icap etmektedir. Bu dönem ilişkileri değerlendirmenin ve düzensizlikleri düzeltmeye çalışmanın zamanıdır.

1 Ağustos – Exact 12 Ağustos. 4 evden 10 eve. İlerlemiş Venüs 180 natal Ceres

Bu dönem içinde büyük ihtimalle besleyici yönü ağır basan biri haline gelirsiniz. Annenizle de çok yakın bir bağınız olacaktır. Belki istenmeyen ayrılık sorunları yaşayabilir veya siz hazır olduğunda anneniz gitmenize izin vermeyebilir. Bu dönemde sizin ilginizi çeken ilişkiler, desteğinize ihtiyaç duyan kişilerle olacaktır.

1 Ağustos – 14 Eylül arasındaki dönem. 3. evden 1            2. eve. İlerlemiş yükselen 90 natal Kiron

Eğer bu ilerlemiş süreç hayatınızda erken olursa, hassasiyet ve çocukluk yaraları ile birlikte düşünülmelidir. Hayatınızda daha sonra acı ve iyileşme dönemi yaşayacaksınız. Bir yandan, çocukluk yaralarına dair anıları tetikleyen acı veren bir durum yaşarken (fiziksel bir hastalık ya da yara olabilir) diğer yandan da, uzun süredir size dadanmış olan bu acı veren deneyimi iyileştirme şansınız var. Kendinizi ya da diğerlerini bağışlamak bu süre boyunca belirleyici olabilir. Koşullar ne olursa olsun, bu dönem kendi içinde oldukça iyileştirici olduğu gibi, kendinizi daha iyi anlamanıza da yarayacak.

Not: Tarihler izafidir

Gufran Erkılıç

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!