SİNASTRİ BİLGİLERİ 3. BÖLÜM

Evlilik üzerine merak edilenler

Eğer erkeğin haritasında Ay, kadının haritasında ise Güneş çift karakterli burçta duruyor ve fazla açılar yapıyorlarsa bu durumda evlilik sayısının artacağı düşünülebilir. Bu açılardan yola çıkarak birkaç eş tanımlanabilir. Örneğin: Diyelim ki yedinci evde çift karakterli balık burcu olsun ve bu evdede Mars veya Uranüs olsun. Bu durumda harita sahibinin boşanıp bir evlilik daha yapabileceğini düşünmek yerinde olacaktır.

Erkek horoskoplarında Ay, Venüs ve yedinci evin yöneticisi Güneşin doğusunda iseler veya 5. 6. 10. 11. 12. evlerde iseler bu erkeğin erken evlilik yapmayacağı söylenebilir. (Böyle bir durum erkeğin kendinden yaşça büyük bir kadın ile evleneceğinin işaretide olabilir)

Birinci ve beşinci evlerin üstünde verimli burçlar varsa, erkeğin horoskopunda Ay, kadının horoskopunda Güneşgüçlü konumda iseler ve satürn’den açı almıyorlarsa bu da erken yapılacak bir evliliğe delalet edebilir.
Yine yedinci evde bulunan bir satürn’de özellikle kadınlar için geç bir evliliği gösterdiği gibi, yaşça kendinden büyük bir eşi de anlatabilir. Yedinci evde bulunan Ay’ın satürn tarafından aldığı sert açılar da geç evliliğin göstergeleridir. Aynı durum yedinci evde bulunan ve satürn’den sert açılar alanlar içinde söz konusudur.
Yine geç evlilik için önemli göstergelerden biri de yedince evde retrograd olarak bulunan Venüs’tür.
Venüs 12. evdeyse veya 7.evin yöneticisi 3.evdeyse akraba evliliği söz konusu olabilir.

Gufran Erkılıç ve çeviri ekibi tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!