ASTROLOG BOZUNTULARI

Astroloji bozuntusunun biri kendi Facebook sayfasında bana ithaf en bir yazı yazmış. Tabii isim de kullanmadan, hakaretler yağdırmış. Sebebi ne? Kendi web sayfamda onun bilgisizliğini açıkça anlatmam. Ben gerçekleri yazdığım için cesur bir adamım. Websayfama bakan herkes www.astrogufran.com da benim yazdıklarımı okuyabilir. Herkese açıktır. Ne üye sorar, ne limit koyar okuyana. Bu zavallı asla astroloji eğitimi almamış olan adamcağız hakaretlerini, beni aşağılayıcı iftiralarını kendi Facebook sayfasında yazmış. Güzelde işe bak. Bir haber vermeyenlerim olmasa, benim bu garip yaratığın yazdıklarından haberim bile olmayacak iyi mi? Neyse ki yüzlerce mail geldi bu konuda. Soğolsun arkadaşlar bütün bu iftira ve hakaretlerin fotoğraflarını bile çekip gönderdiler.

Bir kere bu astroloji özürlü acizin yazısını okuyanların görmesi gereken bir net durum var. Onyıllarca basın deneyimi olan adam bana hakaret ederken bile bunu becerememiş. Daha başta zaten editasyon hataları ile başlamış. Cümle bir türlü bitmiyor. Girişi bile sekiz virgülle bağlamış. Sen dergilerde böylemi editörlük yaptın yahu? Benim bildiğim basın mensubu herkes “basında kısa cümleler kurarak anlat derdini ki, herkes anlasın” Der. Böyle bir sürü virgüllü cümleler Almancada vardır ve bunlara “Nebensatz” denir. Zaten onun için de Almanca çeviri yapmak zordur. Fark etmez, bu anlamaz zaten. Söylediklerimi bile ilk defa duymuştur Valla. ( Ama sakın sormayın ha en az beş dil bilir. Tabii yersen) Neyse zavallı da ne Türkçe var, ne üslup. Her şey yarım yamalak adamda. Ama her şeyi bu bilir. Ben içkiciyim, dilenciyim, sahtekar ya! Koskoca asaletmeap A.. efendi dururken, benim gibi bir dilenci parçası mı bilecek? Neyse bu özürlü adamın zaaflarından faydalanacak değilim. “A.. Efendi. Sen kendine kapı bulmayı, ona buna yalakalık etmeyi kesinlikle iyi bilirsin. Ben ise hiç anlamam. Nazım Hikmet misali” “ Sen şiirin asıl kamusuyla konuşuyorsun. Ben şapka çıkartmam, konuştuğum dile” (Neyse bu zavallı kamusun bile ne anlama geldiğini bilmez zaten)

Şimdi başlayayım bu astroloji özürlü astrolog bozuntusunun benim için yazdıklarını cevaplamaya:

EEE, doğru söyleyen dokuz köyden kovulur ama biz kırk kişiyiz ve birbirimizi iyi biliriz. Yazısında bana” HİÇ YOKKEN ARKAMDAN ULUYOR.” Demiş iyi mi? Yahu astroloji özürlüsü zavallı yarım adam. Biz zaten aynı dille konuşmuyoruz ki seninle. Ben astrolojinin bilimsel özellikleriyle konuşuyorum. Sen ise insan dilinden anlamadığın için kendin gibi değerlendirmişsin beni “ULUYOR” filan diye. Yazık! yazık! Benimle aynı yaştasın ama hala adam olamadın gitti yahu. Bu biiirrr.

Bana ettiği hakaretleri yazıp kimsenin kafasını şişirmek istemiyorum. Yazdığı zırvaları okuyanlar zaten görmüştür. Bunlar sadece beni güldürüyor. Bana dilenci demiş. Ben bugüne kadar bir köşk, üç tane daire sattım zavallım. Bunlar dilencide ne arar? Senin müzisyenim diye geçindiğin yıllarda(istersen belgesini yayınlayayım) 1969 yılında kendi orkestramla çalıştığım kontratta ne yazıyor biliyor musun? Haberin var mı senin? “ Orkestra elamanları gecede 80 TL yevmiye alır “ yazıyor. Sen o yıllarda anandan babandan geçinen sıradan bir öğrenciydin bre zavallı. Bu ikiiii.

“KENDİNİ ASTROLOG, RUHÇU ZANNEDEN” diye ilave etmiş bu zat. Yahu sen astrolojinin adını benim adlarını verip, bazılarını sana da tanıştırdığım birinci kuşak astrologlardan duydun. Tabii ki zerre kabiliyetin olmadığı için bu güzel insanlardan feyiz alamadın. Hadi onu da anladım. Bre utanmaz” 70-71 li yıllarda benim Kadıköy’deki evime ruh seansına gelip, ödü koparak kaçan senin ikizin miydi?” Seni ruhçu camiaya kim tanıştırdı bre gafil? Bu da üçççç.

Hazret yine bir sürü Türk basınında önemli gazete ve yayınları saymış, astroloji sayfalarını yönettiğinden bahsediyor. Şu ifadelerle: HELE BENİM BİLGİME BULAŞMASI… ASTROLOJİYİ YAYMIŞ, ÖĞRETMİŞ, MİLYONLARA ULAŞMIŞ, BU KONUDA DERGİLER YAYINLAMIŞ Yahu el insaf! Sen bugüne kadar hangi dergi veya basın organında bir yıldız haritası yorumu yaptın? Kime astroloji dersi verip öğrettin? Zaten kendin inanmazsın ki) Bilimsel ne olayın var astrolojide? Sen bu konuda tek kelime ile bir hiçsin… Devam ediyor zavallı kendini övmeye: “SAYISIZ KONFERANS, SEMİNER VERMİŞ, YİRMİYE YAKIN KİTAP YAZMIŞ, DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDE, KONUNUN EN ÖNEMLİ İNSANLARIYLA ÇALIŞMIŞ BİRİ OLARAK BU PİSLİĞİ VE ONA ŞAKŞAKÇILIK YAPAN YALAKALARI LANETLİYOR….” Yalakalar dediği de benim 7000 takipçim, 9000 grup üyem ve öğrencilerim iyi mi? Bu adam gerçekten çıldırmış. Bunca yıl astroloji camiasının içinde olup, konuya bu kadar da kabiliyetsiz gördüğüm tek adam Vallahi. 20 ye yakın  kitap yazmışsın ama içinde bir tane bilimsel astroloji kitabı yok. Yani sen televizyonlara çıkıp astrolojiyi yerden yere vuran münafık adamların önünde gidenisin sadece. Sen ekrana çıktığında tüm astroloji severler kahroluyor. Başkada bir marifetin olmadı astrolojide. Çünkü zerresini bilmiyorsun. Bu da dörtttt.

Hepsini bir yana bıraktım. Bu astroloji özürlü zavallı adamın hakaretlerini de burada yazmayacağım(zaten yazsam gülersiniz!) Ama son bir konu var ki bu affedilebilir gibi değil. Çünkü şahsi hakaretlerden çıkıp kişisel ahlaka ve namus kavramına giriyor. Yine bu zavallı yazısının altındaki yorumlara da cevap olarak aynen şunu yazmış” … Ve çok daha önce 1993’de eşimi taciz ederek yapmıştı. Bu demek yahu? Manyaklığını anladık ta bu taciz olayını anlayabilen varsa bana da anlatsın? Yazılarında ettiğin bunca hakarete rağmen adli makamlardan bahsediyorsun. Acaba bu cümleleri o makamlar nasıl yorumla? Ama merak etme… Sana bir şey olmaz. Sadece birileri acır . Birileri ise “ O yıldan bu yıla aklı neredeymiş? Neden hesabını sormamış? Diye sormazlar mı adama. Bu da beşşş.

Gelelim sonuca: Gereği düşünüldü ….Diye başlar adli karar merciinin resmi sonuç yazısı. Ben hâşâ öyle bir mercii değilim. Sadece konumu bilirim ve ne sana hakaret ederim, ne de yasalara başvururum. Sadece basit bir teklifim var zatıâlileri A… beye. İstediğin kanalı, gazeteyi, sayfayı sen seç. Astroloji bilgimize ortaya koyalım(çok biliyorsun ya herkese öğretmişsin bu işi(!) Açık açık astrolojiyi konuşalım, tartışalım. Tarihçeden tut da, geçmişine, bugününe değinelim. Ama tabii bunlar yetmez. Hile ihtimalini ortadan kaldırmak için seyirciye müracaat edelim. Biri telefonda doğum tarihini, bir başkası doğum yerini ve bir başkası doğum saatini söylesin. Alalım elimize bilgisayarlarımızı (sen bilgisayarsız hesap yapamayacağın için söylüyorum tabii. Bana fark etmez) Başlayalım yorumlamaya. Sen de bunu yapıp, bu işi bildiğini ispat et, namusuma, şerefime yemin ediyorum ki ”ASTROLOJİYİ” hemen bırakacağım. Var mısın ulu bilge geçinen anti-astrolog yaratık, astroloji bilgimizi ortaya koyacak böyle bir meydan okumama ma? Ama tabii ki yoksun. Sıkı mı? Bu da altııı..

Allah sana selamet versin. İnsanları kandırabilmenin de limiti var. Ama al sana herkesin karşısında açık teklif. Düşün, zaman yer, ekran veya sayfa bildir bana. Çıkalım milletin karşısına….Ben böyle bir teklifi bu güne kadar bırak üstatlara, yeni yetmelere karşı bile yapmadım. Ancak sen milleti ” Büyük Üstat” ayakları ile aldattığın için sana yapıyorum.HODRİ MEYDAN”

Gufran Erkılıç

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!