Astroloji Programlarını Yeniledik

Uzun zamandır üzerinde durduğum Türkçe astroloji programı metinleri yenilendi!!!
Natal raporda hemen hemen yazılmadık hiçbir şey bırakılmadı.
Transit raopruna tüm büyük asteroidler ve bir sürü sağlık konumları eklendi ve retrolar da ilave edildi.
Yine ortanoktalar programı oluşturuldu.
Firdaria programı devreye sokuldu.
Aşağıda örneklerini bulacaksınız

RAPOR ÖRNEĞİ 1 STANDART NATAL RAPORU

Yükselen burcunuz Boğadır. Evriminiz için sakin ve emin bir ortama ihtiyaç duyarsınız. Kendinizi en iyi anlatan sözcükler istikrarlıyım ve iyi huyluyumdur. Aşina ve kalıcı şeyleri seversiniz. Duygusal ve maddi güvenceye ihtiyaç duymanız genel karakterinizdir. Huzurlu ve geçimli olduğunuz söylenebilir. Ancak dayanma noktasını aşan bir şekilde rahatsız edildiğinde öfkeniz kendinizi bile korkutacak kadar şiddetli olabilir. Çok çalışkan, ekmeğini taştan çıkaran bir yapıya sahipsiniz. Güçlü,dayanıklı ve sabırlısınız da. Yeryüzüne ve onun bereketine inanır ve o bereketi korumak için elinden geleni de yaparsınız. Toprakla ilişki sizin için çok önemlidir. Bu sayede kendinizi güvende hissedersiniz. İyi bir yaşamın keyfini her şeyin üstünde tuttuğunuz söylenebilir. Parasal konularda başarı arzunuz kendinizi güven içinde hissetme ihtiyacınızla ile ilgilidir. Parayı ve maddi gücü size iyi bir yaşamı sağlayan, sizi dünyaya bağlayan bir araç olarak düşünürsünüz. Arzu ve aşk yönünüz de çok gelişmiştir. Fiziksel temasa ihtiyaç duyarsınız. Erken evliliğe eğilimli olduğunuz söylenebilir.

Boğa burcu güçlü

Sakin, huzur arayışında birisiniz. Hareketleriniz genellikle ağırdır. Sabırlı, kararlı, inatçı biri olduğunuz bilinir. Değişimler hiç size göre değildir. Güvenilirliğe çok önem verirsiniz. Sağlamcı ve tutucu birisiniz. Kalkıştığınız işleri bitirebilir ancak riske atılmaktan hiç hoşlanmazsınız. Rahatınıza düşkünlüğünüz malum. Esnek değilsiniz. Maddesel dünyaya önem verdiğiniz bilinir. Sahip olma duygunuz çok gelişmiştir. Kıskanç birisiniz ve sevdiklerinizi paylaşamazsınız. Dünyevi zevklere düşkünsünüz ve dar kalıplar içinde yaşamaktan hoşlanırsınız. Yenilikler sizin için önemli değildir. Doğaya düşkünsünüz. İştahlı ve boğazına düşkün biri olduğunuz da bilinir.

Oğlak burcu güçlü

Başkalarına soğuk görünen, ciddi bir tipiniz vardır. Son derece sorumluluk sahibi birisiniz. Her türlü sorumluluğu almakta zorlanmadığınız bilinir. Sert ve zor işler tam size göredir. Diğer insanların fikirleri sizin için önemlidir. Toplumdan onay almaya özen gösterirsiniz. Geleneklerinize ve düzene olan bağlılığınızın çok gelişmiş olduğu söylenebilir. Duygusallıktan oldukça uzaksınız. Ayağınız daima yere basar ve mantık süzgecinizden geçmeyen değerlere önem vermezsiniz. Denenmemiş işlere girmek de size göre değildir. Gerek işinizde, gerekse kariyerinizde zirveye çıkabilmek için küçük ama emin adımlar attığınız bilinir. Maddiliğiniz bazen cimriliğe bile dönüşebilir.

ATEŞ EKSİK VEYA ZAYIF

Yıldız haritanızda ateş burçlarında az sayıda elementinin hiç olmaması, sizin canlılıktan yoksun ve heyecanları oldukça az biri olduğunuz anlamına gelir. Bunlar varsa bile bunu çok az gösterirsiniz. İhtiyaçtan yada yalnızca başarılı olma isteğinizden dolayı çalışırsınız. Bu gurup içindeki burçlardan koç sırf öncü özelliğini göstererek deneme amaçlı çalışır. Aslan ve yay burçlarının çalışmaları ise gelişmeye ve ilerlemeye yöneliktir.

TOPRAK ELEMENTİ GÜÇLÜ

Haritanızın boğa, başak ve oğlak burçlarında çok sayıda planet olması Ağırlık, sabitlik, ve kısıtlama gibi başlıca özelliklerinizin göstergesidir. dir. Bu özelliklerinizi değiştirmek sizin için hemen hemen imkansızdır. En büyük özelliğiniz geleneksel şeylere yatkınlığınız ve uyumunuzdur. İtaatkar bir kimsesiniz. Davranışlarınız, konuşmalarınız ve tutumunuz toplumca onanan şekillerdir. Nazik tavırlarınız vardır. Sağduyulu sahibi bir kimse olduğunuz bilinir. Ticaret sanki sizin için icat edilmiştir. Ticari hayatınız mükemmeldir ve para kazanmayı iyi bilirsiniz. Maddi ve somut şeyler sizin için çok önemlidir. Antikalar, mücevherat, güzel mobilyalar vazgeçemediğiniz unsurlardır. Tat alma duygunuz iyi gelişmiştir. Ayrıca iyi bir giyim zevkiniz vardır. Duygularınız ruhsal olmaktan ziyade duyusaldır. İyi bir müziğin nağmesi, güzel bir yemeğin kokusu, dokunulan bir cilt yapısı sizi duygulandırabilir. Çok gerekmedikçe fiziksel şiddete eğilimli değilsiniz.

İkinci ev güçlü

Kişisel maddi değerlerinize oldukça önem veriyorsunuz. Konfor ve refah düzeyiniz sizin için çok mühim. İyi kazanmak ve lüks bir yaşam sürmek için gerekli çabaya sahipsiniz. Kendi kaynaklarınızın farkındasınız ve bunları daha da geliştirmek için çabalıyorsunuz. Gerçekçi bir yapınız var. Hayatın tüm fiziksel yönlerinden zevk alıyorsunuz. Maddi güvenliğiniz hemen hemen pek çok şeyin önünde geliyor. Ayrıca bu tür konularda kendini beğenen bir mizaca sahip olduğunuz söylenebilir. İnatçısınız.

İkinci Ev ve psikolojik sağlığınız

Bu evde fazla planetiniz olduğu için kendi değerlerinizi kanıtlamak yönünde ezici bir arzu duyarsınız. Büyük evler inşa etmek, almak, iş kurmak, milyonlarca paralar kazanma gibi türlü obsesyonlar yaparak kendinize toplumun geri kalanı üzerinde saygınlık kurmak ihtiyacında olduğunuz söylenebilir. Elbette iradenizle vücudunuzun üzerinde sürekli büyük bir gerginlik ile “bir şey yapma” eğiliminde olacaksınızdır. Örneğin, hedefinize ulaşmak için yemek yemeyi, uyku uyumayı unutarak günde 16 saat çalışmanız mümkündür. Hedefinize ulaştıktan sonra yeme alışkanlığınız genellikle sağlık sorunları oluşturur. Oburluk oldukça yüksek ihtimaldir. Siz ayrıca şeker ve karbonhidrat dozu yüksek olan yiyecekleri tüketme eğilimindesinizdir. Yoğun olan bu ikinci ev size dünyevi anıtlara sahip olma enerjisi verse de, eninde sonunda mutluluk vermeyecektir. Öğrenmeniz gereken şey: Mutluluğun satın alınamaz olduğudur. Bunu öğrenmeniz vücudunuzu daha az stres altına alarak arada bir dinlenme ve rahatlama yakalamalarına yardımcı olur.

Sekizinci ev güçlü

Başta başta miras ve başkalarından intikal edecek mal ve paralarla ilgili yoğun konularınız vardır. Velayet, vesayet, sigortalar gibi konular size çok aşınadır. Ölüm ve ölüm ötesi gibi konularla da alakadar olmanız mümkün. Gizemli bir yapıya sahip olduğunuz bilinir. Bazı tabularınız ve metafizik inançlarınız olabilir. Her şeyi açıkça ortaya koymaktan pek hoşlanmazsınız. Gizli kapaklı işlerle uğraşmanız da mümkün. Bir diğer önemli konu ise cinselliktir. Cinsel deneyimler ve cinsel yaşam hayatınızın önemli konularıdır.

Sekizinci Ev ve psikolojik sağlığınız

Bu ev, özellikle bireyin kendi vücudu üzerine kaba güç uygulama eğilimini gösterir. Bu evde fazla planetiniz olduğu için sizin (Sekizinci Ev psikolojik olarak yoğun ve karmaşık olma eğilimindedir.) derin psikolojik sıkıntılarınız yüzünden fiziksel sağlığınız bozulabilir. Duygusal yara oluştuğunda, sizi bilinçaltınızın karanlık mahzenlerinde saklayarak içselleştirme eğiliminde olurlar. Bu koşullar altında kalan organlarınızın sorunlarınızı dışarı atmaları yıllar alır, ancak iyileşme-yaklaşık 42 ile 49 yaşları arasında mümkün olur. Ayrıca, sekizinci ev kronik rahatsızlıkları-gelişmekte görevli olduğundan uzun bir süre için bunu yaptığınızda genellikle ölümle sonuçlanabilir. Genellikle bazı geçmiş duygusal anılardan kendinizi temizlemek ve bunu yaparken vücudunuzu acımasızca cezalandırmaktan vazgeçmeyi öğrenmeniz gerekir. İçsel bazı noktalarda dönüşümler geçirmeyi ve duygusal eşiklerinizi bastırmayı öğrenmediğinizde gizli duygusal güvensizlik yüzünden istediğiniz başarıyı çok zor elde edersiniz. İş hayatınızda başarılı olmak için işyerinizde 12 ila 16 saat çalışmanız mümkündür. Buna ek olarak bir iş hedefini elde etmek için kendinizi çok ağır psikolojik yükler altına sokabilirsiniz. Sonuçta kaçınılmaz olarak sebat ve hayatta kalmak için on güce sahip olmanıza rağmen, kendinize aşırı yüklenmek sebebiyle vücudunuz çatlayabilir. Psikolojik danışma, terapi ya da psikiyatri genellikle sizin bilinçaltınızı açmak için en iyi yoldur. Normalde inançlarınızda son derece içe dönük olduğunuzdan belki sorunlarınız üzerinde çalışmak için kendi içyapınızda sessizce uğraşmalarınız problemlerinizi çözmenize yardımcı olabilir.

1.ÇEYREK DAİRE GÜÇLÜ

Siz bireyselliğe daha yakın olursunuz. Bunun nedeni sizin çevresel faktörlerle bağlantılarınızın çok önemli olmasıdır. Her gün çevrenizde neler olup bittiğine çok duyarlı olursunuz. Bunları kendinize yakın tutarsınız. Bunlar hayatınızda daha belirgindir. Genel olarak kendinizi sanki bir perde altına gizleyerek toplumun bakış açısından uzak çalışmaya eğiliminiz olabilir. Uyaranları kendi içinden alırsınız. Sizin kendi iradenizde, kendi başına karar alma isteğiniz daha yoğun olabilir. Kendi iradeniz ile yaşam tarzınızı ve sosyal durumunuzu seçmeye ve yön vermeye yönelik kişilik gelişimi ilginçtir. Yaşamınızın ağırlıklı yapısı kişisel gelişiminiz üzerine odaklanmış bir yapıya dikkat çeker. Hayatınızda kendi yönünüzü kendiniz tayin ediyor, kaderinizi kendiniz çiziyorsunuz. Kendinizi ifade gücünüz yüksek olacaktır. Ortaya çıkmak, sesinizi duyurmak, kendinizi dinletmek istiyorsunuz. Hayatta belli hedefleriniz var ve belli bir yolda ilerliyorsunuz. Kendi görüşlerinize, yaşamınıza odaklanmışsınız. Ailenize, köklerinize, vatanınıza oldukça düşkünsünüz.

Doğu yarı küre güçlü

Planetlerin burada yoğunlaşması olan horoskoplara sahip kişiler, yaşamlarını ve sosyal durumlarını kendi iradeleri ile seçmeye veya yöneltmeye yatkın kapasiteli kişilerdir. Gösteriyi siz yönetmek zorundasınızdır. Her şey sizin alacağınız kararların etrafında dönecektir. Hayatın iyi veya kötü şekilde gelişimi kişinin alacağı kararların doğrultusunda gelişecektir. Bir başka deyişle, kendi hayatınızı kendi tarzınızda sürdürme yeteneğine sahip olmalısınız. Genelde iş hayatı ve şartların belirlenmesinde kendi kontrolleri ekseriyetle söz sahibi olabilir. Oldukça girişken yapıda olabilirler. Ama zayıf yanları kendilerini bulundukları topluluklardan soyutlamaya eğilimli olma potansiyelleri olabileceğine dikkat çekilmelidir. Başka birinin sahip olduğu hayal, macera, iş ya da teklifin peşine takılmak yerine kendi kaderinizin efendisi olmayı tercih ediyorsunuz. Bu eğilim sizi aktif ve kendinizle ilgili konularda etkin biri yapıyor. Bağımsız ve dışa dönüksünüz ve hayatta gitmek istediğiniz yönü bilinçli olarak kendiniz seçiyorsunuz. Girişimci yapınızla kendi yapacağınız atılımlarda çok başarılı olabilirsiniz. Size yardımcı olacak taraftarlara ihtiyacınız var, fikirlerinizi izlemeye gönüllü kişileri mutlaka kendinize çekmeye çalışın. Ancak kimin sözünün geçeceğini en baştan açık olarak belirleyin. Sizin gibi, düşüncelerinde kararlı ve bildiğinden şaşmayan biri ile güçlerinizi birleştirmek gerilim yaratabilir ve dikkatinizi hedeflerinizden uzaklaştırabilir. Elinizden geldiğince pratik olmaya çalışmalı ve hayalinizin peşinden gitmelisiniz.

Son dördün dönemi

Ay/Güneş 270-315 derece arası; (Uranüs – Kova Burcu etkisi)
Ay’ın Son Dördün döneminde doğmuşsunuz. Son derece hırslı karakteriniz var. Siz çocukluk döneminizden itibaren kendinizi ispatlamak, anne-babadan onay almak, başarılarınızı göstermek arzusundasınızdır. İş hayatına geçince de bu durum daha belirgin olur. Daha kuralcı ve baskıcı olabilirsiniz. Başkaldırı. Bilinçte kriz. Benliğin ve gerçekliğin yeniden konumlandırılması gibi mefhumlar söz konusudur. Kendi bireyliklerinize doğru özgürleşmek istersiniz. Başka insanların düşüncelerinden özgürleşmek amacınızdır. Toplum dışında duran bir bireyliği oluşturma krizi içindesiniz denebilir. Çevrenizdeki insanların sizden beklediklerinden özgürleşmeğe çalışırsınız. Sizin için diğerlerinin ne düşündüğü fazla önemli değildir. Kendinize özgü birisiniz. Birey olarak zihinsel ve ruhsal açıdan toplumun dışında durabilirsiniz. Kendinizi bir ilkeyi destekleme durumunda hissettiğiniz zaman, o ilgili konuyu zorlayabilir ve kendinizi öncü olarak görebilirsiniz. Arzu ettiğiniz güce sahip olamadığınızda ise, eleştirilmekten hoşlanmazsınız. Görüşlerinizi başkalarına bastırma eğilimi oldukça güçlü gelişebilir. Sondördün, toplumsal ortamda başarı, saygınlık, kariyer ve maddi güvence kazanma isteğinin ortaya çıktığı, bu sebeplerden ötürü gerginlik veren bir fazdır.

Boğa burcu birinci evde

İnatçı birisiniz. Fazla dinamik olmasanız bile fiziksel gücünüz yerindedir. İstenmeyen huylarınızdan vazgeçmekte zorluk çekersiniz. Birçok konuda geniş kaynaklara sahipsiniz. Biraz sessiz olabilirsiniz ama, sosyal aktivitelerden de hoşlanırsınız. İyi yemeği ve içmeyi sevdiğiniz bilinir. Zengin kişilerden oldukça etkilenirsiniz. Bunun nedeni ise statü arayışı içinde olmanızdan kaynaklanır. Muhtemelen sesiniz güzeldir. Toplum içinde materyalist bir kimse olarak tanınırsınız. Çekici bir tipsiniz.

İkizler Burcu ikinci evde

Kendi fikirlerinizden çıkar sağlamak istersiniz. Başkalarının önceliklerini değerlendirmede uzman sayılabilirsiniz. Gerçi sömürücü biri değilsiniz ama, yine de çıkarcı olduğunuz söylenebilir. Seyahatlerden, yayıncılıktan, taşımacılıktan ve benzeri konulardan iyi gelir elde edebilirsiniz. Kazançlarını çarçur etmemek için paranızı düzenli yerlere bağlamanız gerekir. Parasal konularda biraz israfkarsınız.

Yengeç burcu üçüncü evde

Kardeşlerinizle ve komşularıyla duygusal ilişki kurmaya eğilimlidirler. Bu yaklaşımlar içinde olan kişilere kolay inanırlar. Eve yatkın olan işler onlar için çok idealdirler. İlk ve temel öğretimleri bu kişileri çok alakadar eder. Onlara duygusal olarak yaklaşan kişilere çabuk ısındıkları bilinir. Başkalarının görüşlerini yansıtmaya elverişlidirler. Deniz yolculukları ilgi alanlarıdır. Çalışmalarının ev veya eve yakın yerde olmasını isterler.

Yengeç Burcu dördüncü evde

Ev yaşamı size ölçüsüz mutluluk verir. Ailenize ve evinize olan düşkünlüğünüzle bilinirsiniz. Su veya deniz kenarlarında yaşamak sizi çok cezbeder. Annenize aşırı bağımlı olduğunuz söylenebilir. Yaşamınızda anneniz mutlaka önemli roller oynar. Tüm ev aktivitelerine meraklısınız. Evde yapılan işlerden ve evle ilgili alışverişlerden sıkılmazsınız. Dış dünyadaki hayat size pek çekici gelmez. Siz hep ev ve ailenizle ilgilenirsiniz.

Aslan Burcu beşinci evde

Ateşli bir sevgiye sahipsiniz. Çocuklarınızla ile ilişkileriniz güçlüdür. Ancak ilişkilerinizde biraz sertsiniz. Sizin yaratıcı enerji ve iradeniz sanat konusunda açığa çıkar. Kendinizi sık sık spor ve yarışmalarda gösterirsiniz. Siz kurallara bağlı kalmadığınızdan spekülasyonlar açısından başarılı olursunuz. Başkaları tarafından güçlü ve yaratıcı destekler gördüğünüz de söylenebilir. Çocukları, hayvanları ve eğlence hayatını çok seversiniz.

Başak Burcu altıncı evde

Endişeliliğiniz ve doğrucu tutumlarınız iş hayatınızın en belirgin özelliğidir. Bazen iş hayatında yüksek bir kapasitede görülür. Siz hizmet vermekten hoşlanırsınız. Çoğu zaman sabırsızlığınız başladığınız işleri sonuna kadar götürememenize neden olur. İşin başındaki yapıcılığınız zamanla söner. Kendiniz çalışmayı çok sevdiğinizden genellikle başkalarına iş bırakmazsınızlar. Hijyen ve beslenme yaşamınızda önemli yer tutar.

Akrep Burcu yedinci evde

Her türlü ilişkilerinizde ilişkilerinizi kontrollü olarak kullanmayı istersiniz. İkili beraberliklerde analizcisiniz. İş birliğinizin ve adalet duygularınızın pek güçlü olduğu söylenemez. Entelektüel kabiliyeti, statüsü ve gücü yerinde olan kimseleri çekersiniz. Adalet anlayışınız aslında iyidir ama kötülük yapanların davranışlarının karşılığını da verirsiniz. Belirli bir hedefe sahipsiniz ve kendinize yakışan bir eş bulduğunuz taktirde uzun ömürlü bir evliliği sürdürebilirsiniz.

Yay burcu sekizinci evde

Kendi becerilerinizi, maddi ve manevi olmayan kaynaklarınızı kullanmayı çok iyi bilen bir kişisiniz. Kendi becerilerini geliştiren insanlar ve yöntemlerle ilgilendiğiniz söylenebilir. Eşinizi mesleği ve geliri yazarlıktan, politikacılıktan, yabancılarla ilişkilerden olan kişilerden seçmeniz mümkündür. Doğrusu aile ilişkilerinizi ustaca kullanmayı çok iyi bilirsiniz.

Oğlak burcu dokuzuncu evde

Sizin için kazanılan bir bilgi mutlaka kullanılır olmalıdır. Yüksek eğitim ve öğrenimi kullanmakta yetersiz veya kısıtlı olabilirsiniz. İleriki yaşlarda, ileri eğitim, dinsel anlayış ve kültürel faaliyetleriniz artabilir. Bugüne kadar sanata ve güzel sanatlara cesurca bakmamış olabilirsiniz. Bunun nedenini ise bu konularda teşvik görmemiş olmamanıza bağlamak yerinde olur.

Oğlak Burcu onuncu evde

Azimli kişilerdensiniz. Özellikle yazılı müsabakalarda iyi dereceler almanız mümkündür. Bu konumda kayda değer sabır sahibi olduğunuz söylenebilir. Ölçülü yöneticilerin yanında çalışmaya eğilimlisiniz. Sizin konumunuzdaki kişilerin genellikle babaları ile olan ilişkileri kısıtlıdır. Zamanından önce babanızı kaybetmiş ve birçok sorumluluk yüklenmiş de olabilirsiniz. Güçlü otorite gerektiren meslekler tam sizin içindir. Hedeflerinize ulaşmanız uzun zaman isteyebilir.

Kova Burcu on birinci evde

Arkadaşlarınızı iyi organize edebilme özelliğine sahipsiniz. Epeyce bir zamandır görmediğiniz kimselerle beraber olduğunuzda sanki onlardan hiç ayrılmamışçasına rahat bir görünüm sergilersiniz. Sizin arkadaşlarınız da sizin gibi rahat tiplerdir. Ancak herhangi bir yanlışlarında arkadaşlıklarınızı kolayca bitirebilirsiniz. Özellikle gençlerden oluşan guruplar oluşturmanıza rağmen ilişkileriniz sağlıksız ve kısa ömürlüdür.

Balık Burcu on ikinci evde

Sizin gibi kişiler bilinçliyken çabuk parlarlar. Oysa siz bilinçaltı bir akıllığa sahipsiniz. Kendinizi insanlıkla bağımlı olarak idare eder ve nadiren kendinizi ortaya atarsınız. Bilinçaltınızdaki düşünceleriniz sizi sık sık zedeler. Suçluluk duygusuna ve geçmişe karşı hassas bir bünyeye sahipsiniz. Rüya âleminiz çok gelişmiştir ve bundan yararlanabilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizin teşhisi zor bir hastalık sahibi olması söz konusudur.

Ay Boğa burcunda

Sağlam ve güvenilir adımlar atarsınız. Sadakatiniz ve bağımlılıklarınız iyice gelişmiştir. Eliniz deki değerleri korumayı iyi biliyorsunuz. Yiyecek ve içeceklerinize çok meraklı olduğunuz bilinir. Keyfinize düşkün birisiniz. Sanat da ve özellikle müzikte çok başarılı olabilirsiniz. Finanssal konularda da çok başarılısınızdır. Ticareti iyi bilen birisiniz. Cinsellikte oldukça güçlüsünüz ve bu konuya yaşamınızda bir hayli önem verirsiniz. Konfor sizin için çok önemlidir. Fizik yapınız genellikle güçlüdür. Ev ve ev gereksinimleri, aile gibi mefhumlardan ziyade sosyal olaylarla ilgilenirsiniz. Gururlu ve yanınıza yaklaşılmaz biri olarak görünme özelliğiniz var. Kindar olabilirsiniz. Tutucu fikirleriniz de olabilir. Sözünü tutmayan kimselerden nefret edersiniz.

Ay on ikinci evde

Utangaç ve kolay incinen birisiniz. Duygularınızı bir türlü dış âleme iyice ifade edemezsiniz. Başkalarına ve gerekirse sevdiğiniz kişiye bile romantik duygularınızı ifade edebilmeniz çok zordur. Yıldız haritanızda diğer faktörler de aykırı bir şeyler söylemiyorsa, sizin daima gizli bir aşkınız olması olası. Hastaneler, Huzurevleri Islah evleri gibi kuruluşlar daima sizinle ilişkili kavramlardır. Bu tür kurumlarla duygusal olarak ilgilenirsiniz. Ruhsal bunalımlara ve depresyonlara eğilimli olduğunuz söylenebilir. Bazen gizli düşmanlar dan bazı zararlar da gelir. Kuyunuzu kazanlara karşı dikkatli olmanız gerekmekte. Gizliliğe ve bilinçaltına ilgi duyarlarsınız. İlişkileriniz genellikle gizlidir, bağlayıcı ve çıkarcı ilişkileriniz de boldur. Sezgileriniz çok güçlüdür.

Ay 90 Jüpiter

Tatlı dillisiniz ama iyice de patavatsız birisiniz. Her şeyinizi açık, açık anlatırsınız. Bu yüzden de parasal konularda kayıplarınız olur. Yabancı ülkelere yaptığınız seyahatlerin size mutsuzluk getirmesi muhtemeldir. Genellikle boş umutlara bel bağlayıp beklersiniz. Karışmanızın hiç gerekmediği olaylara fazlasıyla karışabilirsiniz. Zayıf bir hafızaya sahip olabilirsiniz ama buna rağmen iyi bir iletişim yeteneğiniz vardır. Meraklılığınız sizi doğru yoldan çıkarabilir.

Ay 90 Neptün

Kendinizi aşırı fantezilere bırakırsınız. Alkollü maddelere ve ilaçlara eğiliminiz olabilir. Realist ve ölçülü biri olduğunuz hiç söylenemez. Ailenizle pek uyumlu değilsiniz. Genel olarak sabırsız biri olduğunuz için hemen sonuca gitmek istersiniz. Başkalarının fikirlerini değiştirme eğiliminiz var. Çalışmalarınızda sonuca ne kadar yakın olduğunuzu kavramakta güçlük çekersiniz. Bu nedenden ötürü de birçok işin başarılı sonuçlarına yaklaşmaktan vazgeçersiniz. Gerçek olmayan şeylere yönelmeniz olası. Düzensiz ve dikkatsiz sayılabilirsiniz. Duygularınız sizi yanlış davranışlara sürükler. Buna engel olmanız çok zordur. Gerçek olmayan amaçlara yönelebilirsiniz.

Ay 120 Kiron

Tatlı dilli, nazik ve sevecen yapınız ile çevrenizi güzelleştirme, güvenli ve temiz tutma konularında harika düşünceleriniz vardır. Dostlarınızla evde eğlenmeyi dışarı çıkmaya tercih edersiniz. Çekingen ve utangaç yapınızdan dolayı aileniz veya birkaç yakın dostlarınızla sakin ve huzurlu bir zaman geçirdiğinizde kendinizi çok iyi hissettiğiniz bilinir. Sevgiyle dolu bir evde büyümüş olduğunuz ve annenizin de çocuklarının üstüne titreyen bir kişi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ay 180 Juno

Sizin duygusal konfor ve güvenlik ve sosyal açıdan kabul edilebilir birincil ilişki için duyduğunuz ihtiyacın büyük oranda olması, bir denge oluşturmak çok zor olsa da genel mutluluğunuz bakımından çok önemli olabilir. Toplumun hoş karşılayacağı bir kişi ile birlikte olmak ya da duygusal tatmin bulduğunuz biriyle mutlu olmak arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Aksine olayı bir ya/ya da durumu olarak görmekten ziyade, bir şekilde sizin hayatınızda her ikisine de açmak için eşit olarak davranmanız tavsiye edilir. Bu uzlaşmanın teşvik edilmesi gereken bir alandır. Bazı zamanlarda kendinizi daha farklı bir eş arayışı içinde bulabilirsiniz. Eşinizi, bağımlı veya karamsar ya da çocukça bulmanız mümkündür.

Ay kavuşum Yükselen

Evinize ve ailenize olağanüstü meraklısınız. Sıcak bir kişiliğiniz var. Ancak duygusalsınız ve kolay kırılırsınız. Zaten genel olarak bunu da saklamadığınız görülür. Merhametli ve sevecen kişiler olduğunuzdan insanlardan olumlu tepkiler alırsınız. Ancak ruh halinizin değişkenliği başkalarını şaşırtabilir. Hislerinizi bilinciniz yönetir. Ancak duygusal ve fantastik bir yönünüzde var. Şayet bayansanız cinselliğiniz güçlüdür denebilir. Fantezi dünyanız iyimserliklerle doludur. Başkalarıyla olan ilişkilerinizi güzel konumlara getirebilirsiniz. Su kenarı mekânlarda yaşamak istemeniz mümkündür.

Ay 180 Poseidon

Ev, anne, elmalı turta, güvenlik ve nostalji için ihtiyaç ya da duygular için başvurulan reklam ve medya konularıyla alakadar olmanız da lüzumsuz ayrıntılar olmaktan öteye gitmez. Anneniz için algılama ve açıklık getirmek sizin için çok önemlidir ama bir türlü beceremezsiniz. Çocukları etkilemek için uğraşmanız, ruhsal nedenlerle diyet değişiklikleri yapmak istemeniz başarısızcadır. Manevi âlemleri etkilemede güçlü duyguların gücünü fark ettiğiniz söylenemez.

Güneş Yengeç burcunda

Burcunuz: Yengeç
Burcunuzun Bulunduğu Gruplar: Su, Öncü, Negatif
Yönetici Planetiniz: Ay
Pozitif Özellikleriniz: Nezaketlilik, Duygusallık, Sempatiklik, Beceriklilik, Affedicilik, İdarecilik, İhtiyatlılık, Anne sevgisi,
Negatif Özellikleriniz: Aşırı hassaslık, Dağınıklık, Düzensizlik, Züppelik, Toleranssızlık, Duyguların kolaylıkla değişmesi, Kendi kendine acıma, Zayıf karakterlilik.
Tarot’daki karşılığı: Savaş Arabası kartı
Roman Kahramanınız: Charles Bodlaire
İdeal Meslekleriniz: Ev işleri ve bu konudaki tüm uzmanlık faaliyetleri, Denizcilik, Barcılık, Antikacılık, Lokantacılık.
Renginiz: Beyaz, Gümüş rengi ve tonları, Violet, İyimser kimseler için açık Mavi
Madeniniz: Ay Taşı ve Gümüş
Uğurlu Taşlarınız: Gümüş ve Gümüşle ilgili tüm takılar
Uğurlu Gününüz: Pazartesi
Uğursuz Gününüz: Cumartesi
Uğurlu Sayılarınız: 2, 12, 72
Çiçekleriniz: Leylak, Helyotrop, Menekşe,
Bitkileriniz: Hindi bağ ve Tere otu
Sağlığınıza yararlı besinleriniz: Kıvırcık salata, Kabak, Patlıcan, Üzüm, Limon, Lahana
Yönettiği Organlarınız: Mideniz, Göğsünüz, Rahminiz ve solunum yollarınız
Müzik Türünüz: Büyük orkestraların çaldığı ünlü şarkıcıların söylediği parçalar
Notanız: Mi bemol
Yönettiği Ülkeler: Çin, K. ve B. Amerika, Hollanda, İskoçya,Tunus
Yönettiği Şehirler: İstanbul, Amsterdam, Bern, Milano, New York, Algien.

Güneş ikinci evde

Parasal açıdan kazançlı konumlar elde edersiniz. Eninde sonunda kendi kendinizin patronu olmanız mümkün. Kişilik olarak daha çok zenginlik, statü ve bunları elde etmekle ilgilenirsiniz. Bazı durumlarda lüks düşkünlüğü ve gösteriş meraklılığı sergileyebilirsiniz. Ne var ki yaşamınız boyunca maddi konularda pek de fazla sıkılmayacaksınız. Zaten kişisel kazançlarınızı çok açık biçimde arayan birisiniz. Her şeye karşı, özellikle de, maddi konulara karşı sahip, olma dürtünüz çok kuvvetlidir. Sizin gibi kişiler kişisel avantajlarını açıkça ararlar. Para kazanmak için yaşadıklarınızı abartmanız mümkündür. Cömert ve yardımsever bir insan olarak tanınırsınız. Hemen söylemek lazım ki siz gençlik çağlarında yükselmeye elverişli birisiniz.

Güneş 120 Mars

Liderlik vasıfları olan kapalı bir kişiliğiniz var. Erkeksi duygulara sahip mert birisiniz. Sporda ve bedensel hareket gerektiren işlerde başarılı olur ve güç kazanırsınız. Birçok zorluk getiren işte gereği kadar üstesinden gelmeye kabiliyetiniz var. Kolay kolay iyimserliğinizi kaybetmemenizde sizin için büyük bir avantajdır. Her bakımdan enerjiksiniz. Kendi kendinize olan güveniniz rekabetçi ruhunuzu azaltır. Karşı cinsle uyumlu ilişkiler kurabilen tiplerdensiniz. Enerjik ve çalışkan olduğunuz söylenebilir. İyimserliğinizi zor kaybedersiniz. Başkalarına zor gelen şeyleri kolayca yaptığınız bilinir. Pratik oluşunuz çevrenizce takdir edilir.

Güneş 45 Jüpiter

Ilımlılığın daha mantıklı bir yaklaşım olduğu durumlarda sürekli daha fazla isteme gibi bitmeyen bir sorununuz olduğu bilinir. Her ne konuda olursa olsun aşırılığa kaçmaya olan eğiliminiz size her zaman sorun yaratır. Her defasında “birşey olmaz” diyebilir ancak, sonunda çeşitli sorunlarla karşılaştığınızda da şaşırırsınız. Girişimlerinizde çoğu zaman şanslı olmanıza rağmen, biraz öz-disiplin yolunuzu çok daha rahatlatacağı söylenebilir.

Güneş kavuşum Satürn

Prensip sahibi ve şahsiyetli birisiniz. Bazen işlerinizi istediğiniz gibi tamamlayamamaktan dolayı üzülürsünüz. Bunlar çeşitli komplekslere de neden olabilir. Sert işlerde çalışmanız olası. İntizamlı yapınız dolayısıyla iyi bir organizatör olabilirsiniz. Ancak kendi kendinizi ifade etmekte çeşitli zorluklarınız olduğu bilinir. Muhtemelen çocukluk çağınız kısıtlamalarla geçmiştir. Davranışlarınızda çoğunlukla endişe hâkimdir. Kendinizi kısıtlanmış hissettiğinizde isteklerinizi kaybedebilirsiniz. Otoriter olmak için çabalarsınız. Çocukluğunuzdaki kısıtlamalar erişkin olduğunuz dönemi etkiler. Fikrinizde daima ciddiyet vardır. Hırslı olmanız iyi bir amaç gerektirir. Fazlasıyla endişeli davranan bir tipsiniz. Çok ağırbaşlı ama inatçı olabilirsiniz. Kişiliğinizi ifade etmekte zorluklarınız vardır. Yaşamınız boyunca çok fazla hayal kırıklığı duymanız yüzünden aşağılık kompleksiniz olabilir. Kendinizi kullanılmış hissettiğinizde yaşama isteğinizi kaybedebilirsiniz. Sizi en iyi tanımlayan sözcüklerden biri de ” Dünyevi Düşünce ” dir. Maddiyat ve mal varlığı sizin için büyük önem taşıyan kavramlardır. Kendi kendinizi kolayca disipline edebilirsiniz.

Güneş 120 Uranüs

Hareketleriniz ve tavırlarınız önceden tahmin edilemez. Bu nedenle de ilk tanışmalarda karşınızdaki kimselere oldukça ilginç gelirsiniz. Birlikte yapılan her iş sizin için olumlu gelişmeleri ifade etmelidir. ” Birlikten kuvvet doğar ” ilkesi sanki sizin için söylenmiştir. İlerici fikir ve yöntemlere sahip olabilirsiniz. Ancak bunları uygulamakta aceleci olduğunuz da bilinir. Farklı görüşleriniz ve geleneksel olmayan düşünce, hareket ve tavırlarınız önceden kestirilemez. İlerici fikirlerinizden ötürü yepyeni yöntemlere sahipsiniz ve bunları uygularsınız. Ancak bunları uygulamakta sabrınız yoktur. Gerek eş, gerekse aşk ilişkileriniz kendinizi koruyacağınız düşüncelerinizi kanıtlamak istersiniz. Yeni idealler peşinde koşarsınız. Gizili bilimlere ve doğa bilimlerini kabiliyetiniz var. Ruhsal gücünüz çok güçlüdür.

Güneş 90 Vesta

Siz din ve bağlılık konularının hedeflerinize başarı ile ulaşmasına müdahale ettiği duygusu ile oldukça sabırsız olabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşırken hayatınıza tehdit, tecavüz ya da herhangi bir vesile ile düşmanca davranışlarla karşılaştığınızı hissedebilirsiniz. Ya da tam tersine olarak, ruhsal yaşam yoluna kendinizi adamak için şöhret ve serveti küçümseme yoluna gidebilirsiniz. Hayatınıza her iki şeyi de entegre etmekte zorlanıyor olduğunuz görünür. Seçimlerinizi genellikle siyah ve beyaz yapmanız gerektiği yönünde bir hissiyatınız olur. Maddi ve manevi ihtiyaçlarınızı birbiri ile entegre bir şekilde oluşturmak sizin için oldukça zorlayıcı deneyimlere sebep olabilir.

Güneş 120 Juno

Birincil ilişkiniz hedefleriniz ile çok uyumlu çalışır ve sizin kişisel başarı ve tanınmanız için büyük fırsatlar sunar. İlişkiniz ile kariyer hayatınızı birleştirmek sizin için kolaydır. Eşiniz ya aktif ya da kişisel ve toplumsal olarak destekleyici olma yoluyla, sizin başarınıza katkıda bulunabilir. Bu açı arketip olarak eşin ve ortağın, sizin temel kimlik ve yaşam bilincinize bağlı anlamlı bir ilişkide uzun vadeli ortaklıklar geliştirmeniz ve ilişkilerinizin hayatınızda önemli bir rol oynaması anlamına gelir. Bu açıyla kendinizde bir ekip ruhu hissedebilir ve insanlarla kolaylıkla bir araya gelebilirsiniz.

Güneş kavuşum Şans noktası

Eğer Güneşiniz, Ayınız ve yükseleniniz zodyakta aynı burca düşme şansına sahip olduğunda, ya da karşılıklı etkileşim halinde olduklarında ve yükselenden ortalama olarak 17 derece uzakta bulunduklarında, size en yüksek mertebeden ve erişilmesi imkânsız bir sempati sağlar. Hiçbir kavga ve bozuşma bu emniyetli sempatiyi bozamaz.

Güneş ikinci evde

Parasal açıdan kazançlı konumlar elde edersiniz. Eninde sonunda kendi kendinizin patronu olmanız mümkün. Kişilik olarak daha çok zenginlik, statü ve bunları elde etmekle ilgilenirsiniz. Bazı durumlarda lüks düşkünlüğü ve gösteriş meraklılığı sergileyebilirsiniz. Ne var ki yaşamınız boyunca maddi konularda pek de fazla sıkılmayacaksınız. Zaten kişisel kazançlarınızı çok açık biçimde arayan birisiniz. Her şeye karşı, özellikle de, maddi konulara karşı sahip, olma dürtünüz çok kuvvetlidir. Sizin gibi kişiler kişisel avantajlarını açıkça ararlar. Para kazanmak için yaşadıklarınızı abartmanız mümkündür. Cömert ve yardımsever bir insan olarak tanınırsınız. Hemen söylemek lazım ki siz gençlik çağlarında yükselmeye elverişli birisiniz.

Güneş 120 Mars

Liderlik vasıfları olan kapalı bir kişiliğiniz var. Erkeksi duygulara sahip mert birisiniz. Sporda ve bedensel hareket gerektiren işlerde başarılı olur ve güç kazanırsınız. Birçok zorluk getiren işte gereği kadar üstesinden gelmeye kabiliyetiniz var. Kolay kolay iyimserliğinizi kaybetmemenizde sizin için büyük bir avantajdır. Her bakımdan enerjiksiniz. Kendi kendinize olan güveniniz rekabetçi ruhunuzu azaltır. Karşı cinsle uyumlu ilişkiler kurabilen tiplerdensiniz. Enerjik ve çalışkan olduğunuz söylenebilir. İyimserliğinizi zor kaybedersiniz. Başkalarına zor gelen şeyleri kolayca yaptığınız bilinir. Pratik oluşunuz çevrenizce takdir edilir.

Güneş 45 Jüpiter

Ilımlılığın daha mantıklı bir yaklaşım olduğu durumlarda sürekli daha fazla isteme gibi bitmeyen bir sorununuz olduğu bilinir. Her ne konuda olursa olsun aşırılığa kaçmaya olan eğiliminiz size her zaman sorun yaratır. Her defasında “birşey olmaz” diyebilir ancak, sonunda çeşitli sorunlarla karşılaştığınızda da şaşırırsınız. Girişimlerinizde çoğu zaman şanslı olmanıza rağmen, biraz öz-disiplin yolunuzu çok daha rahatlatacağı söylenebilir.

Güneş kavuşum Satürn

Prensip sahibi ve şahsiyetli birisiniz. Bazen işlerinizi istediğiniz gibi tamamlayamamaktan dolayı üzülürsünüz. Bunlar çeşitli komplekslere de neden olabilir. Sert işlerde çalışmanız olası. İntizamlı yapınız dolayısıyla iyi bir organizatör olabilirsiniz. Ancak kendi kendinizi ifade etmekte çeşitli zorluklarınız olduğu bilinir. Muhtemelen çocukluk çağınız kısıtlamalarla geçmiştir. Davranışlarınızda çoğunlukla endişe hâkimdir. Kendinizi kısıtlanmış hissettiğinizde isteklerinizi kaybedebilirsiniz. Otoriter olmak için çabalarsınız. Çocukluğunuzdaki kısıtlamalar erişkin olduğunuz dönemi etkiler. Fikrinizde daima ciddiyet vardır. Hırslı olmanız iyi bir amaç gerektirir. Fazlasıyla endişeli davranan bir tipsiniz. Çok ağırbaşlı ama inatçı olabilirsiniz. Kişiliğinizi ifade etmekte zorluklarınız vardır. Yaşamınız boyunca çok fazla hayal kırıklığı duymanız yüzünden aşağılık kompleksiniz olabilir. Kendinizi kullanılmış hissettiğinizde yaşama isteğinizi kaybedebilirsiniz. Sizi en iyi tanımlayan sözcüklerden biri de ” Dünyevi Düşünce ” dir. Maddiyat ve mal varlığı sizin için büyük önem taşıyan kavramlardır. Kendi kendinizi kolayca disipline edebilirsiniz.

Güneş 120 Uranüs

Hareketleriniz ve tavırlarınız önceden tahmin edilemez. Bu nedenle de ilk tanışmalarda karşınızdaki kimselere oldukça ilginç gelirsiniz. Birlikte yapılan her iş sizin için olumlu gelişmeleri ifade etmelidir. ” Birlikten kuvvet doğar ” ilkesi sanki sizin için söylenmiştir. İlerici fikir ve yöntemlere sahip olabilirsiniz. Ancak bunları uygulamakta aceleci olduğunuz da bilinir. Farklı görüşleriniz ve geleneksel olmayan düşünce, hareket ve tavırlarınız önceden kestirilemez. İlerici fikirlerinizden ötürü yepyeni yöntemlere sahipsiniz ve bunları uygularsınız. Ancak bunları uygulamakta sabrınız yoktur. Gerek eş, gerekse aşk ilişkileriniz kendinizi koruyacağınız düşüncelerinizi kanıtlamak istersiniz. Yeni idealler peşinde koşarsınız. Gizili bilimlere ve doğa bilimlerini kabiliyetiniz var. Ruhsal gücünüz çok güçlüdür.

Güneş 90 Vesta

Siz din ve bağlılık konularının hedeflerinize başarı ile ulaşmasına müdahale ettiği duygusu ile oldukça sabırsız olabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşırken hayatınıza tehdit, tecavüz ya da herhangi bir vesile ile düşmanca davranışlarla karşılaştığınızı hissedebilirsiniz. Ya da tam tersine olarak, ruhsal yaşam yoluna kendinizi adamak için şöhret ve serveti küçümseme yoluna gidebilirsiniz. Hayatınıza her iki şeyi de entegre etmekte zorlanıyor olduğunuz görünür. Seçimlerinizi genellikle siyah ve beyaz yapmanız gerektiği yönünde bir hissiyatınız olur. Maddi ve manevi ihtiyaçlarınızı birbiri ile entegre bir şekilde oluşturmak sizin için oldukça zorlayıcı deneyimlere sebep olabilir.

Güneş 120 Juno

Birincil ilişkiniz hedefleriniz ile çok uyumlu çalışır ve sizin kişisel başarı ve tanınmanız için büyük fırsatlar sunar. İlişkiniz ile kariyer hayatınızı birleştirmek sizin için kolaydır. Eşiniz ya aktif ya da kişisel ve toplumsal olarak destekleyici olma yoluyla, sizin başarınıza katkıda bulunabilir. Bu açı arketip olarak eşin ve ortağın, sizin temel kimlik ve yaşam bilincinize bağlı anlamlı bir ilişkide uzun vadeli ortaklıklar geliştirmeniz ve ilişkilerinizin hayatınızda önemli bir rol oynaması anlamına gelir. Bu açıyla kendinizde bir ekip ruhu hissedebilir ve insanlarla kolaylıkla bir araya gelebilirsiniz.

Güneş kavuşum Şans noktası

Eğer Güneşiniz, Ayınız ve yükseleniniz zodyakta aynı burca düşme şansına sahip olduğunda, ya da karşılıklı etkileşim halinde olduklarında ve yükselenden ortalama olarak 17 derece uzakta bulunduklarında, size en yüksek mertebeden ve erişilmesi imkânsız bir sempati sağlar. Hiçbir kavga ve bozuşma bu emniyetli sempatiyi bozamaz.

Güneş 90 Zeus

Sağlık konusunda araçlara bağlı ya da araç veya makineler sebebiyle hasta olma ihtimaliniz yüksektir. (örn: güç takımları, diyaliz, tekerlekli sandalye, solunum cihazı, beslenme tüpleri, vb gibi ) Nabzınız, kalp hızınız, kan basıncınız ya da sıcaklığınız aşırı sıcak ve hızlı olduğundan zarar görebilirsiniz. Kişisel hedeflerinize yerine ulaşmak için odak noktasını korumayı iyi bilmezsiniz. Ölçülü ve hareket ya da ilgi uyandırmak için yapılan girişimleriniz bilinçsizcedir.

Güneş kavuşum Kronos

Otorite algınız güçlü ve kendi kendinize yetkinsiniz. Uzmanlığınızın başarısı için potansiyel sahibi olmanıza yönelik tutumlarınız vardır. Ama yine de görüşleriniz veya yetkinliğiniz sorgulanır. Yönetici, liderlik, hükümet ya da ilgi odağı rolleri benimsersiniz. Yetki ve tanıma pozisyonları sebebiyle yerine getirilmesi gereken sorumlulukların bilincindesiniz. Uzmanlık ve yeteneği gerektiren işler tam size göredir.

Güneş 120 Poseidon

Ruhu olduğu şekliyle görmek ve tanımak tam sizi ifade edebilecek bir tanımdır. Film, medya, reklâm ve kişisel etkileri yoluyla tanınmış biri de olabilirsiniz. “Ruhsal bir deneyim neticesinde bir sağlık krizi yaşamak olmanız mümkün. Daha ezoterik deneyimler yaşamak için sağlık konusunda yukarı çıkmak veya aşağı inmek gibi iniş-çıkışlarınız olabilir. Vücudunuzu gelişmiş maneviyat, psikoloji veya aydınlanma neticesinde zayıflamaya davet edebilirsiniz.

Vulkan Yengeç’te:

Toplumsal bilinçle alakalı bir konumlanmadır. Siz içinde bulunduğunuz toplumun inanç ve değerleri ile test edileceksiniz. Astral bedeninizde geçmişe ait birçok anının ve unutamadığınız hatıraların izlerini taşırsınız. Amaç bu sizi geriye bağlı kılan negatif bağlardan kurtulmanız ve yeni eylem kalıpları geliştirebilmenizdir. Yengeç’in güven duyma ihtiyacı ile harmanlanmış bir nitelikle siz çevreniz ve toplum için insanların biraya geleceği bir yuva ve temel kurma çalışması içinde olacaksınız. Aynı inançlar ve güven duygusunu duyan insanlar biraya çekilirler. Bu prensiple hareket eden Vulkan Yengeçte bu ortamın inşa edilmesi amacını taşır.

Merkür İkizlerde

Keskin bir anlayışınız var. Birtakım hakikatleri kendi dışınızda anlayabilirsiniz. Ancak sinir sisteminiz çok hassastır. Bu yeri geldiği zaman faydalı olabileceği gibi, bazense asabiyet getirir. Meraklı bir tipsiniz ve çok şey bilmek istersiniz. Ayrıntıları ayıklar ve genellemeler yaparsınız. Belli yerlere bağlanmaktan hoşlanmaz ve geleneksel değerlere bağlı kalmazsınız. Bazen taklitçi olabilir, üretkenlikten uzak durabilirsiniz. Fikirleriniz daima birbirini takip eder. Akıcılığınıza ara verildiği takdirde konsantrasyon zorluğu çekersiniz. Konuşma stiliniz tane, tane ve anlaşılır bir biçimdedir. Bir şeyi öğrenirken sebatsız davranışlar göstermeniz olasıdır.

Merkür ikinci evde

Sizin yaşamınızda finanssal değerler ve maddi mefhumlar düşünsel açıdan daima ön plandadır. Ticari hayatta ve parasal konularda başarılı biri sayılırsınız. Ticaret başta olmak üzere, muhasebecilik, sekreterlik, öğretmenlik gibi konularda başarılı olma şansınız yüksektir. Ticaret konuda gerçekten çok başarılı olursunuz, çünkü bu konuda ne yapacağını bilenlerdensiniz. Kazançlarınız genellikle iletişim konularıyla bağıntılıdır. Orijinal idealleriniz vardır. Planlarınız ve çalışma tarzınız metotsaldır. Düşüncelerden ve fikirlerden anlaşılır yararlar sağlamaya çalışırsınız. Başkalarının önemli bulduğu şeyleri öğrenerek kendinize kişisel çıkarlar sağlayabilirsiniz. Oldukça kurnaz biri olduğunuzu söylemek hiçte yanlış olmaz.

Merkür kavuşum Venüs

İyi konuşan veya iyi yazı yazabilen birisiniz. Eşiniz veya partnerinizle beraber olduğunuzda estetik duygular arzularsanız. Beraberliğiniz kolaydır. Güzel duygu ve davranışlarınız başkalarını sağlıklı kılar. Anlayış ve pratik zekânız mükemmeldir. Matematik ve doğa bilimlerine kabiliyetiniz var. Ayrıntıları aklınızda tutmaktan hoşlanmazsınız. Mizah kabiliyetiniz de iyice gelişmiştir. İletişimle ilgili konularda da son derece başarılı olursunuz. Ayrıntıları aklınızda tutmaktan hoşlanmazsınız. Kesin bir mizah duygunuz vardır. Güzel ve estetik olan her şey ilginizi çeker. Sizin için basit yaşamak önemlidir. Moralinizi her zaman yüksek tuttuğunuz söylenebilir. Ses tonunuz yumuşaktır ve iyi tınlar. Kulaklarınız da çok kuvvetlidir ve duyduğunuz melodileri çabucak kavrar kolayca okuyabilirsiniz. Başkalarına karşı davranışlarınız diplomatçadır. Çevreniz tarafından aranan tiplerdensiniz.

Güneş kavuşum

Otorite algınız güçlü ve kendi kendinize yetkinsiniz. Uzmanlığınızın başarısı için potansiyel sahibi olmanıza yönelik tutumlarınız vardır. Ama yine de görüşleriniz veya yetkinliğiniz sorgulanır. Yönetici, liderlik, hükümet ya da ilgi odağı rolleri benimsersiniz. Yetki ve tanıma pozisyonları sebebiyle yerine getirilmesi gereken sorumlulukların bilincindesiniz. Uzmanlık ve yeteneği gerektiren işler tam size göredir.

Güneş 120 Poseidon

Ruhu olduğu şekliyle görmek ve tanımak tam sizi ifade edebilecek bir tanımdır. Film, medya, reklâm ve kişisel etkileri yoluyla tanınmış biri de olabilirsiniz. “Ruhsal bir deneyim neticesinde bir sağlık krizi yaşamak olmanız mümkün. Daha ezoterik deneyimler yaşamak için sağlık konusunda yukarı çıkmak veya aşağı inmek gibi iniş-çıkışlarınız olabilir. Vücudunuzu gelişmiş maneviyat, psikoloji veya aydınlanma neticesinde zayıflamaya davet edebilirsiniz.

Vulkan Yengeç’te:

Toplumsal bilinçle alakalı bir konumlanmadır. Siz içinde bulunduğunuz toplumun inanç ve değerleri ile test edileceksiniz. Astral bedeninizde geçmişe ait birçok anının ve unutamadığınız hatıraların izlerini taşırsınız. Amaç bu sizi geriye bağlı kılan negatif bağlardan kurtulmanız ve yeni eylem kalıpları geliştirebilmenizdir. Yengeç’in güven duyma ihtiyacı ile harmanlanmış bir nitelikle siz çevreniz ve toplum için insanların biraya geleceği bir yuva ve temel kurma çalışması içinde olacaksınız. Aynı inançlar ve güven duygusunu duyan insanlar biraya çekilirler. Bu prensiple hareket eden Vulkan Yengeçte bu ortamın inşa edilmesi amacını taşır.

Merkür İkizlerde

Keskin bir anlayışınız var. Birtakım hakikatleri kendi dışınızda anlayabilirsiniz. Ancak sinir sisteminiz çok hassastır. Bu yeri geldiği zaman faydalı olabileceği gibi, bazense asabiyet getirir. Meraklı bir tipsiniz ve çok şey bilmek istersiniz. Ayrıntıları ayıklar ve genellemeler yaparsınız. Belli yerlere bağlanmaktan hoşlanmaz ve geleneksel değerlere bağlı kalmazsınız. Bazen taklitçi olabilir, üretkenlikten uzak durabilirsiniz. Fikirleriniz daima birbirini takip eder. Akıcılığınıza ara verildiği takdirde konsantrasyon zorluğu çekersiniz. Konuşma stiliniz tane, tane ve anlaşılır bir biçimdedir. Bir şeyi öğrenirken sebatsız davranışlar göstermeniz olasıdır.

Merkür ikinci evde

Sizin yaşamınızda finanssal değerler ve maddi mefhumlar düşünsel açıdan daima ön plandadır. Ticari hayatta ve parasal konularda başarılı biri sayılırsınız. Ticaret başta olmak üzere, muhasebecilik, sekreterlik, öğretmenlik gibi konularda başarılı olma şansınız yüksektir. Ticaret konuda gerçekten çok başarılı olursunuz, çünkü bu konuda ne yapacağını bilenlerdensiniz. Kazançlarınız genellikle iletişim konularıyla bağıntılıdır. Orijinal idealleriniz vardır. Planlarınız ve çalışma tarzınız metotsaldır. Düşüncelerden ve fikirlerden anlaşılır yararlar sağlamaya çalışırsınız. Başkalarının önemli bulduğu şeyleri öğrenerek kendinize kişisel çıkarlar sağlayabilirsiniz. Oldukça kurnaz biri olduğunuzu söylemek hiçte yanlış olmaz.

Merkür kavuşum Venüs

İyi konuşan veya iyi yazı yazabilen birisiniz. Eşiniz veya partnerinizle beraber olduğunuzda estetik duygular arzularsanız. Beraberliğiniz kolaydır. Güzel duygu ve davranışlarınız başkalarını sağlıklı kılar. Anlayış ve pratik zekânız mükemmeldir. Matematik ve doğa bilimlerine kabiliyetiniz var. Ayrıntıları aklınızda tutmaktan hoşlanmazsınız. Mizah kabiliyetiniz de iyice gelişmiştir. İletişimle ilgili konularda da son derece başarılı olursunuz. Ayrıntıları aklınızda tutmaktan hoşlanmazsınız. Kesin bir mizah duygunuz vardır. Güzel ve estetik olan her şey ilginizi çeker. Sizin için basit yaşamak önemlidir. Moralinizi her zaman yüksek tuttuğunuz söylenebilir. Ses tonunuz yumuşaktır ve iyi tınlar. Kulaklarınız da çok kuvvetlidir ve duyduğunuz melodileri çabucak kavrar kolayca okuyabilirsiniz. Başkalarına karşı davranışlarınız diplomatçadır. Çevreniz tarafından aranan tiplerdensiniz.

Merkür 180 Pluto

Gizli ve tehlikeli uğraşlara eğilimli birisiniz. Ancak bu işlerde sizi büyük zorluklar bekler. Başkalarına antipatik gelirsiniz. Davranışlarınız gizemli ancak sahtecedir. Karşılığını almadan hiç bir şeyi başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanmazsınız. Güç kazanmak için bilgiyi iyi kullanırsınız. Zihinsel gerilimleriniz sizi sık sık bunalımlara iter. İfade tarzınız sert tir. Ancak başkalarının da size karşı ifade tarzları sert olur. Kendi gücünüzü aşırı önemser, çabuk hiddetlenir ve kızarsınız. Gücü kazanmak için bilgiyi kullandığınız bilinir. İfade tarzınız serttir veya başkalarının size karşı ifade tarzı sert olabilir. Beklenmedik anlarda aşırı meraklı davranabilirsiniz. Bu davranışlarınız ise insanlara itici gelir. Kendi gücünüzü aşırı önemsediğiniz bilinir. Aceleci, sabırsız ve hazır cevap bir kimsesiniz. Nefret ettiniz mi yapacak bir şey kalmaz, tam nefret edersiniz.

Merkür 60 Pallas

Mantık ile kendinizi korumak ya da savunmak için bir araç olarak eylemden ziyade diğerlerini ikna edecek şekilde, sözlü veya yazılı kelimeler kullanabilirsiniz. Siz güçlü ve bağımsız bir çizgiye sahip, son derece yaratıcı, entelektüel ve becerikli bir yapınız var. Sıklıkla adaletin güçlü bir takipçisi ve dezavantajlıların savunucusu rolünde kendinizi bulabilirsiniz. Ayrıca sanatsal yönünüz yüksek olduğundan güçlü bir sanatçı ya da patron olarak kendinizi bulabilirsiz. Fikirleriniz ve iletişim için olağanüstü yeteneğiniz hedefinize ulaşma yolunda size iyi şekilde hizmet edecektir.

Merkür 135 Juno

Sizin evlilik ve ilişki için taahhütte bulunma hakkındaki tutumlarınız zaman zaman bir gerilim kaynağı veya hatta açık bir çatışma şeklinde olabilir. Anlaşmazlıklar patlak verdiğinde kızgınlık yaratabilir, özellikle tekeşlilik ve/veya kabul edilebilir sosyal roller ve davranışlarla ilgili bazı gizli beklentiler veya varsayımlar olabilir. Sizin için açık iletişim çok önemlidir. İlişkileriniz sırasında zaman zaman sizi zorlayacak seçimler yapmanız gerekecektir. Özellikle eşinizle aranızda iletişim güçlükleri olabilir. Bu argümanlara, anlaşmazlıklara ve yanlış anlamalara yol açabilir. Alternatif olarak, kendinizi eşi tarafından duyulmamış hissedebilir veya eşinizi içe kapanık ve ketum bulabilirsiniz.

Merkür kavuşum Hades

Geçmişi ve onun zorluklarını konuşabilir ve bunlarla ilgili olabilirsiniz. (eski çağlardan düne) Olay ve fikirleri araştırdığınız ve detayları çalıştığınız söylenebilir. Karanlık bir durumu dikkat çekse bile bu tür şeyler ilgi alanınızdır. Konuşma ve yazma sırasındaki hataları ya da dikkatinize sunulan hataları görürsünüz. Üzücü ya da depresif düşünce ve haberler almanız da olağandır. İftira, negatif düşünce ve bayağılık konusunda bilinçli biriniz.

Merkür 120 Apollon

Çok fazla konuşmalar yaptığınız ya da çok, çok fazla sayıda kişilerle konuştuğunuz bilinir. Fikirler, yazma ve konuşma yolu ile başarı kazanmanız daima geçerlidir. Oldukça kozmopolit bilgiye de sahipsiniz. Ayrıca bilgi alanlarını kombine edebilme yeteneğiniz var. Kardeşlik işleri yoluyla oluşan bir sürü olay yaşamanız muhtemeldir. Tartışma ya da konuşmalarda ticari ya da iş bilgisi kullanmanınız sayesinde çok yararlar elde ederseniz.

Merkür 135 Poseidon

Tanıtım ya da ikna dilini not etmek gibi alışkanlıklarınızın da pratikte size yarar getiren hiçbir öin d pratikte size yarar getiren hiçbir özelliği olmadığı söylenebilir. Manevi kanallardan gelecek gibi görünen fikirleri benimsemeniz tartışmalıdır. Ne var ki, bunları benimsemenizin yaşamınız ve girçek dünyanız üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Medya, netlik, ışık veya yansımayı tartışmak da bir türlü vazgeçemediğiniz ve işinize yaramayacak tutkulu bir konudur.

Venüs İkizlerde

Duygusallıktan ziyade mantığınızla iş gören birisiniz. Flört etmekten çok hoşlanırsınız. Birkaç ilişkiyi suya sabuna değdirmeden bir arada yürütmeniz olası. Eşinizde ve beraber olduğunuz kişilerde entelektüel faaliyetler ararsınız. Yapı olarak sinirli bir mizacınız olduğu söylenebilir. Dikkatleri daima üstünüze çekmek istersiniz. Kararsız kaldığınız gibi hilelere de elverişli olabilirsiniz. İyi bir sosyal uzman olabilirsiniz. Zekice düzenlenmiş ilişkilerinizi ve iletişiminizi, fiziksel veya duygusal tatminlerinden daha önemli bulursunuz. Organizasyonlar düzenlemekte ustasınız. Çeşitli geniş bilgilerden esinlenir ve ilişkilerinizi örneklere benzetirsiniz.

Venüs ikinci evde

Para pul bakımından şanslısınız. Eninde sonunda maddi varlık sahibi olacaksınız. Para kazanmayı ve ticareti becerebilirsiniz. Ayrıca bu konularda pek çok kişiden yardım görmenizde olası. Finanssal açıdan hak ettikleriniz rahatça elinize gelir. Genellikle zengin bir eş arayışı içinde olduğunuz söylenebilir. Üstelik böyle bir eş bulabilir ve onun tüm maddi imkânlarından da faydalanabilirsiniz. Ancak savurgan bir mizaca sahip olduğunuz da bilinir. Sanatın pek çok dalında yeteneklisiniz. Kuyumculuk, tasarımcılık, müzisyenlik gibi konular para kazanmanız için en elverişli konulardır. Cazibenizi iyi kullanırsınız. Sizin gibi olan kişiler, kişisel cazibelerinin tüm avantajlarını çok iyi kullanabilirler.

Venüs 60 Jüpiter

Sanata ve gazeteciliğe kabiliyetiniz vardır. Bunu karakter yapınızda da görmek mümkün. İyi sosyal ilişkiler içerisindesiniz. Başkalarını iyi anlarsınız. Damak zevkiniz de çok gelişmiştir. Arkadaşları tarafından çok sevilen birisiniz. Eşinizle veya partnerlerinizle aranız iyidir. İyi bir sanatkâr olabilirsiniz. Meslek bakımından gazeteciliğe yatkınsınız denebilir. Zirvede ve gündemde kalabilmek için elinizdeki kaynakları geliştirir ve özenle kullanırsınız. Bu konu da fırsatlar yaratmakta da usta sayılabilirsiniz.

Venüs 120 Neptün

Romantik birisiniz. Sanata kabiliyetiniz var. Platonik ve romantik aşk ve maceralar peşinde koşarsınız. Patik birisiniz üstelik. Estetik duygular sizin için çok önemlidir. Ruhçulukla veya diğer mistik konularla alakadar olabilirsiniz. Olgun, felsefi ve manevi bir karaktere sahipsiniz. Duygulu ve kendini eğitmiş gözüken tavırlarınızla çevrenizdeki insanları kolayca etkileyebilirsiniz. Sosyal ilişkilerde şanslısınız. Bir şeyle ilgili olduğunuz kadar sabrınız yoktur. Gelişmiş bir müzik zevkinizin olduğu söylenebilir. Tasarım ve dizayn konularında becerikli olabilirsiniz. Aldatıcı fiziksel ilişkiler kurmanız mümkündür.

Venüs 180 Pluto

Kişiliğiniz gereği kendi tavırlarınıza hayran bir kişisiniz. Yani kendini beğenmiş biri olduğunuzu söylemek yanlış olmaz. Sosyal bağlantılarınızı ustalıkla idare edebilirsiniz. Cinsel ve erotik bir sürü probleminiz olabilir. Bu bakımdan eş ve sevgili ilişkileriniz pekiyi değildir. Bu problemleriniz size zarar getirir. Genel olarak sonu bağlanmayan bağlantılar kurarsınız. Vergi, sigorta ve miras konularında da zorluklar vardır. Başkaları tarafından kontrol edilmek size ters gelir. Kendinizden mevkii ve statüsü daha yüksek kişilerle arkadaşlık etmekten hoşlandığınız bilinir. Aşırı sahiplenmeniz birlikte olduğunuz kişileri sıkar.

Venüs 60 Pallas

Siz görsel ve dokunsal sanatların yanı sıra el sanatları da dâhil olmak üzere bütün sanatsal ifadeler içinde herhangi bir alanda faaliyet gösterebilirsiniz. Mükemmel bir sanat öğretmeni olma potansiyeliniz vardır. Yüksek değerdeki artistik becerileri ve yaratıcılığı bir bakışta anlayabilecek ve onlara gerekli kaynakları yönlendirebilecek duruma sahipsiniz. Sosyal formların her çeşidini destekler, tasvir eder ve hatta onlarla birlikte mücadele edip savaşmak için aktif roller oynarsınız.

Venüs 135 Juno

İlişkilerinizde samimiyet ve eşitlik ideallerinize uyum veya zevk konularında bazı ikilem veya çatışmalar var. Muhtemelen evlilik gerçek aşkınız için bir engel teşkil edebilir. Ya da belki de siz ve eşiniz birbirinize olan sevginizin ifadelendirilmesinde zorluklar ya da bunların eksikliğini hissedebilirsiniz. Partnerinizle aranızda anlayış farklılığı sorunları olabilir. Bunlardan en mühimi kıskançlık sorunudur. Bu kıskançlık dolu cinsel ihanet korkusu, gerçek ya da hayali rakipleri ile rekabet edebilir. Diğer durumlarda, sizde bir eşe ya da her ikisine de bağlı kalırsınız. Ancak cinsel problemleri ya da birincil cinsel ilişki içinde tatmin edicilik eksikliği ile hayal kırıklığı oluşabilir.

Venüs kavuşum Ceres

Bu açı siz ve eşiniz arasında son derece besleyici ve duygusal anlamda bereketli bir aşk ilişkisine yol açabilir. Aynı zamanda fiziksel ve sanatsal yaratıcılık için de son derece yararlı bir açıdır. Gerçek bir doğa sevgisine sahip, verici ve besleyicisiniz. Büyük olasılıkla mükemmel bir aşçı ve hevesli bir bahçıvan, bitkiler, hayvanlar ve insanların bakımı ve çevrenizdeki herkesi beslemeyi seversiniz. Birçok sadık dost ve sevgi dolu anne-baba ile büyürsünüz. Ancak onlara çok bağlı olabilirsiniz. Sizin, besleyici ve güzel şeyleri sevdiklerinize tanıtmanız veya onların sanatsal yeteneklerini geliştirmeniz ve büyütmeniz söz konusudur.

Venüs kavuşum Hades

Eğer “değer biçme” olgusunu insanları belli kalıplarda değerlendirme ya da küçük görme olarak algılarsanız, insanlar da para, aşk, takdir görme ya da uzlaşma için kendilerini küçük düşürebilir ya da aşağılayabilirler. (ve bunu yapmanın sadece bir değil binlerce yolu vardır.) Harcamalar, para durumu gibi konularda yapılan hataları gördüğünüz bilinir. Geçmişe özlem duyar- geçmiş yaşantılar, antika, tarih, arkeoloji) ile ilgilenebilirsiniz.

Venüs 120 Apollon

Takdir duygularını ifade etmeniz iyi bir huyunuzdur. Birkaç kaynaktan gelirleri vardır. Bunları akıllıca davranarak çok iyi kanalize edebilisiniz. Aşk duygusunu etrafa yayarsınız. Bu duygunun yeyılısı sizi daha da cazip biri haline getirir. Müşterileriniz ile iyi iletişiminiz vardır. Gelir ya da arkadaşlık için fırsatları değerlendirebildiğiniz bilinir. Diğer pek çok insanla arkadaşlık ya da yakınlık kurarsınız. Parasal konulurda aktif olduğunuz kadar sevgi konusunda da mahir birisiniz.

Venüs 135 Poseidon

Manevi duygularınız hem güzel, hem de sağlıklıdır ama siz aşırılığa kaçarak fazla inceliğinizden dolayı kendinizi zora sokabilirsiniz. Ruhaniyeti yüksek, ılımlı bir kişi olmanız sizi biraz aşırı hayalciliğe iter. Çünkü Duygularınız gerçek yaşamda değil, sadece masal dünyasında vardır, Reklâm ve medya konusunda mali kaygılarınız vardır. Ve bu kaygılarınızda da haklı çıkarsınız. İlişki ile ilgili konularda dinin üzerinizdeki etkisi görülür.

Mars Balıkta

Herhangi bir harekete geçmeden önce güvensizlik hissi duyarsınız. Hareketlisiniz ve başkalarını etkilemekte de başarılısınız. Çeşitli konularda heyecanlara ve gizliliğe hayransınız. Sanatta başarılı olabilmeniz mümkün. Sizde başkalarını sezgisel olarak anlayabilme kabiliyeti var. Birçok konuda methedilmekten çok hoşlanır ve buna da doyamazsınız. Bazen kırıcı ve tembel ola bilirsiniz. Tutumunuz pek kararlı değildir. Fiziksel enerjiniz duygusal durumlarınız tarafından yönlendirilir. Dikkat çekecek kadar yaratıcı yönleriniz var. Birtakım soyut kavramları fiziksel gerçeklere dönüştürmeye yeteneklisiniz. Siz teşvik ederken kolayca bambaşka bir konuya teşvik edilebilirsiniz. Sizi oldukça tembel sayabilirler. Harekete geçmede çoğunlukla bir güvensizlik hissi duyarsınız. Hareketli hayalleriniz vardır.

Mars on birinci evde

Yeniliklere meraklı, zihinsel kapasitesi yüksek bir kişisiniz. Grupsal çalışmalarda aktif roller üstlenebilir, kişilere önderlik yapabilirsiniz. Genellikle grup arkadaşlarınızla uyumunuz iyidir. Ancak bazı nadir durumlarda bunun tersine de rastlanır. Çünkü sizinle çatışan ve sizin benliğinizi kabul etmeyen arkadaşlarınızdan zarar görme olasılığınız vardır. Mutlu olmak için çeşitli fırsatlar yaratmak ister siniz. Toplumsal içerikli pek çok konuda da iyi bir organizatör olabilirsiniz. Aynanın tam tersinde ise hiçbir zaman sahip olduklarınızla yetinmezsiniz. Çok az arkadaşınız olması muhtemeldir. Ancak iyi bir organizatör olduğunuz bilinir. Bu yazdan de başta erkekler olmak üzere pek çok insanı kendinize cezbedebilirsiniz.

Mars 120 Satürn

Sert ve ağır işlerde çalışabilecek ölçülü birisiniz. Sistematik biçimde çalışmanızın sonucunda arzularınız gerçekleşiyor. Askeri mesleklere ve politikaya kabiliyetiniz var. Teknik ve matematik yetisine de sahipsiniz. Hem sabırlı, hem de iyimsersiniz. Siz başkaları tarafından bakılan ve yardım edilen biri de olabilirsiniz. Kendinizi koruma güdünüz güçlüdür. Yoğun bir çalışma temposuna girdiğinizde disiplinli çalışırsınız. Başkaları tarafından bakılan ve yardım gören biri olmanız muhtemeldir. Kendinizi geliştirmekteki çabalarınız sonuçsuz kalabilir ama kullandığınız stratejiler başkaları tarafından daima hoş görülür. Kendinizi koruma duygularınız güçlüdür. Hareketleriniz yavaş olmakla beraber bu sizin düşünen tiplerden olduğunuzu gösterir. Yoğun bir çalışma temposuna girmeniz zordur ama girdiğinizde de oldukça disiplinli çalışırsınız.

Mars kavuşum Uranüs

Ani hareket ve reaksiyonları olan birisiniz. Önderlik yeteneğiniz vardır. Tavırlarınız önceden kestirilemez. Başkalarından farklı olduğunuzu düşünmeyi sever ve öyle davranırsınız. Kendi kafanıza göre hareket edip, kendi yolunuza gittiğiniz bilinir. Vefakâr ama kapalı bir kimsesiniz. Genellikle teknik ve doğal bilim konularıyla alakadar olursunuz. Makinelere ve elektroniğe istidadınız var. Cesursunuz. Sizin davranışlarınızı önce den kestirmek bir hayli zor dur. Aceleci ve sabırsız olduğunuz söylenebilir. Zaman, zaman dik kafalılığınız başınıza bela olur. Makineleri kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Asla tek düze yaşayamazsınız. Böyle bir yaşam sizde önemli sıkıntılar yaratır. Maceralara atılma isteğiniz yoğundur. Belirsizlikler size zevk verir.

Mars 45 Pallas

Siz kendi çıkarları için kendi yolunu takip ederken, karşıt olarak ihtiyaç duyulan sosyal değişimi destekleme açısından bazı zor seçimler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sizin eylemlerinizde bağımsızlığına inatla sarılmak veya aktif toplumsal cinsiyet rolleri ya da sosyal sınıf yapısını oluşturma arasında ayrıcalık pozisyonu ile müdahale etmek ihtiyacınız büyüktür. Toplumun sosyal nedenlerine karşı çıkabilirsiniz. Kendi çıkarlarınız için karşıt pozisyondaki kişileri desteklemek arasında kalabilirsiniz. Sosyal vicdan konularında kendinizde derin içsel muayeneler yapmanız gerekebilir.

Mars 120 Juno

Siz oldukça tutkulu, kalıcı, taahhütlerine bağlı ve duygusal konularda aktif bir enerji ile sevdiğiniz kişileri takip etmekle ilgili birisiniz. Hem çekicilik ve hem de dürtüsel bir kendiliğindenlik içinde kararlı bir ilişki yürütebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ilişkiler sizin ihtiyaçlarınızı karşıladığı gibi bağımsızlık duygunuzu da güçlendirir. Arzu ve macera duygusu sizin ilişkilerinizin heyecanını yüksek tutar ve kalıcı olmasına yardımcı olur. Eşiniz size enerji, dinamizm ve verimlilik getirebilir veya kişi arkadaşı ile yoğun tutkulu cinsellik paylaşabilir. Beraberce aynı anda aktif olmak için bir arzu duyulur, birlikte spor yapmak ruhsal veya fiziksel idman partneri olma arzusu geliştirebilirsiniz.

Mars 90 Kuzey Ay Düğümü

Saldırgan bir kimse olduğunuz söylenebilir. Özellikle de saldırılarınızı yanlış yerlerde ve yanlış zamanlarda yaparsınız. Sosyal hayatınız ve toplumsal ilişkileriniz sinir ve gerginliklerle doludur. Anti sosyal davranışlarınız ve bastırılmış saldırganlığınızdan kaynaklanan tutarsız hareketleriniz olduğu söylenebilir. Hareket etme ve fethetme dürtünüz sizi yaşamınızın önceliklerine doğru yönelteceği yerde ondan uzaklaştırmasından dolayı içinizde büyük bir içsel gerilim ve duyumsuz yaşayabilirsiniz. Münakaşa ve ayrılıklar peşinizi bırakmaz

Mars 90 Cupido

Ailevi tutumunuz ile gerçekten iyi bir erkeklik modeli oluşturamadığınız söylenebilir. Ailevi içinde bir sürü anlaşmazlıklar vardır. İsteseniz de kendinizi bir türlü ev, aile, süsleme ve zanaata adayamazsınız. Ev ya da bir kurum içinde aktif değilsiniz denebilir. Gerektiği yerde bile birine “hayır” deyemeyebilirsiniz. Kendinize güveniniz yoktur ve gereken erkek cinselliğini sergileyemezsiniz. Sinirliliğiniz ile başa çıkabildiğiniz söylenemez.

Mars 120 Kronos

Liderlerin eylemlerine, hükümetin bağımsız konumuna ya da yasanın zorlamalarına itina ile yaklaştığınız söylenebilir. Protokollere, yönetmeliğe, yasalara ya da otorite onayına bağlı olarak eylemlerini gerçekleştirirsiniz. Aktiftir ve seçkin kişilerle, uzmanlarla ya da otorite sahibi kişilerle iş birliği gerçekleştirmek sıkça uyguladığınız hareketlerdir. Fiziksel aktivite ya da kişisel eylemler yoluyla önemli hale gelirsiniz. Fiziksel performans ya da beceri yoluyla uzmanlaşmanız mümkün.

Mars 120 Poseidon

Dinin ve maneviyatın hırs, sinir ve özgürlüğü ifade etme üzerindeki etkisinin farkındasınızdır. Fikirleri iddia eder ya da savunursunuz. Kişilerin ahlaki değerleri ya da ahlak anlayışına karşı olan eylemleri kontrol ettiğiniz bilinir. Bir kişinin eylemlerinin ahlaki açıdan uygunluğunu takip etmeniz de olası. Fevri atak biri olmakla beraber duygulu, hassas bir yapıya da sahipsiniz. Atak, canlı davranışlarınızla akışkan ruhsal yeteneğinizin bileşiminden sizin gibi olumlu biri çıkar.

Jüpiter Aslanda

İhtiraslı birisiniz. Giyiminize, kuşamınıza meraklısınız. Yardımsever bir insan olmanız nedeniyle toplum içinde çabuk yükselebilir, varlık sahibi olabilirsiniz. Gururlu olduğunuz bilinir. Sanata, özellikle de tiyatroya kabiliyetiniz var. Bazı aksesuarlardan, süslü ve gösterişli kıyafetlerden hoşlanırsınız. Konuşma ve yazışmada fazla yetenekli olduğunuz söylenebilir. Ancak pek çok konuda gelişmeye açıksınız. Eliniz açıktır. Birçok alanda gelişmeye heveslisiniz ve davranışlarınızı bu yönde ayarlamayı da bilirsiniz. Araştırmalarınızda ve geliştirmeleriniz de yetenekli bir yapıya sahipsiniz. Bu yeteneklerinizi kullanabilmeniz için de önünüze fırsatlar çıkar. Daima yüksek prensipler güdersiniz. Bunların gerçekleşmesi için de ellerinden geleni yapmanız mümkündür. Konuları genellikle abarttığınız bilinir.

Jüpiter dördüncü evde

Tanınmış veya iyi bir ailenin çocuğu olmanız muhtemeldir. Soy, sop gibi mefhumlara çok değer verirsiniz. Anne baba ve aile bireyleriyle aranızın da çok iyi olduğu söylenebilir. Evinize ve yaşadığınız mekâna çok önem verirsiniz. Bundan dolayı evinizin çok iyi dekore edilmiş ve zevkli eşyalarla bezenmiş olması olası. Evle ilgili konularda son derece eliaçık birisiniz denebilir. Eğitim ve kültür konularında iyi yetiştirilmiş olabilirsiniz. Gerek eğitiminizin gerekse sosyal yanınızın iyi olduğu söylenebilir. Ayrıca kesin olmamakla beraber yabancı bir ülkede doğmuş olabilirsiniz. Ebeveynlerinizin ecnebi olmaları ihtimali de vardır. Muhtemelen evlinizde birden fazla lisanın konuşulabilir. Yaşamınızın ikinci yarısında daha mutlu yaşarsınız.

Jüpiter 45 Satürn

Hayata karşı dengeli ve mantıklı bir bakış açınız vardır ve bu da sizin doğru zamanda doğru kararı vermenizi sağlar. Siz aslında iyi zamanlama yapma hislerinizle tanınırsınız. Genellikle planlama ve programlamanın önemli olduğu mühim projeleri yönetmede çok aranan bir kimse olduğunuz söylenebilir. Hassasiyetinizi bir kenara bırakıp çılgınca birşey yapabilecek türde biri olduğunuz için bazı zamanlar biraz hayalkırıklığına uğrayabilirsiniz.

Jüpiter 180 Neptün

Dinsel ve ruhsal konulara, gizli bilimlere merakınız vardır. Ancak bu konular hakkındaki zihniyetleriniz genellikle yanlıştır. Uzak ülkelerin, değişik kültürlerin var olduğu ülkeleri düşlersiniz. İş konunuz ve parasal durumunuz hep handikaplarla doludur. Alkollü maddelerden, yanlış kullanılan ilaçlardan ve gazlarla ilgili olaylardan başınıza bazı dertler gelebilir. Çabuk etki altında kalır ve anlaşılamamaktan da çok yakınırsınız. Sosyal bir tipsiniz. Bazı politik ve dinsel prensiplerin ayrışmasına göğüs gerersiniz. Genellikle hayal kırıklığı ve endişelerle sonuçlanan aşırı görüşlere sahip olduğunuz söylenebilir. Dürüst ve pratik değilsiniz. İnsanlara yardım ederken kararsızlık içindesinizdir ve yardımlarınızın karşılığını beklersiniz. Başkalarını rahatsız edecek kadar bir umursamazlığınız vardır. Aşağılık kompleksine çabuk kapılmanız olasıdır.

Jüpiter 120 Pluto

Kendinizi ruhsal ve fiziksel olarak yenileyebilme kabiliyetiniz var. Meditasyon, konsantrasyon gibi birçok ruhsal konuya kabiliyetiniz var. Yaratıcılığınız ve ruhsal yaşamınız sayesinde toplumsal ilişkileriniz başarılı olur. Düzensiz şeyleri mahirce düzeltebilirsiniz. İleriye yönelik planlar yapar, uzun vadeli değişimler tasarlarsınız. İnsanları hayırlı şeylere teşvik ettiğiniz rahatça söylenebilir. Sosyal ve politik ilişkilerinizde güç ararsınız. Bu gücü ise duygusallığınızla kurduğunuz söylenebilir. Bazen rüşvet alıp verme gibi konularla alakanız da olabilir. Kendinizden daima daha güçlü ve yüksekte bulunan kişiler sayesinde verimli fırsatlar elde edersiniz.

Jüpiter 150 Kiron

İyi bir icraatçısınız. Sıkı çalışarak olayları yönetmek ve sorumluluk almak konusunda harika bir stiliniz olduğu söylenebilir. Ruhen başkaları tarafından tanınma ve beğenilme ile beslendiğiniz için toplum içinde bu tanınmayı elde etmek için gereken her şeyi yaparsınız. Bazen kendinizin haklı olduğuna inanma ihtiyacınız sizi zorbaca davranışlar içine sokabilir. Böyle bir durumda ise son derece hızla gözden düşersiniz. En çok gıpta edilen özelliklerinizden biri ise hiç bitmeyen inancınız ve sonsuz iyimserliğinizdir.

Jüpiter 120 Pallas

Siz son derece entelektüel ve yaratıcı, inançlarınızı genişletmek ve onları yaratıcı ifadelerinizle zenginleştirme potansiyeline sahip birisiniz. Doğal bir arabulucu olarak çevrenizle dünya üzerinde kültür köprüleri yapmak için büyük bir netlik ve anlayış ile bütün sorunları aydınlatma veya çözüm olasılıkları için ilham kaynağı olma niteliğine sahipsiniz. Kültürel inanç ve geleneklerinizden gelen doğal bir bilginiz vardır ve dünyayı keşfetmek yönünde güçlü eğitim, öğretim, kültürel gelenekleri ve inanç sistemlerinin değişen şekillenmesinde çok aktif bir rol oynayabilirsiniz.

Jüpiter 90 Yükselen

Yapabileceğinizin çok daha fazlasını ararsınız. Bol bol konuşmanız bunun nişanesidir. Kibirli ve kendiyle böbürlenen biri olabilirsiniz. İsteklerinizi bir türlü frenleyemediğiniz bilinir. Toplumsal hayatta yardım gelmez biri olarak değerlendirilirsiniz. Kendinizi çok beğenir, kraldan çok kralcı olursunuz. Sizin türünüzdeki kişiler günlük olayları çok abartır ve dramatize ederler. Sosyal ilişkilerde ve partner ilişkilerinde hep başrol oynamak istediğiniz gözlenir. Yaşamınızdaki insanlar sizin için çok önemlidir. Büyük bir olasılıkla aileniz sizin yaşamınızda önemli rol oynamışlardır. Sizde ailenizin beklentilerine uymaya çalışırsınız.

Jüpiter 45 Kronos/strong>

Hukuki, tıbbi, eğitimsel işlerde, basım işlerinde ve yabancı ilişkilerde (ya da aynısı ile temas kurma konusunda) uzman olabilirsiniz ama uzmanlığınız çoğunlukla işe yaramayabilir. Prosedürün gerektirdiklerinin yanı sıra bu alanlarda ortaya atılan fikirlere, düzenlemelere ve hoşunuza gitmeyen yasamalara maruz kalmanız mümkün. Uzun hava yolculuklarına çıkma ve kendini üstün görenlerle temasa geçme potansiyeliniz vardır.

Jüpiter 90 Admetos

Fikirleri kullanışlı hale getirmek için bir temele oturttuğunuz bilinir. Ancak bunlar hep sağlam değildir. Fikirler, prensipler, kültürler ya da etnik köken aracılığıyla hariç tutulma durumlarının ve kısıtlamaların farkındalığınız yeterli değildir. Bir kişinin bilgisini ya da fikirlerinin ve prensiplerinin gücünü yeterince değerlendiremezsiniz. Kilo alımına, karaciğer işlevleri ya da rahatlığa bağlı olan tembelliği göreceğiniz söylenemez.

Satürn Yengeçte

Aile bireyleriniz ve evinizle çeşitli problemleriniz vardır. Endişeleriniz arttıkça bu konuda problemler daha da büyür. Aşırı duygusal olabilirsiniz. Geçmişe olan bağımlılığınızla bilinirsiniz. Birçok evhamınız ve korkularınız var. İleriki yaşlarınızda mesleki uğraşlarınızda bazı düzensizlikler ve bozulmalar oluşabilir. Mide ve göğsünüzden kaynaklanabilecek rahatsızlıklara karşı dikkatli olmalısınız. Karamsarda olmamaya çalışmanız gerekir. Ev hayatınız ve günlük yaşamınız oldukça sınırlı ve donuktur. Sağlığınız, beslenmenizde kısıtlı rol oynar. Zorunlu bazı diyetler yapmak ve dikkatli beslenmek zorunda kalabilirsiniz. Faaliyetleriniz çoğunlukla aile sorumlulukları ile sınırlandırılmıştır. Birtakım gecikmiş miras beklentileriniz olabilir. İstekleriniz tam, kararlılığınız güçlüdür. Kötümser biri olabilirsiniz.

Satürn ikici evde

İyi kazanmayı bilen birisiniz. Paraya, pula çok önem verirsiniz. Çalışkan ve kendi kazandıklarınızı biriktirmeyi de iyi bilenlerdensiniz. Hatta bu konuda başkalarının kazancınızda gözü olduğunu düşünebilir ve buna karşıt olarak kendinizi maddi güvence altına almayı yeğ tutarsınız. Darlıklar, yokluklar sizi hem çok korkutur, hem de üzer. Parasal konuda bazı koşulların gecikmiş olması muhtemeldir Para kazanmaya olan eğiliminiz yaşlılığınızda daha da çok artar ve daha iyi kazanmaya başlarsınız. Ancak bazı tutumlarınız iyi kazancınıza mani olabilir. Finanssal konularda yaşça sizden büyük kişilerle iyi geçinmeniz icap eder. Genellikle daima başkalarının sizin becerilerinden yararlandıkları paranoyası içinde olabilirsiniz.

Satürn 120 Uranüs

İyi bir idarecisiniz. Gruplarla yapılan çalışmalarda iyi bir yönetim gösterirsiniz. Organizasyon kabiliyetiniz sayesinde büyük başarılar sağlamanız olası. Gizli bilimlerin hemen her konusun da başarılı olabilirsiniz. Bu konularda yapacağınız çalışmalar semere verir. Yenilikçi fikirlerinizle,gelenekçi fikirleri bağdaştırmayı iyi bilirsiniz. Zarar göreceğiniz olayları çabuk hissedip, kolayca başa çıkabilirsiniz. İleri görüşlülüğünüz sizi genellikle ekonomik ortamlarda en düşük kayıplarla çalışabilir konuma getirir. Liberal fikirlere sahipsiniz. Şüpheci yanınız birçok konuda size yardım eder. Zarar görebileceğiniz olayları çabuk hissedebilir ve kolaylıkla atlatabilirsiniz. Yaşamınızda mantıklı değişimler karşılaşabileceğiniz olası riskleri ortadan kaldırabilir.

Satürn 90 Vesta

Dini ideallerinize kendinizi adayışınıza karşı pratik sorumluluk duygusu içinde ikilem içindesiniz. Sizin en kutsal gördükleriniz kariyerinizin taleplerine ya da sosyal duruşunuza karşı geliyor veya kültürel geleneklerin kınamasıyla karşılaşıyor. Cinsellik ve bağlanmayla alakalı konuların çözümü zor olabilir. Kendi görüşlerinizi aydınlığa kavuşturmanız sizi sosyal ya da kültürel çevrenizle doğrudan çatışmaya sokabilir. İdeallerinizi hayattaki pratik durumlara uygulamanız ve ifadeler vermeniz sizin için oldukça zor olabilir; fakat göstereceğiniz çaba karakterinizi güçlendirecek, bilincinizi arttıracaktır.

Satürn 120 Juno

Kariyerinizi ve sosyal statünüzü güçlendiren bir evlilik yapmış olmanız muhtemeldir. Sıcak, samimi ve karşılıklı bir hoşgörü sürdürürken değerlerinizi ifade etmek ve amaçlarınıza ulaşmak için birlikte çalışabilirsiniz. Uzun ömürlü ve tatmin edici bir ilişki oluşturmada içgüdüsel olarak sorumluluk ve olgunluğun rolünü bilirsiniz. Muhtemelen bir şekilde duygularınızda yer alsa da bağlılığınız ve sadakatiniz yıllar geçtikçe sürekli gelişir ve ikinize de rahatlatıcı bir güven hissi verir.

Satürn kavuşum Şans noktası

Bu konum ile birlikte Güneş veya Ay yıldız haritanızın genelinde asalet alıyor konumda ise, Saturn binalar konusunda size zenginlik verebilir. Aynı zamanda tarımda veya deniz yolu ile ticarette de başarılı olabileceğinizin işaretidir. Bu konum ”Özellikle Satürn maddi zenginlik ile alakalı ise ve çift vücutlu burçlardan birindeki Jupiter ile açısı var ise, ve Jupiter’ in de Ay ile yaklaşan açısı var ise, üst köşelere geldiğinde miras olarak kalan değerlerin sebebidir”

Satürn 90 Zeus

Planlama ve organizasyonda öz disiplin ve sabır kullanmak zorunda olduğunuzu bilmenize rağmen bunu becerdiğiniz söylenemez. Mızıkçıların sizin heyecan duyduğunuz şeyleri bir kenara attığını hissedersiniz. Tepkileri son ana kadar kontrol edemediğiniz söylenebilir. Rekabeti oluşturmak için yönetici pozisyonuna giremezsiniz. Zorluklara-ertelemelere-sınırlamalara ya da sonuçlara yatkın pasif bir kişiliğiniz var.

Satürn kavuşum Kronos

Kariyer ya da sorumlulukların gerçekleştirilmesi ile bağlantılı olarak zamanlama konuları sizin için önemlidir. Protokollerin, düzenlemelerin ya da kanunların kısıtlanması ya da zorlukları ile yüzleşmek sizin için zor değildir. Yaşlı yöneticiler ya da eski prosedürler ile rahatça temas kurarsınız. Hükümetin ya da görevdeki kişilerin sorumluluğunu üstlendikleri olgular nedeniyle etkileşime girdiğiniz söylenebilir. Güçlü fikir ve prensipleriniz vardır.

Satürn 120 Poseidon

Dini anlamda vicdanın farkındasınızdır. Zihninizi eğitirsiniz ve dinin bilincindesiniz. (ve de aranızdaki alıcılık ya da açıklık seviyesinin) Eğitim ve dindeki katı kuralları fark bilir, örnekleri gösterirsiniz. Aşırı radikal tutumlar size göre değildir. Dünyayı daha spritüel bir anlamda görebilirsiniz. İnsanlara bakış açınız da çok farklıdır. Olağanüstü serbestiyete katılmazsınız ama bazı dogmatik düşünce ve fikirlere de hiç rağbet etmediğiniz söylenebilir.

Uranüs Balıkta

Çok duygusal ve duygularınızla kolayca değişebilen bir yapınız var. Sezgileriniz olağanüstü gelişmiş durumdadır. Sanata eğiliminiz var. Alışılmamış ve bilinmeyen konularda ustalaşabilirsiniz. Astroloji eğitimi de tam size göredir. Sağlık müesseseleri ve hayır kurumları ile ilgilenebilirsiniz. İyilik yapmayı seviyorsunuz. Sevgi de çok önem verdiğiniz bir konudur. Siz tüm var olanı seversiniz. Bazen düş kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlarınız olabilir. Hayırseverlik ve merhamet duygularınız hep gelişme halindedir. Ancak bu konuda gösterdiğiniz davranışlar sizi bazı kimselerin gözünde etkilenmeye ve kullanılmaya açık birisi haline getirebilir. Sizde İdealizm, din ve felsefe gibi kavramlar daha mantıklı şekillere bürünmüşlerdir. Gerçekleri görebilmekte ve taze fikirler üretmekte başarılı olursunuz.

Uranüs on birinci evde

Gelenek ve göreneklerden tamamen uzak, realist birisiniz. Doğruluk ve söz sizin için çok önemlidir. Sezgilerinizin çok güçlü olduğu bilinir. Arkadaşlarınız da sizin gibi yenilikçi ve değişken kimselerdir. Adalet ilkeleri sizin için önemli olduğundan ve insanlara karşı hoşgörülü davranışlarınızdan dolayı topluluklar tarafından çok sevilirsiniz. Siz onları bir organizasyon altında çok iyi etkilersiniz. Ancak bazen bu arkadaşlarınızla aniden ilişkilerinizin başlaması gibi aranızın aniden açılması da olasıdır. Babanızın beklenmedik bir yerden geliri olabilir. Gizli bilimler ve paranormal konular sizi etkiler. İlginç gruplara üye, hatta lider olabilirsiniz.

Uranüs 120 Juno

Kendi hayatınıza alışılmamış tipleri çekmeniz mümkündür. Hayatınıza giren insanlarda bu rolü doldurmak zorunda kalmanız olası. Siz veya eşiniz, ya da her ikiniz ide orijinal, özgür ruhlu, farklı tecrübelere eğilimli ve açık fikirli olabilirsiniz. Bireyselliği, özgürlüğü ve ifade özgürlüğünü ilerletecek kolay ve harika bir ilişki şekillendirme yönteminiz var. Ruhsal keşifler ve sosyal değişimler ilişkilerinizi oluşturan temelin bütünleşik bir parçasıdır ve fikirlerin ifadesi ve farkındalığın artırılması konusunda oldukça destekleyicisiniz. Birlikte yaşadığınız maceralar ve içsel keşifler ilişkiyi daha heyecanlı yapar ve ilişkiye boyut atlatır.

Uranüs 90 Kuzey Ay Düğümü

Aşırı serbestliği olan birisiniz. Ölçüsüzce davranışlarınızla toplumsallığınız arasında daima birçok zorluklarınız vardır. Düşüncesiz köktenci biri olabilirsiniz. İçinizde gelişme ve büyüme isteği çoktur. Ancak aşırı heyecanlısınız. Bir şeyi bitirmede çeşitli sıkıntılar yaşamanız muhtemeldir. Yerinde duramayan bir yapınız var. Çokta çabuk kızarsınız. Kolay tahrik olduğunuz bilinir. Diğer insanlar üzerindeki etkiniz karıştırıcıdır. Münakaşalar, ayrılıklar peşinizi bırakmaz. İlişkileriniz kısa sürelidir.

Uranüs 90 Cupido

Arkadaşlarınıza ya da birliğe karşı düşüncesiz tavırlar takınabilirsiniz, onları kırabilirsiniz. Hoşgörüsüzlük, ailede aldırmazlık ve “acayiplik” gibi kavramlar sizde iyice gelişmiştir. Her an aile, arkadaşlık ya da grup içinde ani ve beklenmedik tatsız olaylar yaşayabilirsiniz. Ev, aile ya da grup dâhilinde kendi istediğinizi yapabilmek için başınıza buyruk ne idüğü belirsiz bir mekâna ihtiyacınız vardır.

Uranüs 120 Kronos

Bazı otoriter pozisyondaki kişilerle ani, araştırılmamış ya da beklenmedik ilişkiler kurabilirsiniz. Liderlik nedeniyle ortaya çıkan değişiklikler olabilir. Liderlik, yasalar, kurallar, fikirler ya da düzenlemeler yoluyla bazı değişiklikler/üzüntüler yaşamanız mümkün. İlişkilerde, bilgisayar teknolojilerinde, elektroniklerde ya da astrolojide önemli kişilerle sorun yaşarsınız. Yüksek seviyedeki kişilerin yenilik ve değişime yöneldiğini görmeniz hoşunuza gider.

Uranüs 120 Poseidon

İdeoloji ya da inançların değişime ya da sosyal hareketliliğe yol açtığını anlar, bir grupta ya da arkadaşlar arasında birleştirici unsur olduklarını bilirsiniz. Yeni fikirlere açık olduğunuz ve kişileri değişime ikna etmeye çalıştığınız bilinir. Eşsiz ya da sıradan olmayan inanç sistemi ya da görüşünüz vardır. Dininizin ibadethanesinden, belli bir inançlar sistemi ya da programından bağımsız kalırsınız. Geleneksel basmakalıp fikir ya da inançlardan uzaksınızdır.

Neptün Kovada

Yenilikçi olduğunuz kadar tutucu bir tarafınız da vardır. Emin olmadığınız bir şeye girmekten kaçınırsınız. Meraklısınız ve özgürce düşünmekten yanasınız. Başkaları sizin fikir zenginliğinizden yararlanmaya çalışır. İyi bir araştırmacı ve bilim adamı olabilirsiniz. Çok çabuk etkileniyorsunuz ama şüpheci yönünüz ağır basıyor. Son derece yenilikçi olan bir kişi olmanıza rağmen tutucu taraflarınızda da vardır. Emin olmadığınız bir şeye girmekten kaçınırsınız. Yeniliklerin size ne getirip, neler götüreceğini açık bir biçimde görebildiğiniz zaman ılımlı atılımlarda bulunursunuz. Meraklı kişilerdensiniz. Fikir zenginliğiniz başkalarının sizden yararlanmalarına neden olur.

Neptün onuncu evde

Sezgileriniz size meslek hayatınızda son derece yardımcı olur. Ancak dönem dönem iş hayatı ve kariyerinizde bazı sıkıntı ve belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Genellikle toplum içinde ön plana çıkmaktan hoşlanmazsınız. Ruhbilim veya para psikoloji konularıyla uğraşmanız mümkün. Muhtemelen güçlü ve köklü bir ailenin çocuğusunuz. Tiyatro, sinema ve müziğe kabiliyetiniz var. Otorite ile ilişkileriniz hemen, hemen yok gibidir. İş yaşamınızda hassas olduğunuz bilinir. Babanız ile ilgili bazı sırlar ve zamanında yaşanmış skandallar olabilir. Babanız tarafından terk edilme tehlikesi vardır. Kaderiniz icabı az şanslı olanlara yardım edersiniz. Başkaları tarafından zor anlaşılabilir ve hak ettiklerinizi alamayabilirsiniz.

Neptün 120 Ceres

Annenizle ya da çocuğunuzla muhtemelen psişik/manevi bir bağınız var ki, bu bağ yakın ilişkileriniz kadar manevi bilinçlenmenizi de geliştirip zenginleştiriyor. Sevdiğiniz kişilerin sanatsal ve mistik gelişimini ve ifadelerini teşvik ederek bu kişilerin fiziksel boyutlarını olduğu kadar maneviyatını da beslersiniz. Ayrılma ve/veya kişisel fedakârlık gibi meseleler sizi manevi bağlarınızı daha iyi anlamaya ve evrensel gizeme teslim olmaya zorlayabilir. Yakın ilişkilerinde muhtemelen kadere bağlı bir bağ ve derin bir manevi tanınma vardır.

Neptün 90 Yükselen

Eş ve arkadaş ilişkilerinizde a sosyal birisi olarak tanımlanırsınız. Tam bir hayal dünyasında yaşarsınız. Başkalarını değiştireyim dedikçe kendi kendiniz değişirsiniz. Uyumsuz ilişkileriniz vardır ve ölçüsüzsünüz. Alkol ve ilaç alışkanlığınız olabilir. Bu tür maddelere dirençli de değilsiniz. Hayal dünyanızda ve kendi başınıza yaşamanız insanları kendinizden uzaklaştırır. Genelde zihninizde bir bulanıklık hali vardır. Bazı sınırları çizmekte ve kendinizi kabul ettirmekte çok zorlanırsınız. Kolaylıkla yönetilen ve baştan çıkabilen dalgın bir tip olmanız size dezavantajdır.

Neptün 120 Zeus

Gerçekçi olmak istemenize rağmen, vizyon ve yaratıcılığı da elden bırakmadığınız bilinir. Müzikle ve sualtı eğitimleriyle ilgilenebilirsiniz. (tüple dalış gibi). Yakıt, basınç, motor, makine, ateşleme ya da ısıtma kaynaklarıyla (şömine, baca ve fırınlar gibi) ilgili problemleri anlama kabiliyetiniz vardır. Diğerlerinin becerilerine bağımlısınızdır. Bazı şeylerin istenmese de gerçekleştiğinin farkındasınız. Sizin için bazı şeyler gizli, üstü kapalı bazıları da aldatıcıdır.

Pluto Yayda

Aşırı bir iyi niyetle beraber gerçekçiliği savunan birisiniz. Hukuk, eğitim ve felsefe alanlarıyla ilginiz vardır. Gerçekçi olmanızın yanı sıra uzlaşması zor bir idealiniz olabilir. Çünkü sizin için zaten her şeyin bir anlamı ve açıklaması bulunmakta. Gezmeyi ve seyahat etmeyi seversiniz. Çevrenize her zaman yardım etmeye hazır birisiniz. Aşk hayatınızı gerçek şeyler üzerine kurmak istediğiniz için bu konuda zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Aşırı bir iyi niyetiniz var. Ancak bunun yanında gerçekçiliği de savunursunuz. Hukuk ve felsefe ilgi alanlarınız olabilir. İdealleriniz genel olarak ulaşılması zor şeylerdir. Sizin için her şeyin bir anlamı ve açıklaması olmalıdır. Aşk yaşamınızı da bu doğrular üzerine kurduğunuzda sorunlar baş gösterir.

Pluto sekizinci evde

Güçlü bir yaşam ve istek gücünüz vardır. Gizli bilimlerin hemen tüm konularıyla ve astroloji ile ilgilenmeniz mümkün. Bu konularda oturmamış kavramları yerine oturtabilirsiniz. Toplum törelerini hor görme eğilimindesiniz. Enerjiniz ruhsal olaylara veya doğanın gizemlerine yöneliktir. Başka aktivitelere dönüşen veya dönüşemeyen kuvvetli seks güdüleriniz var. Kuvvetli cinselliğinizi başka aktivitelere dönüşebilir veya dönüşmeyebilir. Ancak şunu söylemek gerekir ki cinsellikte oldukça acı deneyimleriniz vardır. Araştırma yapabilmek için beceri sahibisiniz. Her türdeki işiniz belirli bir gizlilik içindedir. Ölüm ve ölüm ötesi gibi konular ilgi alanınıza girebilir. Bu tür konularda yapacağınız çalışmalarda başarılı olabilirsiniz.

Pluto 120 Pallas

Artistik ve entelektüel ifadeleriniz güçlü ve yoğun ve tam meselenin merkezine hitap ediyor gibi görünüyor. Dâhil olan herkesi güçlendiren kültürel ve toplumsal gruplarda ve gruplarla çalışma yeteneğine sahipsiniz. Tabu olan ya da karmaşık meselelere dâhil olmaktan asla kaçınmıyorsunuz. Kendinizi ölümün, gelişimin, güçlenmenin ve bağımlılık yapan, kötüleyici ya da takıntılı davranışların değiştirici tecrübesini araştırmaya ve derinlemesine incelemeye veriyorsunuz. İyi bir grup yöneticisi olabilirsiniz.

Pluto 180 Ceres

Hayatınız adına beslenme ve duygusal bağlar arasında çok güçlü bir kutuplaşma yaşayabilirsiniz. Her iki kutup da kendinizi güçlendirme yolculuğunuzun sadakati için yarışmaktadır. Beslenmenin fiyatının ya da yakınlığının sizin gücünüzü azaltacağını fark edebilirsiniz. Veya sadakatiniz anne ve eşi arasında bölünebilir. Biri ya da her ikisi sizi kontrol etmeye çalışabilir ve eğer kontrol etme arzularına yenik düşmezseniz ikisi de size sağladığı desteği kesebilir. Sahip olduğunuz gücü elde etmenin bir yolunu bulmanız ve derin ve duygusal bağları başkalarıyla paylaşmanız hayati önem arzeder. Aksi takdirde kişisel gelişiminizi engelleyecek bir güç mücadelesinin ortasında kalabilirsiniz.

Kiron Oğlak Burcunda

İnançları belli sınırlarda olan ve eski örf ve adetlere bağlı biri olduğunuz söylenebilir. Yeni fikirleri, yeni inanç sistemlerine körü körüne inanmazsınız. Bunların illa ki kendi akıl süzgecinizden geçmesi gerekir. Oğlak burcu gelenek ve göreneklerine bağlı bir burç olduğu için bu burçta bulunan Şiron size kendi kapsamında kontrol ve organize etme yeteneği verir. Örneğin, bu gelenek ve görenekçilik sizde aşırıya taşınabilir. Bunu kontrol etmeniz sizin için zorunludur. Tam aksine siz belli organizasyonlara karşıt biride olabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi burada da Şiron dışarıdaki kişilere doğru en iyi şekilde kendini ortaya koyar. Bu yerleşim sizin kariyer konularınızda diğerlerine oldukça verimli önerilerde bulunmanızı sağlayabilir. Yaşama bakış açınız kötümserce olduğu için çevrenizle aranızda hep bir duvar vardır.

Kiron dokuzuncu evde

Felsefi ve dinsel konulara meraklı inanç sahibi bir kişisiniz. Sizin için soyut konuların adamı denebilir. Kendi görüşlerinizin ateşle bir savunucususunuz. sezgilerinizin de çok güçlü olduğu bilinir. Çok iyi bir öğretmen veya eğitmen olabilirsiniz. Eğer çocukları olan bir anne veya babaysanız genellikle çocuklarınızı kendinizin sahip olamadığı bir yüksek eğitim yapmaları için zorladığınızı söylemek hiç zor değildir. Bu tutumunuz çocuklarınıza karşı bilinçaltı bir kıskançlığın ürünü de olabilir. Ve bu yüzden çocuklarınızın kendinizden daha üstün olmalarını, yüksek eğitim almalarını istemeyebilirsiniz. Dinsel konular hakkında da fanatik arayışlarınız olabilir. Dinsel öğretilerin içinizdeki yaralara çözüm olacağına saplantılı şekilde inanabilirsiniz. Bazı saplantılarınızın yolculuk veya öğrenim konusunda ortaya çıkması da mümkündür.

Kiron 90 Pallas

İyileşme ve başlangıç sürecinizde, entelektüel ve siyasi odağınızla manevi ve sezgisel hisleriniz arasında bir çatışma yaşayabilirsiniz. Gerçeklik, zaman ve olasılıklar konusundaki algılarınızı genişlettikçe sosyal çevrenizde kabul edilebilir olan temel sosyal, siyasi ve düşünsel hassaslıklarınızla doğrudan zıt konuma düşebilirsiniz. Hangisine güveneceğiniz konusunda bazı zor kararlar vermeniz gerekebilir. Zekânın ve sezginin seçkin olmadığını ve birbirini geliştirmek için bir arada işleyebileceklerini düşünün. İkisini uyumlu hale getirmenin ve hayatınızda ikisine de yer açmanın bir yolunu bulacak olursanız bu sizin için büyük bir güç kaynağı olacaktır.

Kiron 120 Yükselen

Coşkulu, cana yakın ve tutkulu yapınız sayesinde çevrenize güven aşılayan bir tipsiniz. Büyük hayalkırıklıklarını aşmanız size ne kadar zor görünürse görünsün özgüveni ve inancı yeniden elde etmenin mümkün olduğunu öğretmiştir. Işıldayan, esnek ve sıkıntılara dayanıklı kişiliğinizin etrafınıza ilham kaynağı olduğu söylenebilir. Şefkatli, bağışlayıcı ve sadık bir arkadaş olarak mükemmel sayılabilirsiniz.

Kiron 180 Vulkanus

Bakış açısı değişikliği sebebiyle alışkanlıklarda değişiklik yapma isteğiniz kişilerin hoşuna gitmez ve tepki görürsünüz. İnsanlara alışkanlıkları terk etmeleri yönünde baskı yapmamanız hiç biri tarafından olumlu karşılanmaz. Yetki ve otoriter kişilerle çatışmalar ve güç mücadelesi olabileceğini görmeniz sizin için kandırıcı olur. Kendi konumunu savunmak, değişiklikler nedeniyle aralıklarla gerilim dönemleri yaşar ve çok bunalırsınız.

Vesta Terazi’de

Terazi burcunda yerleşmiş Vesta, kendi sanatsal yeteneklerinize de sahip olduğunuzu ve bunları ifade etmenin ihtiyaçlarınız arasınızda gösterir, unutmayın. Bu moda ve grafik tasarım, resim, çizim, şan, oyunculuk, dans, kapitone, nakış vb. el işlemeleri veya fotoğrafçılık gibi bir takım yetenekler olabilir. Güzellik size ilham verir. Duygusal müzik, yerel sanat galerilerini ziyaret, bir bale performansı veya sakin bir botanik bahçesi, dinlemenize yetecek ve bütün yeteneklerinizi keşfetme kıvılcımı yakalamanıza yardımcı olacaktır. En azından denge ve barışın yeniden tesisi bir anlamda size yardımcı olabilir. Ruhsal benliğinizin temeli bulduğunuz güzellik ve kutsallık ihtiyacında yatar. Adalet ve eşitlik, kişisel ve profesyonel hayatınızda güçlü ve motive edici enerjilerinizdir. Sakin ve saygılı etkileşimleriniz ve savunduklarınız ile etrafınızdaki kişilere ilham kaynağı olursunuz. Kişisel yaşamda diğer insanlara saygılı bir şekilde kendilerini ifade edebilmeleri için her birini teşvik edersiniz ve sevdiğiniz kişilerin içsel arzularını anlamaya çalışırsınız. Siz iyi bir dinleyicisiniz. Profesyonel hayatınızda müzakere, anlayış ve diplomasi yetenekleriniz büyük ölçüde takdir edilir ve çalışma arkadaşlarınıza ilham verir. Bu yerleşimde Vesta’nın size meydan okuduğu alan, yeteneklerinizin geçici doğasını tanımak ve kabul etmektir. Çatışma birçok durumda var olabilen bir gerçektir. Bazen çeşitli yerlerde kıvılcım tutmak yerine yangını söndürmek mecburiyetinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu durumda ise o zaman büyük resmi yansıtmak gerekir. Her zaman sonuç kontrol edilemez. Sevgi ve motivasyona sadık kaldığınız sürece o zaman doğru yoldasınız demektir. Başkalarının birbirleriyle ilişkilerinde olduğu gibi kendi ilişkilerinizde de adil olun. Diğer insanların yaşam deneyimlerini paylaşmak her zaman sonuç almaktan daha önemlidir.

Vesta altıncı evde

İnsanlara farklı şekillerde hizmet verilebilir. Hizmet veya bakım sektöründe çalışma, arkadaşlar ve aile için hizmette bulunma – Vesta, evsiz ve zayıf durumda olanlara bir hizmetçi verilmesini talep eder – yaşamınızda bir şekilde iş yoluyla başkalarına hizmet etmek için kendinizi bir yol bulmak zorunda hissedebilirsiniz. Hayattaki küçük şeylerin öneminin farkında olursunuz. Bu nedenle günlük rutin işler yoluyla kendinizi ifade etmeye çalışırsınız. Sizin küçük şakalarınız diğerlerini eğlendirebilir ama yapı kazandırmak ve yaşamlarına devam ettirmek için insanlara yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Siz tıp alanında ya da alternatif tedaviler üzerinde çalışarak, insanları iyileşmek için yeteneğine sahip olabilirsiniz. Geleneksel tıp, bitkisel ilaçlar, enerji, şifa ve hatta tıbbi astroloji, sizin hizmet ihtiyacınız için bir çıkış yolu sağlayabilir. Birçok kişi hedef odaklıdır, büyük başarılar sayesinde hayatlarının yönlerini mükemmel şekilde kurmak ve geliştirmek için çalışır. Siz insanların hedeflerine ulaşmasından ziyade yaşam sürecini nasıl izlediklerine dikkat etmeyi tercih edersiniz. Sık sık iş ve ev ortamında fedakarlıklar yapmanız gerektiğinin farkında olursunuz. Sizin beklentileriniz diğer insanlarda farklıdır ve hayatta diğer insanların ihtiyaçlarını yerine getirmek için kendinize ait zevkleri sonraya bırakmaya hazır olursunuz. Kişisel konfor yerine bir miktar nezaketin daha çok kişisel hedefiniz olması muhtemeldir. Ancak, ihtiyacınız olan en önemli icraatlarından biri, kendinizi olduğunuz gibi sevmek ve kendinizi merkezleyerek odaklamaktır. Sessiz meditasyonlar günlük eyleminiz olmalıdır. Günlük yaşamınızın ortasında ruhunuz için zaman bulmak önemlidir.

Pallas Koç’ta

Siz heyecan verici, yeni fikirler ile yeteneğinizi kullanabilen keskin zekaya sahip birisiniz. Bu nedenle ilgi alanınızda muhtemelen öncü olabilirsiniz. Zihninizin verimli ve yararlı buluşlar ve teknikler fikirlerinizi uygulamak için sürekli aktif halde olması muhtemeldir. Yeni alanlar keşfettiğiniz sürece, risk almayı umursamazsınız. Kendi kişisel bilgeliğinizi dinlemek yeteneğine sahip, yaratıcı bir öncüsünüz. Eğer bir yol üzerine odaklanırsanız o zaman başarılarınız müthiş olur. Kimsenin yolunuz üzerinde durmasına izin vermezsiniz. Fikirler size doğru akar. Fikirlerinizi diğer insanlara faydalı olabileceğiniz bir iş ya da finansal kazanç konusunda kullanmanız mümkündür. Aynı şekilde bunlara belki de sosyal veya yasal reformun temelini oluşturabileceğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda fikri mülkiyet haklarınızı koruduğunuzdan emin olmanız gerekebilir. Başkaları ile fikirlerinizi tartışmadan önce yasal patent ve marka araştırmaları yapmanız yerinde olabilir. Aynı şekilde izole olarak çalışmaktan hoşlanırsınız ancak belki arada sırada fikirlerinizi paylaşabileceğiniz insanlardan bir oluşturmak için, bir diğer kişiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ama iyi ve dikkatli bir şekilde destek ekibinizi seçmeniz gerekir. Ayrıca diğer insanların katkısından ve yaratıcı çabalarınız için size destek olacaklarından emin olmanız önemlidir. Diğer insanlardan tamamen destek alamayacağınızı düşündüğünüzde onların katkılarını kabul etmeme olasılığınız yüksektir. Bağımsızlığınıza çok fazla değer verirsiniz. Ama aynı zamanda başkalarından takdir görmeyi de istersiniz. Aksi takdirde insanlarla aranızda bir takım yasal sorunlar olabilir. İşletmelerinizde öncü zihninizi ve yaratıcı düşüncelerinizi başkalarının stratejilerini çökertmek için kullanırsınız. Sizin doğal yeteneğiniz aklınıza gelen fikirleriniz ve yaratıcı eserleri yaygınlaştırmaktır. Bunu en iyi cömertlik ve işbirliği ruhu içinde yaparsınız. Yine de bir savaşçı olduğunuzdan yaşamınız boyunca belli aşamalarda bir kaç savaş kışkırtmanız büyük olasılıkla mümkündür. Ya kendiniz veya başkaları adına savaşabilirsiniz.

Pallas on ikinci evde

Bu ev Pallas için zorlu bir yerleşimdir., Siz bir bilgesiniz ve ille de günümüz teknolojik dünyasında şekillenmeye ihtiyaç duymasanız da güçlü, feminen ve psişik bir dünyanın içindesiniz. Klasik uygarlık şu andaki mevcut toplumdan daha çekici olabilir. Eğer eski günlerde yaşamış olsaydınız, sözcüğün en güzel anlamında, bir cadı olarak kabul edilmiş olabilirdiniz. Hatta yüzyıllardır dünya planeti üzerindeki olmuş ve olacak olanları hissedebilirsiniz. Siz okyanuslar, ormanlar, kalp ve takımyıldızların gölge derinliklerine bir yakınlık hissedersiniz. Dünyanın temel manyetik güçlerini anlarsınız ve gelgit olayları ile planetlerin hareketlerini kavrayan derin bir anlayışa sahip olursunuz. Ve evet siz muhtemelen diğer insanların düşüncelerini ayırt edebilir, hatta yaklaşan depremler de dâhil olmak üzere, daha büyük bir ölçekte gelişecek kişisel olayları tespit etmek için güçlü psişik yeteneklerinizi kullanabilirsiniz. Aslında toplumun ve insanların endişe ve kaygılarına karşı güçlü bir algı hissedersiniz ve bu nedenle kalabalıklar içinde olmak sizin hoş bir deneyim değildir. Siz öğrenme, kütüphaneler, kiliseler ve doğada kalbinizi dinleyebileceğiniz sessiz salonlardaki yalnızlığı tercih edebilirsiniz. Diğer insanlar toplumsal yasaların farkında olurlar oysa siz doğa yasaları ve manevi yasaların bilgeliğinde ve farkındalığında olursunuz. Eski bilgelik öğretileri sizin ikinci doğanızdır. Astroloji, simya ve sihir sizi büyüler. Doğal şifa yöntemleri, Herbalizm, homeopati ve diğer şifa formları da ilginizi çekmektedir. Siz modern tıp yerine daha kadınsı sanatlara ilgi duyarsınız. Bu nedenle mevcut öğretim alanında ya da muhafazakâr kurumlarda daha sıradışı yollarla şifa alanlarında çalışmanız olasıdır. Pallas’ın verdiği bilgelik ile içgüdülerinizi kontrol altına alarak karanlık ve ilkel olanı yok etmek için kahramanca arayışlar içine girmenize ve bu duygularınızı doğru şekilde yönlendirmeyi öğrenmenize yardımcı olur. Bu size bir hediyedir.

Juno Akrep’te

Aşk ve evlilik hayatınızdaki merkezi güçlerdir. Bu yüzden partner seçimi veya evlilik diğer insanlardan daha fazla sizin hayatınızın tüm gidişatını ve duygusal yönünü etkileyebilir. Siz yabancı birisine âşık olabilir, evlenebilir ve böylece hayatınızda tam bir dönüşüm sağlayacak şekilde eşiniz için vatanınızdan vazgeçebilirsiniz. Öte yandan, genç yaşlarda evlenebilir, ilerleyen zaman içinde, eşinizin beklenmedik ihanetine tanık olabilirsiniz. Duygusal öfkeler ve bu öfkenin ifadesi oldukça şiddetli olabilir. Eğer maddi boyutu yüksek veya ön planda olan evlilikler kurmuşsanız, o zaman duygusal anlamda derin birleşmeler yaşama potansiyeliniz zayıflar. Siz bu şekilde duygularınızı, psikolojik ve cinsel yetinizi ve paranızı, birlikte olmakta zorlanacağınız yanlış bir kişi ile evlenerek risk altına sokabilirsiniz. Sizin delicesine âşık ve tutkulu bir birlik heyecanı duyarak kadere kalanını bırakma eğiliminde olmanız mümkündür. Evlilik sayesinde zenginleşebilir veya kutsal birliktelikler kurabilirsiniz. Öte yandan, gizli güçler hayatınızda günlük dramalar olarak tezahür etmeye başlayabilir. Kıskançlık, sahiplenme, para üzerinde savaşlar, evlilik dışı ilişkiler ve diğer kötü alışkanlıklar, şehvet ve aşk arasındaki farkı ayırt etme yetersizliği sonucu oluşabilir. Bunlar ya sizin ya da eşinizin kendi duygularındaki yetersizlikten kaynaklanıyor olabilir. Sizin ya da eşinizin duygusal ve psikolojik ihtiyaçları, ilişkide saygı ve onur yoksa iki şekilde de evlilik bir savaş alanı haline gelebilir. Başka bir deyişle evliliğinizde sağlam bir psikolojik anlayışı geliştirmek ve sonra da yaralarınızı sarmak veya savaşı sona erdirmek için harekete geçmelisiniz. İyi haber; aşk derslerini öğrenmek, güçlü ve kalıcı bir bağ oluşturmak için yüksek oranda yeteneğiniz var. Bir kez hayat ortağınızı seçerken tutku kadar ihtiyaçlarını dinlemeyi de öğrenirseniz o zaman kutsal bir birlik oluşturmanız olasıdır.

Juno altıncı evde

Eşiniz ile birlikte günlük yaşamın getirdiği sorumlulukların ağırlığı yüzünden ayrılıklar yaşanması muhtemel olabilir. Yaş farklılıkları, dini inançlar, kişilik tuhaflıkları ve eksik beceriler ayrılmanıza sebep olabilir. Eşinizin farklılıklarını kabul etmek sizin için zorlu bir meydan okumadır. Farklı varyasyonlar ve yargı aranızda ayrılıklara neden olabilir. Bu çıkmazdan kurtulmanın bir yolu evlilik ortağınızın hizmetini yapan kişi olmak yerine ona eşit, sevgilisi veya metresi olmaya çalışmaktır. Başka bir deyişle evliliğinizde şiddetle eşitliği aramaya çalışmaktan daha ziyade, evliliği kendinizi başka bir kişiye dönüştürmeniz için size verilen bir fırsat olarak görmek olabilir. İşyerinde fırsat eşitliği hakları için savaşlar yapabilirsiniz. Belki bir sendika, ya da insan ilişkileriniz düzeltmeye yardımcı olan bir kuruluşta iş yapabilirsiniz. İnsan ilişkileri hakkında doğru anlayışlara sahipsiniz. Bu yerleşimde hem işyeri ve ilişkiler vurgulanır ve hem de eşinizi iş ortamında bulabilirsiniz. Sizin işiyle evli ve bekâr biri olmanız da mümkündür. Dolayısıyla bu konum size evlilik hayatınızda neye ihtiyacınız olduğunu gösteriyor olabilir. Öte yandan bir kere evlendikten sonra sizin evliliği sadece bir görev, hatta belki de angarya veya eşitlik için mücadele etmeniz gereken bir alan haline gelmediğinden emin olmanız gerekir. Eğer eşinizle ev işleri paylaşımını doğru yapmazsanız evlilik içinde dengesizliklerin oluşması muhtemel olur. İlişkinin başlangıç aşamalarından itibaren karşıt görüş ve fikir çatışmaları ile ortaya çıkabilir.

Ceres İkizlerde

Bazen sessizlik rahat gelse de çoğunlukla en yakın olan kişilerle konuşma ihtiyacınız vardır. Eğer sevdiklerinizle aranızda mesafe varsa o zaman yazılı olarak temas sağlamanız gerekir. Bu durum anne, çocuk ve eş ile olan ilişkilerinizde özellikle doğrudur. Yaşamınız boyunca sevdiklerinizle sohbet etme ihtiyacı ve taahhütlerini buna göre yerine getirerek çocuklara bakan ebeveyn tipi olmanız muhtemeldir. Ayrıca okul ile ilgili konularda yardımcı olmak ve arkadaşların haberlerini almaktan da keyif alırsınız. Aslında daha çok çocuklarla ve onların arkadaşlarına ev içinde konforlu bir ortam sağlamanız mümkündür. Kendi çocuklarınız yoksa o zaman bir bakıcı ya da öğretmen gibi diğer insanların çocukları ile çalışmanız olasıdır. Bir aşamada sizin kendi hayatınızı yaşamanız ve kendi entelektüel uyarımlarını aramaya teşvik olması ve zamanı gelince çocukların gitmesine izin vermeniz gerekir. Sizin için eşinizin entelektüel anlamda eşit olması önemlidir. Doğum haritasındaki diğer yönlere bağlı olarak bilgili ve kültürlü bir eş ile yerel ve dünya meselelerini tartışabileceği birine ihtiyacınız vardır. Kendi entelektüel yeteneğinizi beslemeniz ve ayrıca bunları yakın biriyle paylaşmanız önemlidir. Bu anlamda bir entelektüel rızk kaynağı keşfetmek önemlidir. Dil kişinin ruhunu besler. Bu nedenle öğrenme, okuma, yazma, eğitim ve diğer formlarında çalışmalar yapılmasından hoşlanırsınız. İnsan etkileşiminin doğasını anlamak için isteklisinizdir. Arkeoloji, edebiyat, psikoloji, sanat ve tarih merakı ortaya çıkabilir. Daha sıradan düzeyde sadece yerel bir topluluk içinde bulunmak, bir otobüs yolcuğunda ahbaplık kurmak veya komşularla sohbet etmek hoşunuza gidebilir.

Ceres birinci evde

Bu konumda Ceres’in, kadınsal nitelikleri ve dişi enerjinin tümünü belirgin biçimde temsil ettiğini düşünmek mümkündür. Sizin hayatınızın tüm alanlarında doğurganlık ve büyüme ile ilgili olduğu anlaşılabilir. Kendinizi muhafazakâr olarak düşünseniz bile diğerleri ile aranızdaki farkı biraz olsun görebilirsiniz. Siz toplum içinde geleneksel bir rol oynarsınız ama hakların korunması durumunda ilişkiler çarpıcı bir biçimde pozisyon değiştirebilir. Arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınız sizin arabulucu veya savunucu olarak zor zamanlarda yardım etmenizi isteyebilirler. Eşinizi, arkadaşlarınızı ve hatta mümkünse çalışma arkadaşlarınızı çok dikkatli seçmeniz gerekir. Gerçek ve doğal bir bakıcı/gözetici olduğunuz için bölünen bağlılıklarınız kolayca sorunlara neden olabilir. Her ilişkinizde yakınlık ve özgürlüğün uygun karışımını bulmanız gerekir. Sizin kendiniz için zaman bulmanız ve bu zamanı da bahçe, yemek ya da sanatsal uğraşılarla doldurmanız Ceres’in alanına dâhil olduğundan özellikle esenlik duygusu verir ve önemlidir.

Bir kadın haritasında, Ceres bu pozisyonda çok iyi kadınca özellikleri simgeler. Hayatın bazı alanlarında mükemmel ve hatta sivri olma olasılığınız göçlüdür. Yetiştiren veya bakıcı aile gibi daha geleneksel bir role de bürünebilirsiniz. Her şeyin ötesinde Ceres, doğurganlık, doğum, hasat, çürüme, ölüm ve yeniden doğuş döngüsünün toprak anasıdır. İnsanlar sizde bu özelliklerin belirgin olduğunu görebilir. Öte yandan kadınların geleneksel engelleri yıkmasını sağlayan bir şekilde sivri de olabilirsiniz. Sizin diğer kadınlara daha kadınsı bilgeliğe sahip olmalarını anlamalarına yardımcı olacak şekilde bir lider görünümünde olmanız da mümkündür. Günümüz toplumunda kendinizden başka kadınların dişi gücünüz ile yeniden yaşama dâhil olmalarına yardımcı veya yaratıcı bir rol oynayabilir. Şahsi kimliklerinizle hayatın ritmini anlamak ve başkaları ile işbirliği içinde ve empati duyarak çalışabilirsiniz.

Bir erkek haritasında Ceres’in bu pozisyonu, kişinin hayat yolculuğunu önemli şekilde etkileyen bir kadın ile güçlü bir bağ kurma olasılığının yüksek olduğu anlamına gelir. Gençlik dönemlerinizdeki ilişkilerinizde kayıp ve ayrılık duygusu olabilir ancak olgun bir yetişkin haline geldiğinizde, besleyici, bilge, yaratıcı, empati kurabilen ve olgun kadınsı özellikleri takdir edebilir hale gelmiş olabilirsiniz. Erken yaşlarınızda yaşanılan kayıp ve ayrılık duygusu sonrasında kazanılan tecrübe ile kendinizi psişik olarak derin bir şekilde kavramanız mümkündür. Bunun sonucu olarak sevdiklerinizin acılı veya yas durumlarında yeni ve destekleyici bir umut duygusu kazanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Belki de iyileştirici güçleri anlamak için müzik ve sanatsal alanlarda hobi veya meslek olarak uğraşmanız mümkün olabilir.

Ceres 135 Tepe Noktası

Zamanında bakıcılarınızdan sevgi ve onay eksiği yaşamış olabilirsiniz. Aşırı cezalandırma, katılık ve sert disiplin tatbik edilerek yetiştirilen bir birey olmanız kuvvetle muhtemeldir. Kendinizi kendi ev ortamınızda bile kısıtlı ve sınırlı hissedebilirsiniz. Bakıcılarınız soğuk ya da yüksek standartta hedefler belirleyen, şefkat hissiyatından uzak kişiler olabilirler. Anne(ya da ebeveynleriniz) ile sizin besleme / beslenme yöntemlerinizle aynı fikirde olmayabilirler.

Kuzey Ay Düğümü Boğa Burcunda

İyi para sahibi olmak veya en azından uzman olarak ün kazanmak istersiniz. Zaman, zaman saldırgan olabilir ve kimseye güvenmezsiniz. Sert, sabırlı ve hiçbir şeye ihtiyacı olmayan biri olarak düşünülmek sizin için adeta bir tutkudur. Ancak genellikle çeşitli şartlardan dolayı büyük huzursuzluklara katlanabilirsiniz. Başkalarının görüşlerini değerlendirmeye alışık değilsinizdir. Maddi güvence eksikliklerinizi insanlara sahip olmaya çalışarak duygusal zayıflıklarınızı bir içe kapanma yolu olarak geliştirip telafi edebilirsiniz. Yanınızda arkadaşlarınız varken bile maceralar planladığınız bilinir. Kolay incinir ve en ufak bir şeye bile tepki gösterirsiniz. Şehvetine düşkün ve sapık ilişkilere yatkın olduğunuz söylenebilir.

KARMA KÜÇÜK PROGRAMI

Boğa kuzey düğüm – akrep güney düğüm

Ruhunuz, zor derslerden birçoğunu öğrenme durumundadır. Geçmiş yaşamlarınızda yanlış değerlerinizden ötürü Cehennemin tüm ateşlerinden geçmiş, yüzeysel değerlerinizi yakmışsınız. Şimdi ise sağlam temeller üzerinde yaşayarak eski kötü alışkanlıklarınıza dönmemenizi gerekmektedir. Siz, geçmiş yaşamlarınızda çok güçlü cinsel istekleriniz olduğundan dengelerinizi yitirmiştiniz. Bu nedenle kendiniz için zararlı olan, zevk için kurduğunuz ilişkileriniz olmuştu. Bu ilişkiler sizin zihninizi karıştırarak dünyadan nefret etmenize yol açmıştı.

Bu yaşamınızda koşulların çoğu bilinçaltınızdan kontrol edilmekte, ama toplumun gözünden saklanmaktadır. Yanınızda arkadaşınız olduğu zaman bile gerçekte içinizden bir serüven planlamaktasınızdır. Geçmişteki şiddetli duygularınızı, aile bireyleriniz ve sevdikleriniz ile olan ilişkilerine yansıtırsınız. Geçmiş yaşamlarınızda çok incinmiş olduğunuzdan kimseye güvenemez ve dahası, zaman, zaman saldırgan olabilirsiniz. İçinizden cezalandırılmaktan kaçmanız gerektiğini düşünürsünüz. Başkalarının size yüz çevirdiğini görseniz bile, bunun nedeninin yine kendiniz olduğunu anlamak için düşünmezsiniz.

Bu konuda oldukça yerleşmiş düşünceleriniz vardır. Başkalarının eylemlerinin, kendi bilinçaltınızın bir yansıması olduğunu görebildiğiniz zaman daha çok olgunlaşacaksınız. Geçmiş yaşamlarınızdan kalan güçlü isteklerinizi boşaltmazsanız duygularınız öfkeye dönüşür, incitilmeniz korkulandan çok büyük olduğundan en ufak bir fiske karşısında yaralı bir hayvan gibi olursunuz. Cinsel tutkularınız evrensel sevgiye dönüştürülmemelidir. Siz geçmişe bağlanan köprüleri yakmalı ve “geriye bakmama” dersini öğretmelisiniz.

Boğa kuzey düğümünüz size, sahip olduğu gücü boşuna harcamamayı öğretir. Siz üzerinde yaşadığınız dünyayı sevmeye başladığınız an başarıya ulaşabilirsiniz. Çoğu kez enerjinizi içgüdü ve tutkularınızı, kendinizi yalnız hissettiğiniz için yanlış yönde kullanmışsınızdır. Şimdi boğa ay düğümünüzden evrendeki büyük bereket sayesinde, istediğinizi istediğiniz zaman elde edebileceğinizi öğreneceksiniz. “İstemek” ve “İhtiyaç Duymak” sözcükleri arasındaki ayrımı öğrenmelisiniz. Çünkü birçok ihtiyaçlarınız olduğu halde, her zaman istediklerinizi elde edemeyeceksiniz.

Güney düğümünüzün bulunduğu ev, kazanılması gereken savaşlarınızın bulunduğu alanı, Kuzey düğümünüzün bulunduğu ev ise bu savaşlar sırasında güvenliğinizi hangi alanlarda sağlayabileceğinizi gösterir.

Kuzey Ay Düğümü birinci evde

Kıvrak zihinli ve cesur birisiniz. Liderlik konusunda bir saplantınız olması muhtemeldir. Ancak liderliğinizin rollerini kabul etmeyi öğrenmeniz gerekir. Esas lider olamıyorsanız hayatınızı başkalarının ellerine teslim etmeyi bile düşünürsünüz. Bütün bunların nedeni ise çoğu kez liderlik rolünü yerine getirme denemelerinde ılımlı olma eksikliğinizdir. Yaşamda başarı sağlayabilecek birisiniz. Kültürel bakımdan da varlık göstereceğiniz söylenebilir. Sizi dış görünüş çok az alakadar eder. Doğru veya yanlış olarak ruhsal özellikleriniz ile kabul edilmek istersiniz. Bununla beraber yine doğru veya yanlış olarak toplumumuzdaki ilişkilerde çoğu kez çekici bir görünüm geliştirmeyi ihmal ettiğinizde bilinir. Evlilik açısından fazla duygusal değilsiniz.

Kuzey Ay Düğümü 120 Tepe Noktası

Birbiriyle birleşmiş birçok hedeflerinize ulaşma kararını sağlamaya eğilimlisiniz. Bilinçli olduğunuzdan toplumsal ilişkilerinizde uyumlu olursunuz. Kamusal sektörde başarılısınız. Diğer insanlarla çalışmak sizin için zor değildir. Yeteneklerinizi dış dünyayla paylaşmanız size birçok avantaj sağlar. Birçok konuda hünerli sayılırsınız. Toplumcu ruhunuz size hep şanslı kontaklar kurdurtur. Bağlantı noktalarınız güçlüdür. Bencil olmamanızın ve paylaşımcı mizacınızın mükâfatını hemen bir sürü toplumsal olay içinde fazlasıyla alırsınız.

Güney Ay Düğümü Akrep Burcunda

Bu konum genelde zararlı olarak kabul görür. Kendini başkaları içinde kaybeden, bağlılık, aşırılıklara giden, kriz ve drama yaratan, huzursuz, kıskanç ve şüpheci, moral ve fiziksel cesaret bakımından zayıf olarak yansıyabilir kişinin hayatına. Bu öyle bir durumdur ki, devamlı bir çabalama yerine kişi kendisini başarıya götürecek kuşkulu yöntemler arayışına girebilir. Fakat genelde bulabileceği önemsiz metotlardır ve sonuç sizi asla mutlu etmeyebilecektir. Bu konum aynı zamanda sağlık açısından da zararlı olarak kabul görür. Ve bir de hırsızlık vb. nedenlere bağlı kayıplarla karşılaşma potansiyeline dikkat çeker.

Güney Ay Düğümü yedinci evde

Bu konum ortaklıkları kapsayan konularda sizin için üzüntü veya sorunlara işaret olabilir. Ayrıca maddi konuya bağlı bir birlikteliğe de gösterebilir. Genelde olumlu yorumlanabilir. Başarı sağlamak için gerekli yapıya sahip olabilirsiniz. Eğer planetler horoskopun tamamında faydalı yerleşmişler ise, parasal meselelerde talihli gelişmeler söz konusudur. Kendinizden büyük veya maddi ve sosyal durumu iyi kişilerle evlenebilme imkânı vardır. Ama evlilik yönünden duygusallık biraz zor olabilir. Başkalarının sizi yönetmesinden kurtulma, kendi ihtiyaç ve arzularına uygun kararlar verebilme savaşı vereceksiniz denebilir.

Yükselen burcunuz Boğadır.

Evriminiz için sakin ve emin bir ortama ihtiyaç duyarsınız. Kendinizi en iyi anlatan sözcükler istikrarlıyım ve iyi huyluyumdur. Aşina ve kalıcı şeyleri seversiniz. Duygusal ve maddi güvenceye ihtiyaç duymanız genel karakterinizdir. Huzurlu ve geçimli olduğunuz söylenebilir. Ancak dayanma noktasını aşan bir şekilde rahatsız edildiğinde öfkeniz kendinizi bile korkutacak kadar şiddetli olabilir. Çok çalışkan, ekmeğini taştan çıkaran bir yapıya sahipsiniz. Güçlü,dayanıklı ve sabırlısınız da. Yeryüzüne ve onun bereketine inanır ve o bereketi korumak için elinden geleni de yaparsınız. Toprakla ilişki sizin için çok önemlidir. Bu sayede kendinizi güvende hissedersiniz. İyi bir yaşamın keyfini her şeyin üstünde tuttuğunuz söylenebilir. Parasal konularda başarı arzunuz kendinizi güven içinde hissetme ihtiyacınızla ile ilgilidir. Parayı ve maddi gücü size iyi bir yaşamı sağlayan, sizi dünyaya bağlayan bir araç olarak düşünürsünüz. Arzu ve aşk yönünüz de çok gelişmiştir. Fiziksel temasa ihtiyaç duyarsınız. Erken evliliğe eğilimli olduğunuz söylenebilir.

Başucu Oğlak burcunda

Dürüst ve kayıtsız bir kişiliğiniz gelişmiştir. Sabrınız ve çalışmanız ile başarıya ulaşabileceğinize inancınız güçlüdür. Yine de hayatının ikinci yarısında maddi ve manevi başarıya kavuşması olasılığınız daha fazladır.

Vertex Terazi’de:

Siz, bu yaşamınızda bireysel, tavizler, arabuluculuk, hakkaniyet, barış ve düzeni yeniden kurmak amacıyla çelişen konular arasında uyum getirmek için karşıt görüşteki insanlarla köprü kurmayı öğrenme deneyimleri içine çekileceksiniz denebilir. Bireysel ve kişisel arzularının peşinde koşan insanların etkisiyle yaşamınıza denge ve adalet getirme mecburiyeti yaşayacaksınız. Sizin ihtiyacınız olan, kendiniz de dâhil olmak üzere, kimseyi yargılamadan uyumu yaratacak koşulları oluşturma becerisine sahip olmanızdır. Herkes için eşitlik ve uyumu yaratacaksınız.

Vertex 6.evde ise

Günlük yaşamda, iş ve mesai arkadaşlarınız ile kurulan ilişkilerde gerekli huzur ve istenilen dengeyi kurmak daha çok sizden kaynaklanmayan olaylara bağlı gelişme gösterecektir. Sizin bu gibi konularda göreceğiniz rüyalar ve hisleriniz, bazı fantezilerinize dikkat etmenizde fayda olabilir. Bu gibi soyut olaylarla günlük yaşantınızda karşılaşma olasılığı bir hayli yüksek oranda sonuçlanabilir.

Şans Noktası Yengeç burcunda

Duygusal olgulardan, ilişkilerden ve etkilerden mutluluk duyabilirsiniz. Hissetme ve bunu yaratabilen bütün olgulara bağlı sevinç ve mutluluklar yaşabileceksiniz. Ay’ınızın transit geçiş dönemlerinde sizi daha çok etkileyecektir.

Şans noktası üçüncü evde

Bu konum genelde onurlu bir yaşam yaşayacağınızın işaretidir. Aile ve yakın çevreden gelebilecek varlıklar söz konusudur. Hayatınızda iş ve konum itibarı ile çok seyahat etmek zorunda iseniz bu iyi bir konumdur. Buralardan oldukça başarılı sonuçlar çıkarabilirsiniz. Biraz benmerkezli ve menfaatlerinin çıkarlarını daha fazla gözetebilen bir kişi olduğunuz söylenebilir.

Cupido Yay’da

Hoşgörülü, iyimser ve neşeli davranışlarınız sayesinde toplum içinde uyum sağlayabilir ve toplum kurallarını yerine getirebilirsiniz. Küçük şeylerle mutlu olabilen kişiliğiniz ile aile, kuruluş ya da toplumsal düzene bağlılığınız yerindedir. Sosyalleşmeye ve işbirliğine açıklığınız ise sizi festival boyutlarında aile yemekleri vermeye yöneltebilir. Aile bireyleri ile paylaşılan yemekler aile bağı için önemli ve büyük bir parça olabilir. Hayalci ve fazla risk alın biri olduğunuz içinse aile geleneklerinizin ya da özelliklerinizin değişmesini istemeniz mümkün. Aktif, değişken ve dışadönük mizacınızla yeni ya da teknoloji temelli sanata ilgisi duyarsınız. Elektrikli aletlerden haz aldığınız söylenebilir. Abartıcı ve patavatsız davranışlarınız yüzünden de sizin için aile, arkadaşlık ya da grup içinde ani ve beklenmedik olumlu olaylar ile yer değişikliği söz konusu olabilir

Cupido yedinci evde

Sanatçı biriyle evlilik yapmanız mümkündür. Aile veya sosyal topluluk hayatı olarak sanatsal faaliyetlere düşkünsün olduğunuz söylenebilir. Uyumlu eşler, ortaklıklar veya tanıdıklarla çevrili olmanız çok hoşunuza gider. Partnerlerinizle estetik olarak tamamlanma veya bütünlük anlayışı içinde olduğunuz söylenebilir. Genellikle kendinizin ve partnerinizin aile geleneklerinin ya da özelliklerinin değişmesini istersiniz. Toplum içinde de uyum sağlayabilir ve toplum kurallarını yerine getirebilirsiniz. Diplomatça davranmayı bilenlerdensinizdir. Eş, ortak ve aile, kuruluş ya da toplumsal düzenlere bağlılığınız yerindedir. Eşiniz veya partneriniz ile çok iyi organize edilmiş aile niteliğinde, iş yemekleri verebilirsiniz. Paylaşılan bu tür yemekler aile bağınız ve beraberliğiniz için önemli ve büyük bir parça olabilir.

Cupido 60 Zeus

Aile ya da grup içindeki baskının bilincindesiniz. Geçici aile veya da ev ortamı, güçlü sinirsel belirtiler her an yaşayabileceğiniz ruh halleridir. Aile ve ilişki konusunda “dilinizin ucundakileri” söylemez ve öfkenizi kontrol edersiniz. Sosyal bir etkinlik, iş, performans ya da grup için organizasyonlar ya da eğitim düzenlemede çok başarılısınızdır. Evle ilgili ya da sanatsal bir proje oluşturabilirsiniz.

Cupido 45 Apollon

Aile ya da kurum içindeki çeşitliliğin farkına varamadığınız söylenebilir. Aileden gelen faal, bilgin, nazik ve pek çok şeye yeteneği olma özelliği maalesef sizde yoktur. Pek çok ailevi talep ve ihtiyaçla karşılaşır ve bunlardan hiç hoşlanmazsınız. Ev içinde pek çok şeyi aynı anda idare edemediğiniz söylenebilir. Aileden gelen faal, bilgin, nazik ve pek çok şeye yeteneği olma özelliği maalesef sizde yoktur.

Cupido 135 Vulkanus

Kendinizin aile geçmişinizin ve baskıların aile üzerindeki olumsuz manevi etkisinin farkında değilsinizdir. Evde ya da aile içinde “tarif edilemez ama olumsuz şeyler” hissedersiniz. Sanat, birlik ve ortaklık konusunda size hiç de hoş gelmeyen bazı mecburiyetler duyduğunuz söylenebilir. Esasında sosyalleşme ve aile ile vakit geçirmeye ihtiyacınız vardır ala bunu pek beceremezsiniz. (bu, bir istekten ziyade zorunluluktur sizin için).

Hades İkizlerde

Değişken, hareketli, hızlı, iletişimci, bilgiyi alan ve dağıtan mizacınız nedeniyle sosyal sorumluluklara ilişkin günlük ayrıntılarla ilgilenirsiniz. Dayanışma veya ortak bir çerçevede özgüven sorunlarına odaklanmanız söz konusudur. Yoksulluk, kıtlık ve depresyonun bir çöküntüye sebep olabileceğini iyi bilirsiniz. Daha fazla etki yaratmak için geçmişin değiştirildiğinin (ya da daha iyi gösterildiğinin) farkında olduğunuz söylenebilir. Geçmişin gücü, suç öğeleri, zalimlik ya da “kötülük” konusunda bilinçli birisiniz. Rüşvet ya da zorlamaların var olduğunu da bilirsiniz. İntikam ya da güç için duyulanları iyi algıladığınızdan, suç olaylarının ya da acımasızlıkların sebebini sorgulamanız mümkün. Doğal ve evrensel yasalar ile bağlantınız vardır. Doğal ve evrensel yasalar ile bağlantınız vardır.

Hades ikinci evde

Parasızlık baş belanız olabilir. Maddi kaynaklarınız muhtemelen sınırlıdır. Yüksek harcama veya masraf potansiyelinizin ise yüksek olduğu söylenebilir. Hammaddelerle uğraşma yoluyla para kazanmaya çalışabilirsiniz. Tekstil ve benzeri işlerde paçavralarla uğraşmak zorunda kalmanız mümkün. Zararlı Atıklar, toprak yüzeyinin altında para kazanacağınız ürünler parçalanarak işe yaramaz hale gelebilir. Çöküntülerin, “ünlü son sahnelerin” (ortaya çıkan/çıkacak sonuçların) ya da hiçbir rahatlama getirmeyen yüzleşmelerin bilincindesinizdir. Yoksulluk, kıtlık ve depresyonun bir çöküntüye sebep olabileceğini iyi bilirsiniz. Daha fazla etki yaratmak için geçmişin değiştirildiğinin (ya da daha iyi gösterildiğinin) farkında olduğunuz söylenebilir. Rüşvet ya da zorlamaların var olduğunu da bilirsiniz.

Hades kavuşum Kronos

“Ün ve utancın” bağlantılı olduğunu düşünür- önemli kişilerin neden olduğu kabalık, adilik ya da zevksizlik ya da liderlik; mevki, otorite ya da bağımsızlığını kaybetmesinden dolayı aşağılanma duygusunu hissedersiniz. Suç olaylarının farkındasınızdır. Liderler, yöneticiler ya da uzmanlar hatalar yapar ya da geçmişi ya da soruşturmaları tartışırsınız. Fikirlerin, emirlerin, yasaların ya da kuralların formüle edilmesi ve bir düzene göre izlenmesi gerektiğini düşünür. (tutarlı bir düzende).

Hades 120 Apollon

Pek çok faktör ve parça arasından ardışık ve önemli olanları bir araya getirmede ya da onları parçalara ayırmada yetenekli olduğunuz bilinir. Bir problem ya da hatayı başarı (ve bu sayede başkalarının hatalarından yararlanmak) için fırsat ya da yardımcı unsur olarak kullanırsınız, (Kötü bir geçmişin, deneyimin ya da dezavantajın gelişim ve başarının önünü tıkamasına izin vermezsiniz. İşte standartları sürdürme konusunda inatçı olduğunuz bilinir.

Zeus Terazi’de

Pozitif sevimlilik, uyumluluk, beraberlik, adalet ve diplomasi tam size göre ilkeler olduğu için ateş, silahlar ve dünyadaki genel gerilimle ilgili olayları iyi analiz ederek yoğun bir tepki oluşturma konusunda kışkırtabilirsiniz. Büyük sosyal amaçlara hizmet etmeyi sağlayan olumlu bir yaratıcılık geliştirmeniz mümkün. Psikolojik olarak becerikli ve sakinsinizdir ve ortaya çıkması muhtemel kötü durumlarla başa çıkma konusunda diğerlerinin duygu ve isteklerinin bilincinde olduğunuz söylenebilir. Kızgınlıklarınızı, kontrol ihtiyaçlarınızı ve içinizde yaşanan patlamaları dışa vurma sırasında “hedefi dikkatli seçme” gerekliliğini iyi bilirsiniz. Motivasyonunuz yüksek ve yaratıcıdır. Diğerlerini motive etmek (ve görevini yerine getirmek) için coşkuyu araç olarak kullanırsınız.

Zeus altıncı evde

Aşırı yorgunluk verici faaliyetler içinde olmanız mümkün. Sürekli meşgulsünüzdür. Çalışmalarınızda yaratıcı hayal gücü ile büyük kahramanlıklar gerçekleştirebilirsiniz. Projeler ve onları geliştirme çalışmalarında başarılı olmanız muhtemel. Ses getiren işlere imza atabilirsiniz. Büyük sosyal amaçlara hizmet etmeyi sağlayan olumlu bir yaratıcılık geliştirmeniz mümkün. Direktörlük, yöneticilik, idare ve organizasyon işlerinde çok kabiliyetli olduğunuz söylenebilir. Enerjilerin sistematik organizasyonunda çok başarılısınız. Disiplinli eylemleriniz yarar getirir. Kendinizi iyi savunabilirsiniz. Psikolojik olarak becerikli ve sakinsinizdir ve ortaya çıkması muhtemel kötü durumlarla başa çıkma konusunda diğerlerinin duygu ve isteklerinin bilincinde olduğunuz söylenebilir. Psikolojik “tetikleyicilerin” farkındasınızdır.

Zeus 90, Kronos

Patronlarla ya da yetkililerle iletişimde ya da onların sorularını atlatmak (üstünlüğünü göstermeğe çalışır ve bunda başarılı olamazsınız. Bunun için de bağımsızlığını sürdürmek için tepkilerinizi bastıramadığınız bilinir. Güçlü duygularınız ile üstünlük ve egemenlik hissi ya da algısı oluşturmanız bazı çevrelerce hiç de olumlu karşılanmaz. bilir ama buralara çıkamazsınız. Liderler ya da hükümetler (yönetimler) sizin için baskı unsurudur ve bunlardan kurtulunmalıdır.

Zeus 135 Admetos

Güçlü duygulara tutunur, canlanma, sinir ve heyecan gibi hislere alışkın hale gelemezsiniz. Yeni ufuklar açan projeler ve fikirler için temel oluşturamadığınız söylenebilir. Heyecanı, ilgiyi ve kararlılığı gecikmelerle, engellerle, hayal kırıklıklarıyla tadarsınız. Diğerlerine bağlı olma durumuyla, döküm, paketleme, zamanlama ya da maddelerle ilgili yaşanan problemlerle sıkıntı yaşamanız mümkün. Bazı maddelerin (duygular ve davranışlar) “erimiş” biçimde olduğunu fark edemezsiniz.

Kronos Yengeç’te

Dışa karşı sert ama içte kırılgan, savunma amaçlı sert mizacınız sayesinde yetkili ve iyi yönetici olabilirsiniz. Üstünlük göstermeniz sizin için kolaydır. Yüksek standartlardan hoşlanır ve bunları uygulayabilirsiniz. Kendinizi duygusal olarak güvencede hissetmeniz sayesinde finans ya da “personel değerlendirmesi” konusunda da fikirleriniz ve yeterliliğinize göre başarılı olacağınız söylenebilir. Önemli kişilerin mali durumlarına ve borç, miras, yatırım, bağış, nafaka, ipotek, destek ödemeleri ya da yatırım oranları ve ödemelerle ilgili yasa ve düzenlemelerde çok dikkatlisinizdir. Bu özellikle ev ve yua, emlak gibi konularda daha da pekişir. Yasaları güzelce test ettiğiniz, düzenlemeler getirebileceğiniz söylenebilir. Liderlere uyumunuz iyidir. (hükümet ya da iş liderleri ayrıca da farklı -hatta geçici- önemi bulunan diğer “uzmanlar” da dâhil),

Kronos ikinci evde

Mevki, mesleki ya da parasal anlamda kendi bağımsızlığına sahip birisiniz. Büyük para enstitüleri kurma gücünüz var. Kazanç kapasiteniz yüksektir. Zihinsel ve ruhsal olarak da zenginsiniz. Liberal ve cömert bir kişiliğe sahip olduğunuz bilinir. Yetkili ve iyi yönetici olabilirsiniz. Üstünlük göstermeniz sizin için kolaydır. Finans ya da “personel değerlendirmesi” konusunda da fikirleriniz ve yeterliliğinize göre başarılı olacağınız söylenebilir. Önemli kişilerin mali durumlarına ve borç, miras, yatırım, bağış, nafaka, ipotek, destek ödemeleri ya da yatırım oranları ve ödemelerle ilgili yasa ve düzenlemeleri çok dikkatlisinizdir. Yasaları güzelce test eder, düzenlemeler getirdiğiniz söylenebilir. Liderlere uyumunuz iyidir. (hükümet ya da iş liderleri ayrıca da farklı -hatta geçici- önemi bulunan diğer “uzmanlar” da dâhil),

Kronos 120 Poseidon

Fikirler, zekâ, metafizik, felsefe ya da din yoluyla önem ya da liderlik kazanırsınız. İnancınızdan ya da düşüncelerinizden etkilenen dini liderleri ya da fikirleri önemsediğiniz bilinir. Bir dinin emirlerinin (“dinin kuralları”) ve o din tarafından dayatılan kuralların farkındasınızdır. İnancın düşünce meselesi olduğunu bilirsiniz. İnanç ve iman konularında diğerlerinden farklı fikirleriniz vardır. Bir lider ya da hükümetin güçlü bir dini etkisi ya da ideolojik baskısı olduğunu bilirsiniz.

Apollon Terazi’de

Seyahat veya çalışma ortakları, bölünmüş çıkarlar, çalışmalar, fırsatlar, müşteri veya iş çıkarları, müşteri karşılıklı etkileşim, ilgi, birçok eş zamanlı talep veya gelişmeler tam size hitap eden konulardır. Pozitif sevimliliğiniz, uyumluluğunuz, beraberlik bilinciniz, adalet anlayışınız, Diplomasi, çekiciliğiniz, iyi uyum ve denge arayışınızla büyüme ve genişleme enerjisi ile güdülenmiş birisiniz. Perspektif, bilgi veya deneyim genişliğine sahip olduğunuz söylenebilir. Pek çok kişinin eylemlerini ya da gelişimlerini etkilemek için çabalarınız vardır. Sofistike veya kozmopolitan bir görünümünüz olabilir. Adil kredi, borç ya da yatırım konusuyla uğraşan büyük kurum ya da işlerle iletişime geçtiğiniz söylenebilir. Bu konularda güvenilir birisiniz. Değişiklikleri sessizce ve yumuşak geçişle yapmaya çalışan bi olmanız ikili ilişkilerinizde yararlı olur.

Apollon altıncı evde

Birden fazla meslek sahibi olmanız mümkün. Genişletilmiş çalışmalarınız vardır. Ticaret, esnaf veya bilimsel aktiviteler içinde olabilirsiniz. Çeşitlilik, çoklu yetenekler ya da daha çok çaba yoluyla güç ya da avantaj elde edebilirsiniz. Bunlar içinde sağlık ve hizmet konuları ağırlıkta olabilir. Tamamen büyüme ve genişleme enerjisi ile güdülenmiş birisiniz. Pek çok kişinin eylemlerini ya da gelişimlerini etkilemek için çaba harcarsınız. Büyük değişikliklerin ya da borcun sağlık, seyahat, çalışmalar ya da büyüme (genişleme) ile ilgili olduğunu düşündüğünüz söylenebilir. Başta sağlık konusu olmak üzere kredi, borç ya da yatırım konusuyla uğraşan büyük kurum ya da işlerle iletişime geçtiğiniz söylenebilir. Çeşitli hizmet alanlarında perspektif, bilgi veya deneyim genişliğine sahip olduğunuz söylenebilir.

Apollon 150 Admetos

Engeller ya da bağımlılık problemlerinin ortaya çıkmasından çok sıkılabilirsiniz. Pek çok taleplere karşılaşmanızdan dolayı geri çekilmek zorunda kalmanız da hoş değildir. Maddeler, konteynırlar, paketleme, taş ya da peyzaj ile alakalı işlerden size zarar gelebilir.

Apollon 90 Vulkanus

Pek çok dış etken ve potansiyel kolayca dikkatinizi dağıtır. Başarı ya da müşterilerin davranışların sizin tutumunuz psikolojik olarak kötü olduğundan olumsuz olarak etkilenir. Genişleme, büyüme ve farklılaşma konusunda çıkmaz sokar. Müşteriler üzerinde ya da kendi yetenekleriniz konusunda güçlü bir etki alanınızın olması olumsuz hareketleriniz yüzünden bozulabilir. Haklarınız için (haklarını savunmak için) rahatça ayakta rahatça kalmanız mümkün olmayabilir.

Admetos Boğa’da

Sakin ve dingin, huzur arayışında, ağır hareket eden, hassas, sabırlı, kararlı ve inatçı mizacınız ile birçok yararlı konudan kendinizi İzole eder ve olumluca odaklaşabilirsiniz. Anlaşılmayan şeyleri sadeleştirebilmeniz mümkün. Tutumlusunuz. Bazı şeyleri ekonomileştirebilir ve pekiştirebilirsiniz. Temel konu ve kavramları ayırt edebilme yeteneğiniz mükemmel. Toplumsal bağlamda bazı vakıfların kurulmasında etkin rol almanız mümkün. Birçok konuda derinlik ve temel anlayış geliştirebilirsiniz. Dayanıklılığınız, sebatınız, güvenilirliliğiniz ve durgunluğunuz sizin için yararlıdır. Kökü derinde olan fizyolojik sürüklenmelerin farkındasınız ve psikolojik süreç farkındalığı yoluyla istikrarı sağlayabilirsiniz. Hammaddeler veya sert maddeler ile ilgi kronular tam size göredir. Yapılacak ticaretin bu konulardan seçilmesinde yarar var.

Admetos birinci evde

Aile veya ortamdan gelen vahim engeller söz konusudur. Karanlık vadilerden gelen yollardan bahsedilebilir. Karanlıkta doğmak (örn. Güneş tutulması anında) Depresif aile koşulları, engeller ve aksilikler olabilir. Zulüm veya bastırma söz konusudur. Kısıtlı şartlar altında doğmuş olabilirsiniz. Her şeye rağmen gereksiz şeyleri temizlemeyi iyi başarırsınız. Toplumsal bağlamda bazı vakıfların kurulmasında etkin rol almanız mümkün. Temel konu ve kavramları ayırt edebilme yeteneğiniz mükemmel, ancak aşırı aceleciliğiniz buna bazen mani olabilir. Geri dönüşüm ve gerektiğinde tekrar yenilenme konusunda başarılısınız. Kaldığınız yerden yeniden başlama yeteneğiniz var. Kökü derinde olan fizyolojik sürüklenmelerin farkındasınız ve psikolojik süreç farkındalığı yoluyla istikrarı sağlayabilirsiniz.

Admetos 60 Vulkanus

Direnme yeteneğinizden gelen gücün farkındasınızdır. Sıkı bir azimle direnme sürecinizi (kişinin inatçı ve güçlü göründüğü bir süreç) takip ederken gücünüzün tükeneceği zamanların olduğunu bilirsiniz. Baskının gücünün de bilincindesiniz ve sınırlama, hüsran ve engellerle dolu bir süreç sonrasında enerjiyle “patlar” dolarsınız. Bir şeyi ya da bir kişiyi uzun bir süre zapt etmenin mümkün olduğunu bilirsiniz. Baskıyı oluşturacak kişilerden uzak durduğunuz bilinir.

Vulkanus Yengeç’te

Geçmişe özlem duyan, gelenekçi, konservatif, koleksiyoncu, milliyetçi, yeni çevrelere girmekten hoşlanmayan, muhafazakâr, yuvaya düşkün, çevresine karşı duyarlı ve korumacı kişiliğiniz gereği kuvvetler birliği kurmayı becerebilirsiniz. Yoğun enerji ile engelleri aşma yeteneği sahipsiniz denebilir. İstikrarlı bir konumda başlatılan birleştirme çabalarınız vardır. Kendi ev veya mekânınızda ağırlıklı olmak üzere gurup ve kolektiflerle işbirliğinde olmanız kolaydır. Gücenmenin, gizli duyguların ve psikolojik tabanlı baskıların inanılmaz boyuttaki gücünü görebilirsiniz. Dışa karşı sert ama içte kırılgan, savunma amaçlı sert ve soğuk davranabilir, dışa maske takabilen birisi olarak toplumsal kaynakların yönetmekte mahir olduğunuz bilinir. Gücü toplumun iyiliği için kullandığınız söylenebilir.

Vulkanus üçüncü evde

Kısa yolculuklarda enerji depolamak, yazılı veya sözel hedeflere ulaşmak için yoğun bir güçle çalışırsınız. Zihinsel enerjilere açık olduğunuz bilinir. Aktivite konusuna bağlı olarak iktidar sahibi olmak için canınızı dişinize takarak çalışmanız mümkün. İstikrarlı bir konumda başlatılan birleştirme çabalarınız vardır. Gurup ve kolektiflerle işbirliğinde olmanız kolaydır. Sonuç olarak doğan ya da doğuştan var olan yoğunluğa aldırmazsınız. Gücenmenin, gizli duyguların ve psikolojik tabanlı baskıların inanılmaz boyuttaki gücünü görebilirsiniz. Toplumsal kaynakların yönetmekte mahir olduğunuz bilinir. İletişim alanında ve yolculuklarda daha yüksek bir hedefe doğru ortak kaynakların birleştirebilir ve konumu pekiştirebilirsiniz. Kuvvetler birliği kurmayı becerebilirsiniz. Yoğun enerji ile engelleri aşma yeteneği sahipsiniz denebilir.

Poseidon Akrep’te

Her konuya derinlemesine giren, araştırmacı, sabırlı, konsantre, dikkatli, dayanıklı, karizma sahibi, kendini anlatmaktan hoşlanmayan, karşısındakini iyi inceleyen bir karakteriniz var. İç görünüz iyidir, Bilge birisisiniz. Gerçek anlayış sahibi olduğunuz söylenebilir. Ruhsal dogmalar içinde olabilirsiniz ama aydınlanmanız mümkün. (Özellikle Uranüs veya Zeus ile birlikte olduğunda) Evrensel bakış açınızın mükemmel olduğu söylenebilir. Gizemli, sezgisel, kuşkucu, kıskanç, olaylardan derin etkilenen ve hafife alamayan, taşkın duygularınız var. Ancak sizi sadece Gerçeklikten yola çıkarak elde ettiğiniz fikir, bilgiler size anlayış getirir. Tam bir bilinç seviyesine sahipsiniz. Konuları doktrinleştirme beceriniz veya programlı düşünme yeteneğiniz var. Sosyal veya ideolojik güdümlemeniz ise yararlı bir yanınız değildir.

Poseidon altıncı evde

İş hayatınızda zengin fikirlere sahipsinizdir. Ruhsal, manevi ve zihinsel keşifler üzerinde çalışabilirsiniz. İkinci bir iş aracılığı ile ruhsal bilgi veya sağlık kazanmamanız da mümkündür. Hizmet sektöründe de başarılı olabilirsiniz. İç görünüz iyidir, Bilge birisisiniz. Gerçek anlayış sahibi olduğunuz söylemek yanlış olmaz. (Özellikle Uranüs veya Zeus ile birlikte olduğunda) Evrensel bakış açınızın mükemmel olduğu söylenebilir. Bu tabii size iyide bir ruhsal sağlık bahşetmiştir. Sağlık konusunda ruhsal dogmalar içinde olabilirsiniz ama biraz bilgi alarak aydınlanmanız mümkün. Doğanın en derin noktalarına karşı yenilikçisinizdir. Doğayla ilgili iş ve hizmetler size yarar getirir. Egonuzun ruhani bir bağlamda çepeçevre sarılı olduğunu anlar, dramatik ya da zor durumlarda inanca yönelirsiniz.

Transpluto beşinci evde:

Şansa inanmayan, kendi varlığıyla ve aklıyla bir yere ulaşacağına inanan birisinizdir. Dikkat odağı olmak için her şeyi yaparsınız. Muhalefet olmak ana temanızdır, zira bu şekilde dikkat çekeceğine inandığınız söylenebilir. Mars ile ters açılarında kişi tam bir kumarbaz olabilirsiniz. Fakat adil olmayan hileye başvuran oyunun kurallarını kendisi belirleyen ve oyun sonunda kendi lehine döndürmeyi başarabilen bir kumarbaz… Aşk yaşamınızda kendinin mükemmel olduğunu sık sık ileri süren, bununla öğünen fakat aslında aşkta yetersiz kalan bir bilinçaltını örtüleyen yapıya sahip olma potansiyeliniz vardır. Bir dönüşüm süreci olduğundan etkisi, yaşamınızda kendisinden küçük bireylere karşı ileriki yaşlarında ilgi duyacak ve bu aşk macerası başını ağrıtacaktır.

Lilith Boğa’da:

Başkalarını tembel olmakla suçlamak eğilimindesinizdir. Özellikle para konularında sorumsuz ve toplumsal değerlerle uyumsuzsunuz. Hedefiniz boşlukları “şeylerle” doldurmamak, konfor bölgesinin dışına çıkabilmektir. Yoğun bir rahat hissetme gereksiniminiz vardır, bunun nedeni olarak da dünyanın güvensiz olduğuna dair genel hissiyatınızın olduğu söylenebilir. Güvensizlik çok derinlerde hissedilir ve en büyük korku, başkalarının bu güvensizliği biliyor olduğu düşüncesidir. Lilith’in bu noktada tatmin olma ihtiyacı vardır.

Lilith on ikinci evde

Lilith’in gölgesinin buradaki en büyük mücadele alanı bilinçaltı motivasyonlarınız, bağımlılıklarınız, kurumlar ve düşmanlarınızdır. Bu gölge gizli olan her şeyle ilgilidir. Kendine has doğası nedeniyle Lilith burada gizlidir ve bu bölgeyi zor anlaşılır hale getirir. Bazı noktalarınız birçok kişi tarafından bilinmez. Duygusal acılar çekseniz bile sizi yakından tanıyanlar hariç, kimse durumumuz hakkında bir şey bilemez. Bu gölgenin sunduğu hediye insanlarla empati kurma yeteneğinizdir. Kendinize veremediğiniz birçok şeyi diğer insanlara kolaylıkla verebilirsiniz. Karmaşık işlerle uğraşan anlaşılması zor insanlardan olduğunuz bilinir.

Hygeia Balık’ta:

Dünyanın manevi sağlığı sizin için önemlidir. Fiziksel ve ruhsal sağlık arasındaki bağlantıları görebilir ve bu anlayışları herkesle paylaşmak isteyebilirsiniz. Hastanede hastalık nöbetleri yaşamanız mümkündür.

Hygeia beşinci evde:

Hygieia ile burada canlılık, mutluluk ve sağlıklı hissetme duygunuzun yaratıcılığınızı ifade etme yeteneğiyle yakından ilişkili olduğunu göstermektedir. Sağlıklı olmak için birçok yaratıcı planınız var. Çocuklarınızın diyetini ve sağlığını planlamak için zaman harcamak istersiniz. Hatta sağlık ile bağlantılı hobiler ve eğlenceler olabilir.

Astraea Balık burcunda:

Dünyada birlik göremiyorsunuz. Evrensel biri olduğunuza inanan kendi ruhsal gerçeğinize sarılabilirsiniz. Diğer insanlar tarafından boğulmuş olmaktan korktuğunuz söylenebilir. Denge, eleştiri, nesnellikte eksiklik, objektiflik, nihai karar an, başlangıç ve sonuçları okumakta yetersizlikle mücadele etmeniz gerekir.

Astraea düncü evde:

Evde kalmak olarak tarif edilebilirsiniz. Evinizi terk etmek ve yeni ufuklar keşfetmek için isteksiz olabilir. Ayrıca ailenizin arkasına saklanabilirsiniz. Ahlak, kişisel etik, denge, adalet, barış arayışı, pasif saldırganlık, koruyuculuk, denge gibi kavramlar sadece yuvanızda var.

RAPOR ÖRNEĞİ 2 TRANSİT RAPORU

1 Kasım’dan 15 Şubat 2019’a kadar olan dönem Transit Uranüs 90 Ay (on ikinci evden dördüncü eve)

Çok çabuk sinirleneceğiniz bir dönem. İçinizdeki huzursuzluk ve sinirlilik hislerinizin ve düşüncelerinizin karışmasına yol açabilir. Başaramayacağınız projelere girişmeniz mümkün. Ani başarısızlıklar ortaya çıkabilir. Aşkta ve beraberliğinizde gerilimli anlar yaşamanız olası. Aileniz veya eşinizle aranızda olan ve yok saydığınız problemler artık yüzleşmeniz gereken bir noktaya gelebilir. Aynı zamanda ikili ilişkilerinizde ya sizin ya da eşinizin aniden ayrılıp yeni ilişkiler aramasına neden olabilir. Fakat bu ancak ikinizin arasındaki gerilim çok ciddi bir boyuttaysa ve hiç üzerine eğilinmemişse olacaktır. Bu sürece özellikle erkekler daha çok dikkat emelidirler, çünkü kadınlara olan tutumları bu dönemde dengesiz olabilir ve bu da mutsuz ilişkilere yol açabilir. Durum her ne olursa olsun karşılıklı isteklerinizde bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Bu süre içinde Bu transit etki kişisel ve duygusal hayatınızda gerilimler ve ani değişimler yaratacaktır. Geçmiş yıllarda bastırdığınız tüm gerilimler su yüzüne çıkabilir. Ev hayatınızda muhtemel huzursuzluklar olabilir. Evde kazalar olabilir, ani tamirler gerekebilir. Bu ev almak için hiç de iyi bir zaman değildir, çünkü şu anda arayacağınız özellikler sizin her zamanki ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır. Bu dönemde ev almak veya değiştirmek zorunda kalırsanız çok dikkatli olmanız gerekir. Bu transit etkinin enerjisi alıştığınız evinizi alt üst edip sizi taşınmaya zorlayabilir. Bu dönemde daha fazla duygusal özgürlük arayabilirsiniz. Eğer yapabilirseniz var olan ilişkilerinizi aradığınız şeyleri içerecek şekilde değiştirmeniz tavsiye edilir. Çünkü bu dönem içinde tamamıyla yeni ilişkiler peşine düşerseniz hayatınız istediğinizde daha çok alt üst olabilir. Her ne yaparsanız yapın duygusal ihtiyaç ve istekleriniz muhtemelen etrafınızdakilerle uyumlu olmayacaktır. Davranışlarınızdan dolayı diğerleri sizin çılgın olduğunuzu düşünebilirler. Ama bu duygusal ihtiyaçlarınız hakkında farklı bir bakış açısı yaşayacağınız geçici bir dengesizlik dönemidir. Bu dönemde kendinizi açıklama ihtiyacı içinde olursunuz. Normal zamanda yapamayacağınız bazı şeyleri bu dönemde çok daha rahat açığa çıkarabilirsiniz. Tuhaf davranışlar, serkeşliğe eğilim, bu güne kadar arkasında olduğunuz bazı fikirlere bile karşı durma gibi yansımalar dönemin olumsuz icaplarıdır. Bu süreç size çekicilik, özgünlük ve yaratıcılık yanlarınızı açığa çıkarmanız için fırsatlar sunulmuş bir dönem olabilir. Ani gelişmeler, duygusal olarak sizi huzursuz eden sürprizler ve şoklar söz konusudur. Dönem içinde ameliyat geçirme ihtimali olabilir. Bir doğum olayının beklenmesi söz konusu.

1 Kasım 2018’den 10 Şubat 2019’a kadar olan dönem. Transit Neptün 135 natal Ay (on birinci evden dördüncü eve)

Bu dönemde isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı gerçekleştirmeniz zordur. Direk bir engelleme olmasa da isteklerinizin kurallar çerçevesinde olabilirliği ve netleşmemesi içsel bir huzursuzluğa yol açabilir.

1 Kasım 2018’den 14 Şubat 2019’a kadar olan dönem. Transit Neptün 60 Merkür (on birinci evden dokuzuncu eve)

Dönem içinde hayal gücünüz oldukça gelişir. Sizin için adeta önemli bir esin kaynağı gibidir. Düşüncelerinizde verimli olduğunuz kadar sezgiselsiniz. En ince ve hassas bağlantıları kavrama yeteneğiniz ortaya çıkacaktır. Faal düşünce alışverişlerinde bulunmaktan hoşlanacaksınız. Aynı zihniyetteki kişilerle tanışabilirsiniz. Planladığınızın dışında uzun yolculuklar yapmanız mümkün. Yaşamınıza, içinizde var olan güzellikleri, kabiliyetlerinizi sanatsal bir şekilde dış dünyaya açıklayabilir, insanlar ile paylaşabilirsiniz. Bu süreç içinde sizde açığa çıkacak “ilham” dönemini hem olumlu hem de sonuna kadar değerlendirebilmeniz faydalı olabilir. Bu dönemde dikkatiniz biraz dağılabilir ve rüya dünyasına geçerek, gerçeklerle ilişkilerinizi koparabilirsiniz. Bu süreç size çok büyük ölçüde ilhamlar verir. Bunun tetiklemesiyle sanat, müzik, resim gibi daha pek çok alanda harikalar yaratmanız mümkündür. Yeteneğinde olmayan biri bile bu transitin döneminde kendinde bir şeyler bulabilir. Belki önemli bir şeyler yapamaz ama en azından kendi çapında duyumsal zevkler tadabilir. Dönemin anlayış hassasiyetini arttırıcı etkisi sosyal iletişiminizde de faydalı olabilir. Ancak daha önemlisi, maddi dünyanızın yeterince cazip gelmemesi sonucunda kendinizi mistik arayışlara iterek dünyanızı farklı pencerelerden incelemek isteyebilirsiniz. Bu süreçte yaşam size çok cezp edici gelmeyebilir. Öyle sıradan ve basit inançlar sizin için tatmin edici olmaz. Kendinizde gelişen ruhsal ve psişik deneyimleri başkalarına anlatma veya onların benzer tecrübelerini paylaşmanızın zamanıdır.

1 Kasım 2018’den 27 Ocak 2019’e kadar olan dönem Transit Neptün 90 natal Juno (on birinci evden sekizinci eve)

Bu dönem içinde ruhani olma durumuyla, adanmış ilişkiler arasında ikilem yaşayacağınız görülüyor. Bir yanda evliliğin talepleriyle, diğer yanda sanatsal-romantik ya da doğal yapınızın gerektirdikleriyle iki yöne çekiliyormuş gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Ruhani ilişkilerinize kendinizi adayabilmek için evlilikten vazgeçebilir ya da sizin sanatsal ve ruhani yönünüzü onurlandırmayan birisiyle evlenebilirsiniz. Romantik idealizmin evlilik ilişkilerindeki rollerle uyumlu olmadığını görmeniz mümkün. İlişkiniz üzerinde olumsuz etkiye sahip diğer türler konusunda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Hem samimiyeti hem de ruhani idealizmi tatmin eden çözüm bulma konusunda bazı zorluklarla karşılaşacaksınız denebilir.

1 Kasım 2018’den itibaren uzun bir sürü boyunca olan dönem. İlerlemiş Güneş 60 natal Mars (sekizinci evden on birinci eve)

Bu dönemde içgüdülerle hareket etmek yararlıdır. Yaşamın akışına uymalı ve çevrenizi saran enerjilerden yararlanmaya çalışmalısınız. Dönem sizin için çok hayırlıdır. Başkaları size her zamankinden daha çok yardımcı olabilir. Bu nedenle tüm iletişim kanallarınızı açık tutmanız ve bunlardan yardım almanız çok yerinde olur. Gerçekten de bu zaman dilimi ufuklarınızı genişletip beklentilerinizi yükseltmek için mükemmel bir dönemdir. Süreç çok verimli bir etki getirir ve genellikle başarılı bir dönemi gösterir. Bu etki boyunca normalden daha cesur ve girişken, daha etkili ve maceracı olabilirsiniz. Dönemin etkileri sizi aktif, cesur, cömert ve özgür kılan kişilerle temasa geçirebilir. Güçlü duygularınız ortaya çıkabilir ve romantik ve de dolu ilişkiler geliştirebilirsiniz. Fakat bunların hayatınızdaki etkisi kalıcı olmayabilir. Dönem sona erdiği zaman söz konusu eylemleri kendi iradenizle değil de dışarıdan gelen etkilerle yaşadığınızı fark edebilirsiniz. Bu, süreç sizin için olaylı ve sonraki yıllar hatırlanacak bir dönem olacaktır.

5 Kasım 2018’den 23 Kasım 2018’e kadar olan dönem. Transit Ay Kuzey Düğümü kavuşum Ay (dördüncü evde)

Bu transitlerin süreci içinde ilişkilerinizde ruhsal yaklaşımlar gösterecek ve duygusal iletişiminizi daha güçlü sürdüreceksiniz. Bu kısa dönemde sizin kadınlarla daha yoğun ilişkilere girmeniz söz konusudur. Muhtemelen çevresi tarafından sevilen bazı hareketli kimselerle ilişkilerinizin olması, size ikili ilişkilerinizde canlılık kazandırır. Kısa ve geçici ilişkileri yoğun yaşayacağınız bir dönemdir.

7 Kasım 2018’den 4 Aralık 2018’e kadar olan dönem. Transit Kuzey Ay Düğümü 135 natal Juno

Bu dönem içinde özellikle iletişim güçlükleriniz olacaktır. Başkaları ile zihinsel ilgi ve aktiviteler paylaşmak için ilişkinizin dışına gitme ihtiyacı duymanız mümkün. Eğer bu zorluklarla karşılaşılıyorsanız diğerlerinin bakış açılarını anlamak ve öğrenmek ve zihinsel diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamayı öğrenmeniz gerekir. Diğerleri ile paylaşımlarınızın da az olacağı söylenebilir.

20 Kasım 2018’den 5 Aralık 2018’e kadar olan dönem. Transit Jüpiter 120 natal Vesta (yedinci evden dördüncü eve)

Bu devre içinde muhtemelen dünyaya bir mistik veya bir filozof olarak gelmiş olduğunuz düşünceleri artabilir. Ve yine bu süreçte sizin doğanız bilgi ve anlayış aramak için kültürel gelenekler ve inanç sistemlerine karşı ilginizin sürekli beslendiği ve sizi zenginleştiren ruhsal deneyimler ile ifade edilir. İnançlarınızı över ve zorluklara karşı iyimser bakış açınızı hiç kaybetmezsiniz. Kendini beğenmişlik hisleriniz olmadan inançlarınız için gerekli fedakârlıkları yapmaktan kaçınmayacağınız söylenebilir. Siz özellikle bu süreç içinde iyi bir öğretmen, danışman, din adamı rolü için biçilmiş bir kaftan durumundasınız. Mükemmel bir rol modeli veya bir rehber olabilirsiniz bu günler içinde.

2 Aralık 2018’den 6 Aralık 2018’e kadar olan dönem. Transit Jüpiter 135 Ceres. (yedinci evden on ikinci eve)

Bu dönemde güvenlik ve konfor duygusu yaratmak için, macera, bağımsızlık ve özgürlük duygusu ile sürekli bir çatışma halinde kendinizi bulabilirsiniz kendinizi. Her ikisi arasında veya her ikisine yönelik seçimler yapmak zorunda kaldığınızda bunlar size oldukça zorlayabilir. Genellikle yakın ilişkileriniz büyük stres barındırabilir. Her iki tarafında sizin ihtiyaçlarınızın bir parçasını olduğunu kabul etmeniz gerekir ki, bu seçim neredeyse imkânsızdır. Bunun için de süreç içinde aksine hayatınızın her iki yönüne de yaşamınızda yer ayırmalısınız. Ve bu yönleri öncelik sırasına göre paylaştırarak hayatınıza soktuğunuz taktirde zaman size gülebilir.

6 Aralık 2018’den 5 Şubat 2019’a kadar olan dönem. Transit Pluto 60 Kiron (dokuzuncu evden on ikinci eve)

Geçmişten gelen iyileşme problemlerinin potansiyelinin yüksek olduğu bir dönem. Bir şey ya da birisi geçmiş problemleri farklı bir bakış açısı ile görmenizi sağlayacak. Belki uzaklaştırılmış olan eski bir sevdiğiniz geçmiş yaraları iyileştirmek için geri dönecek veya belki de siz daha önce başaramadığınız bir şeyi başaracaksınız. Senaryo ne olursa olsun, gönlünüzden gelen arzuları gerçekleştirmek şansınız var.

8 Aralık 2018 den itibaren uzun bir dönem. Transit Jüpiter sekizinci evde

Bu dönem içinde ortak ve birleşik mali sorumluluklarınız ve hisse senetleri gibi değerli kâğıtlar, miras konuları, gizli kapaklı işler ve cinsellik konuları ağırlık kazanır. Bu dönemin olumlu yönleri kişisel beceri, kabiliyet, entelektüel başarı veya bağların iyi kullanılması gibi maddi kaynakların tamamını kullanmaktan çekinmeme, fiziksel bazı zorluklardan, çeşitli sağlık sorunlarından kurtulabilmek için eşten veya ortaklardan bazı yardımlar alınabilmesi, hayatın doğal döngülerini, ölümü kabullenebilme ve bu gerçeği günlük yaşamla kaynaştırabilme, bilincin ölümsüzlüğünü sezme, mantıkdışı gibi gözüken duyguları kabullenip tanımaya çalışma, sağlıklı, kendiliğinden ve akıcı bir cinsellik anlayışının geliştirilmesidir.

Bu dönemin olumsuz yönleri isi ölçüsüz bir ölüm korkusuna kapılma, ölümü inkâr etme yoluna sapma, her türlü dönüşüme direnç gösterme, içgüdülerini inkâra kalkışma, Gerçekler karşısında bir türlü teslim olamama, cinselliğin bloke olması, çeşitli cinsel saplantılar içine girme, dinsel, okkült ve mistik duyguları katı bir şekilde reddetmeye başlamadır. Bu bakımdan olumsuz olacak yönlere dikkat etmek gerekir.

16 Aralık 2018’den 25 Aralık 2018’e kadar olan dönem. Transit Jüpiter 90 Neptün (sekizinci evden on birinci eve)

Dürüst ve pratik olmak için zor bir dönem olabilir. Samimi duygular beslemeniz de zor olabilir bu sıralar. Kişileri baştan çıkarmaya eğilimli olduğunuz bir dönemdesiniz. Ayrıca sizin de her türlü etki ye açık olduğunuz söylenebilir. Hayalciliğiniz bu dönemde yoğunluk kazanmış durumda. İdealleriniz ve gerçekler arasında ayrılık yapmakta güçlük çekersiniz. Başkalarından çabuk etkilenebilir veya onları huzursuz edebilecek kadar umursamaz bir görünüm içine girebilirsiniz. Hayal kırıklıkları ve endişelerin artabileceği bir dönem de olabilir. Anlaşılamamaktan yakınmanız doğaldır. Yanlış yatırımlar yapabilirsiniz. Bazı kişilerden düşmanlıklar görmeniz ve kırgınlıklar yaşamanız beklenebilir. Dikkatsiz davranışlarınız sizi işinizden edebilir. Politik konularda bazı ihtilaflara düşebilir, kayıplara uğrayabilirsiniz. Gereksiz harcamalara dikkat! Şans oyunlarına daha bir yatkın olabileceğiniz bir dönem de olabilir. Ama bunlardan ve kumardan zarar görebilirsiniz. Ticaret, is ortamı ve çevreniz ile olan yaşamınızda zorluklar çekebileceğiniz durumlar olabilir. Kendinizi ve çevrenizdekileri yanlış yönlendirme ihtimalinizin bir hayli yüksek olabileceği durumlar yaşamaktan kaçınmalısınız.

Transit suresi boyunca sağlık:

Bu süreç hastalık tanımları için belirsiz olabilir. İkinci ve üçüncü görüşleri almanız yerinde olur. Bağışıklık sisteminiz soğuk algınlığı veya grip sebebiyle zayıflamış olabilir. Bu süreci rahat geçirebilmek için C vitamini takviyesi alın. Potansiyel kan hastalıkları, bakteriler veya viral enfeksiyonlar, anemi ve kan basıncındaki dengesizliğe bağlı rahatsızlıklar görülebilir. Görünüşte birçok hastalık birbiriyle bağlantısız ve belirtisiz olabilir. Homeopatik bir hekime başvurarak durumunuza uygun çareler bulmayı deneyebilirsiniz. Daha çok uyku isteği olabilir, daha fazla dinlenmeye zaman ayırın. Dünya ile aranızda mesafeler yaratarak daha çok kendi başınıza olmak isteyebilirsiniz. Kendinizi dinlendirin. Yoga, meditasyon ve müzik terapi yöntemi olarak kullanılabilir. İlaçlardan, alkolden veya muhtemel uyuşturuculardan kaynaklanan sorunlar yaşamanız muhtemeldir. Daha kötüsü bunlara bağlı alerjik reaksiyonlar yaşayabilirsiniz. Eğer mutlaka ilaç kullanmanız gerekiyorsa, yan etkileri en az olanlarını doktorunuzdan isteyin. Kan şekeri düzeyinizi ve şeker hastalığını kontrol ettirin. Bunlar dalgalanmalar gösterebilir. Potansiyel böbreküstü bezlerinizdeki rahatsızlıklar sebebiyle bitkinlik hissedebilirsiniz. Pantotenik asit eksikliği belirtilerini kontrol edin. Ayrıca kolesterol seviyeniz gizli artışlar gösterebilir. Lesitin, E ve F vitamini takviyesi bunu düşürmeye yardımcı olabilir. Ameliyat olma zorunluluğunuz varsa, bu süreçte enfeksiyon kapma olasılığınız artar. Ameliyat sırasında anestezi sorunları yaşayabilirsiniz. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Elektif cerrahi bu dönemde yapılmamalıdır.

22 Aralık 2018’den 22 Şubat 2019’a kadar olan dönem. Transit Pluto 90 natal Ceres (dokuzuncu evden on ikinci eve)

Bu dönem içinde besleyici bağlardan ayrılma ve kayıp tecrübelerini acılı bir şekilde, derinden hissedebilir ve muhtemelen anneniz ile ilgili bir durum yaşayabilirsiniz. Daha fazlasını kaybetme korkusu içinizde yakın ilişkiler kurmaya karşı engeller oluşturulmasına neden olabilir. Ancak beslenme ve destek ihtiyacı ruhunuzun derinliklerinde kalmaya devam edecektir. Doğrudan doğruya kaybetme ve geri kazanma döngüsü ile karşılaşacak ve ayrılma ve dönüşümün hayatın bir parçası olduğu gerçeğini kabul edeceksiniz. Bu süreç sizi fazlasıyla güçlendirebilir ve en sonunda karakterinizi çok güçlü bir hale getirebilir. Bu da başkalarına bu konularla yüzleşmeleri için yardım etmenizi sağlar ve güçten düşmeden ve pes etmeden de kaybetmenin hayatın bir parçası olduğu gerçeğini onlara göstermenize sebep olur.

18 Ocak 2019’dan 27 Ocak 2019’a kadar olan dönem.Transit Satürn kavuşum Merkür (dokuzuncu evde)

Bu süreç içinde iletişimi gerektiren her şey, düşüncesel davranışlarınızda karamsar olmanıza neden olabilir. Mektuplar, iş bağlantıları, fikir alış-verişi gecikmeler ve aksilikler söz konusudur. Oysa dönem iletişim alanında yapılacak çalışmalar için elverişlidir. Zihinsel çalışmaların yoğunlaştığı dönemdir. Felsefik konulara bu süreçte ilginiz artabilir. Tabii buradaki gelişim sizin kendi mizacınıza bağlı olacaktır. Düşünceniz daha dar ve muhafazakâr bir davranışa girer ve ümit vadeden projelere olan inancınız azalabilir. Fikirlerinizin sonucunda ortaya çıkan şeyleri sakinlik ve sabırla beklemeniz zihinsel baskınızı ve endişenizi azaltabilir. Bilim alanı ile uğraşan biriyseniz bu zaman diliminde başarılı ve yoğun bir çalışma temposu yaşayabilirsiniz. Maddi konularda biraz kısıtlanmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde daha çok yalnız çalışma araştırma isteği artabilir. Sabırlı, kararlı ve daha titiz bir şekilde bütün olasılıkları değerlendireceğiniz bir zamandır. Bu sıralarda uzun süreli ve zor bir görevi üstlenme için yeterli potansiyeliniz vardır. Bu günler içinde arkadaşlarınıza ve gruplara bağlanma duygularınız artar. Yasal konularla ilgilenmeye başlamanız da mümkündür.

Transit suresi boyunca sağlık:

Zihinsel olarak her zamankinden daha fazla sorumluluk altında olmanız muhtemeldir, aşırı çalışma, depresyona sebebiyet verebilir. Depresyona doğru çekildiğinizi hissederseniz, homeopatik bir doktor bu süreçte size yardımcı olabilir. Stres sebebiyle ishal ya da kolit hastalıkları yaşamanız muhtemeldir. Sinirleriniz tutulabilir. Eğer dişçiye gidiyorsanız, sinir yatıştırması için sakinleştirici istemelisiniz. Diş hekimi korkularınızı yatıştırmak için sakinleştirici verebilir. Kalsiyum veya magnezyum eksikliğine bağlı, kaslarda titreme veya sinirsel ataklar oluşması muhtemeldir. Semptomları anlamaya çalışın. Deri hastalıkları, kurdeşen, zona vs. türü hastalıklar strese ve gerginliğe bağlı olarak artabilir. Zihinsel aşırı yüklenme neticesinde beyninizde yanma hissi oluşabilir. Genel olarak, ellerinizde, bileklerinizde, dirsek ve omuzlarınızda ağrılar kasılmalar olması muhtemeldir. B1 vitamini eksikliğini kontrol ettirmelisiniz ve takviye almalısınız.

Not. Böylece kesitlerini gördüğünüz rapır uzar gider. Sağlık açısından tehlikeli olan her bir transitin şekilde görüldüğü gibi sağlıkta neler getireceği uzun uzun anlatılmıştır.

RAPOR ÖRNEĞİ 3 FIRDARIA RAPORU

GÜNEŞ

16 Aralık 2016’dan 22 Mayıs 2018’e kadar olan dönem.

Hayatınızın bu döneminin kalitesi sizin gece ya da gündüz doğmanıza bakmaksızın hayatınıza yayılır. Genelde bunun olumlu bir faz olduğu söylenir.

Eğer gece doğduysanız Güneş ışınlarının parlayıcı etkisini hayatınızın 40lı yaşlarında deneyimlersiniz. Siz hayatınız amaçlarını yeniden değerlendirmiş ve gerekli değişiklikleri yapmıştınız. Bunu yapmak bahar temizliği yapmak kadar basit şeylerden kariyer veya ilişki değişikliği gibi çok daha ciddi şeylere kadar değişebilir. Akışına bıraktığınız bir dönem sonrası ya da belki de kaybetme hissini deneyimledikten sonra, şimdi ileriye doğru hareket etme ve hayatta parlamaya hazırsınızdır bu dönemde. Hayatın tüm alanlarında karşınıza fırsatlar çıkar. Yaşamın tüm iş kollarından insanlar size kişisel ve profesyonel tutkularınıza erişmenize yardımcı olurlar. Diğer insanların takdirleriyle birlikte zengin ve ödüllendirici bir hayat yaşamak için fırsatınız doğacağı söylenebilir.

Eğer gündüz doğduysanız güneş ışınlarınızın olumlu etkisini doğumunuzdan itibaren deneyimler ve sonrasında eğer o kadar uzun yaşarsanız 70lerin ortalarına doğru yeniden bunları yaşarsınız. Doğum haritanızın diğer etkilerine dayanarak, muhtemelen tatminkâr bir çocukluk geçirmişsinizdir. Anne babanız erken çocukluk döneminde üzerinize titremişler, sağlam bir benlik bilinci deneyimlemenize yardımcı olmuş olabilirler. Belki hayatınızın ilk birkaç ayında bazı zorluklar yaşamış olabilirsiniz. Antik astrologların söylediklerine göre, bu çabucak geçer. Sizi seven ebeveynlerinizle mutlu ve sevinçli bir çocuksunuzdur bu dönemde. Yaşamınızın sonrasında çocuklarınız ve arkadaşlarınızın desteği ile eğlenebilirsiniz. Eski zaman astrologlara göre, iyi bir talihiniz, tam ve sakin bir hayatınız olacaktır denebilir. Tabi iki diğer astrolojik etkiler zıt etkiler barındırabilir. Modern astrologlar yaşamın ilk dönemlerinin babanızın başlıca etkin olduğu dönemler – ki olumlu ya da olumsuz yönde etkin olması güneşin doğum haritasındaki durumuna bağlı olduğunu belirtebilirler size.

Güneş Venüs Altdönemi
22 Mayıs 2018 den 26 Ekim 2019’a kadar olan dönem.

Eğer gece dünyaya gelmişseniz, tüm etkinliklerinizden özellikle de kadınları, sanat, diplomasi ve güzellik içeren tümünden keyif almayı deneyimlemeniz mümkün. Bu nedenden ötürü kendinizi iyi hissetmenizi arttıran tün fırsatları size sunan insanları ve projeleri takip etmeye odaklanmanız muhtemeldir. Eğer evliyseniz, eğlence ve tatmin duygunuzun tazelenmesinden keyif alırsınız. Bekârsanız müstakbel eşinizle tanışabilir ya da evlilik planlayabilirsiniz. Eski astrologlar bu dönemde kazançlı bir yolculuğa çıkacağınızı söylerler.

Bu yüzden keyifli geçmiş zamanların ve önemli bir ilişkinin peşinden başka bir yere seyahate gidebilirsiniz. Sanatçı yönünüzü keşfedebilir ve sanat, zanaat, güzellik ve moda konularını içeren yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Cebinizin bereketlenebilir. Genelde, iyiliksever bir şekilde hisseder ya da davranırsınız. Sırası geldiğinde diğerleri de size karşı cömerttir.

Eğer gündüz vakti dünyaya gelmişseniz, bu dönem hayatınızın erken zamanlarında görülür ki bu diğer insanlarla ilk bağlarınızdan memnun olmanız muhtemeldir. Akrabalarınız ve aileniz üzerinize düşebilirler. Ailenizde yeni bir kardeşi karşılayabilmeniz olasıdır. Neyse ki hayatın eğlenceli ve keyifli olabileceğini öğrendiğiniz olumlu zamanlardır bu zamanlar. Ancak bu etkinin yorumu doğum haritanızın diğer açılarına göre değişir. Koşullarınız ne olursa olsun diğerleri ile nasıl etkileşime geçebileceğinizi öğrendiğiniz bir zaman dilimi olduğu söylenebilir. Bu yetenekler ömrünüzün geri kalanında sizin etkileyecektir.

Güneş Merkür Altdönemi
26 Ekim 2019’dan 30 Mart 2021’e kadar olan dönem.

Eğer gece doğmuş iseniz, bu dönem yoğun bir dönem ve çıkan fırsatların çoğunu yapmanız sıkı sıkıya tavsiye edilir. Diğer bir deyişle ciddi bir şekilde işe koyulma vaktidır. Önceki yıllarda ya da öncesinde harika zaman geçirmiş, hayatın güzellilerinin keyfini çıkarmıştınız. Şimdi elinizdeki konulara konsantre olmaya ihtiyacınız var. Hem özel hem de iş hayatınızda bazı kararlar almanız gerekiyor bu evrede. Her iki konuda da bilgi toplamanız, doğru düzgün iletişim kurmanız ve çizgili kısımlara imza atmanız istenmektedir sizden. Kişisel ilişkiler, iş planları, sözleşmeler ve pazarlama planları gibi konuların dikkatinize ihtiyacı var.

Eğer bu gibi detaylara dikkat etmezseniz, hukuki davalarla vb müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz. Yeni bir projeye, satış pazarlama plan veya işlere zaman ayırmak için dönemin mükemmel zamanlama olduğu söylenebilir. Şimdi elinizden ağ kurma yeteneği geliyor. Ne büyük projelerin sabah kahve sohbetlerinde başladığını söylemek şaşırtıcı gelebilir. Fikir tohumlarınız eyleme dönüşebilir. Eviniz, aileniz ve finanssal meselelerle ilgili kararlar da vurgulanmaktadır. Hayatın tüm alanlarında donanım sahibi olduğunuzdan emin olmak için çok zaman harcadınız, bundan daha fazlasını önümüzdeki dönemde duygusal olarak tatmin duygusunu hissederek geçireceksiniz denebilir.

Eğer gündüz doğmuş iseniz, Bu planetsel etkiye genç yaşlarında gireceksiniz. İdeali, hayatınızdaki yetişkinlerin sizin ihtiyarlarınızı anlayabilmesi ve sağlıklı ve olumlu bir tavırla büyümenize yardımcı olmasıdır. Bu doğum haritanızın diğer başka etkilerine göre değişecektir. Ancak, sizin için bu süreç iletişim kurmaya başlama zamanıdır. Etrafınızdaki insanlar nasıl öğrendiğiniz, konuştuğunuz hatta belki de erken yaşınızda nasıl okuduğunuz hususlarına şekil verirler. Eğitim ve bakım yöntemlerine başlanması en uzun vadede sizin için en uygun yeri bulmak ve kaydetmek için de dönem en iyi zamandır. Oluşan arkadaşlıkların erken dönem hayatınız üzerinde çok güçlü bir etkisi de olabilir. Bu dönem boyunca hayatı öğreniyor ve hayatınızın sonuna kadar geçerli olacak kararlar alıyorsunuz.

Güneş Ay Altdönemi

30 Mart 2021’den 3 Eylül 2022’e kadar olan dönem.
Eğer gece doğdu iseniz, Güneş ve Ay etkilerini 40’lı yaşların sonunda yaşarsınız. Geçmiş birkaç yılın ışığında kişisel hedeflerinizi yeniden değerlendirmenin zamanıdır. Son bir kaç yılda önünüze birçok kapı açılmıştır ve hem duygusal hem de finansal bakımdan diğer insanların desteğinin ayrıcalıklarından memnun kalmış olabilirsiniz. Kişisel kaynaklarınızı daha dikkatli değerlendirmenin zamanıdır bu süreç. Şu sorular sizin için önemlidir: Hayatınızın bir sonraki evresine taşıyacak kadar kaynağınız var mıdır? Sizi destekleyenlerden zaman ve para kazanmaya ihtiyacınız var mı?

Bir süreliğine besleyen ve destekleyen bir role kendinizi adapte ettiğiniz koşullarda kendinizi bulabilirsiniz. Bundan daha fazlası sevdikleriniz ihtiyaçlarına kendinizi bir başınıza uyumlar ve dengeleyebilirsiniz: Ve de dahası bu dönemde ödülleri toplayabilmeniz mümkün. İşin iyi tarafı perhizinizi değiştirebilir, rejiminizi yapabilir, sağlık kontrolü yaptırabilirsiniz.

Gündüz vakti doğdu iseniz, Güneş ve Ayın etkisini erken dönem çocuklukta deneyimlersiniz. Bu dönem boyunca hayatınız anne-babanızla ilişkinizin değiştiği gibi değişir. Genelde söylenen bu dönem boyunca kendi bağımsız kişiliğinizden fazlasınız bulduğunuz bir dönem evresidir. İdeal olan, anne-babanız, bakıcılar, kardeşler ve öğretmenlerden akıl alarak kendi doğrularınızı keşfetmektir ancak, şu an hayatınızda ortaya çıkan değişimlerin büyük ölçüde yetişkinlerin kontrolünde olması muhtemeldir. Çevrenize ve sizin ihtiyaçlarınızı anlayan bakıcıların ihtiyaçlarına ve çevrenize karşı hassas olduğunuz bir dönem.

Güneş Satürn altdönemi

3 Eylül 2022’den 7 Şubat 2024’e kadar olan dönem.
Hayatınızın bu dönemi sizi yavaşlamaya zorlayan ve hayatınızın zemininin sağlam olduğundan emin olduğunuz mücadeleci bir evredir. Beslenmenizi değiştirmeniz, rejim uygulamanız ve sağlık kontrolünden geçmeniz için en uygun dönemdir. Eğer geceleyin doğdu iseniz, bu dönemi 49 veya 50 yaşındayken deneyimlersiniz. Yaşlanan anne-babanızın bakım sorumluluğunu üstlenebilirsiniz.

Farketmeden geçen yıllarda roller değişti ve şimdi idareyi ele almanız gerektiğini farkediyorsunuz denebilir. Eğer işin içinde ebeveynleriniz yoksa başka sorumluluklar ortaya çıkabilir. Eğer oldum olası sorumluluk sahibi biriyseniz, kendinizle ilgilenmeyi öğrenme zamanı bu sizin için. Kendinize birinci önceliği verip, kendinize ait bazı tutkuları gerçekleştirmelisiniz. Eğer vurdumduymaz bir yaşam sürmüşseniz, biraz durulmak iyi gelecektir bu süreçte size. Sadece cevapları bilebilirsiniz ancak dersler oldukça açık – sonrasında ödülleri toplamak için şimdi çaba harcamanız gerekmektedir.

Eğer gündüz dünyaya geldiyseniz, bu dönemi 5 yaşındayken deneyimlersiniz. Hayatınızın yapısı değişiyor. Ailenizden ayrılıp okul hayatınızın oturttuğunuz bir zaman. Satürn ile Güneç doğum haritanızda mücadele içinde olabilir. Bu dönemde deneyimlediğiniz en zorlu dönemdir bu. Babanızla ya da hayatınızdaki otorite figürü olan bir erkek ile ilişkilerinizde zorlanacaksınız. Sonuçta kendi ihtiyaçlarınızı ifade edebileceğinizi hissediyorken sağlık sınırlarınızı öğrenirsiniz.

RAPOR ÖRNEĞİ 4 ORTAK NOKTALAR RAPORU

Güneş – Ay

Bu sizin kimlik bilincine vardığınız noktadır. Maneviyat ve ruh ya da canlılık ya da his birleşimini nasıl betimleyeceğinizi anlamak için burç özelliklerine bakın.

Ay – Merkür

Bu nokta, duygusal zekânızı ve düşüncelerinizin duygulardan nasıl etkilendiğini gösterir. İyi bir iletişimci ya da yazar olmakla kalmaz, aynı zamanda bir dedikoducu da olabilirsiniz. Burcun yerleşimine bağlı olarak, dalgınlık mümkündür ve zihinsel aktivite tarzına dair fazla bilgi verir.

Ay – Venüs

Bu nokta başkaları için nasıl sevgi duyguları beslediğinizi ve kendinizi sevmeyi nasıl sevdiğinizi gösterir. Aşk, Sevgi, sanatsal eğilimler ve yaşam içindeki sevinçlerin ifade tarzı için burç yerleşimine bakın.

Ay – Mars

Bu nokta heyecan ve harekete geçmeye çağıran dürtüsel duygularınızı temsil eder. Enerji veya mücadele ruhunu nasıl ifade ettiğinizi görmek için burcun yerleşimine bakın. İçsel gerginlikleri bırakmakta fayda vardır.

Ay – Jüpiter

İnançları ve duyguları nerede kombine ettiğinizi gösteren nokta bu noktadır. Bu sizin kalbinizdeki şefkati gösterir ve mutluluğu nasıl ifade ettiğinizi anlatır. Burcun yerleşimine bağlı olarak daha fazla yardımseverlik ve cömertlik tarzındaki bilgilerin yanı sıra inançlar üzerinde bir arka plan da verir. Bu nokta seyahatleri de gösterebilir.

Ay – Satürn

Bu nokta, kendini kontrol ve görev duygusunu temsil eder. Burcun yerleşimine bağlı olarak kısıtlı hissettiğiniz veya inhibe olan duygularınızı nasıl kontrol ettiğinizi gösterir.

Ay – Uranüs

Bu nokta duygusal gerginlik ve huzursuzluklarınızı temsil eder. Iç içgüdünüzün kendi iradesi ile bağımsız olduğu yerdir. Düzensiz veya eksantrik duygularınızı nasıl ifade ettiğinizi görmek için burcun yerleşimine bakın.

Ay – Neptün

Bu nokta, psişik hassas ve diğer insanların duygularını hissettiğiniz noktadır. Bilinçaltı yoluyla nasıl ilham veya vizyon alabildiğinizi ve hayallerinizin tarzını görmek için burcun yerleşimine bakın.

Ay – Pluto

Bu duyguların ve gücün aşırı ifade noktasıdır. Duygusal patlamalar ve dürtüsel eylemlerinizi nasıl yaşadığınız hakkında daha fazla bilgi için burcun yerleşimine bakın.

Merkür – Güneş

Bu öz bilinç – zihin ve varlık kombinesi ile düşünce gücünüzü nerede sakladığınızı gösteren noktadır. Kişisel bakış açılarınız ve zihninizin nasıl çalıştığını anlamak, sağduyu kullanma alanlarınızı görmek için burcun yerleşimine bakın.

Güneş – Venüs

Bu nokta, güzellik hissinizi, artistik ve estetik değerlerinizi nerede ifade edeceğinizi gösteren aşkınızı, cazibenizi ve popülerliğinizi temsil eder. Manevi aşkınızı ve hissinizi nasıl ifade edeceğinizi öğrenmek için burç özelliklerine bakın.

Güneş – Mars

Bu nokta yaşama isteğinizi temsil eder ve fiziksel canlılık ve enerjinizin kaynağıdır. Kararlılığınız, tutkularınız ve isteklerinizi daha iyi anlamak için burç özelliklerine bakın.

Güneş – Jüpiter

Bu nokta sağlığınızı, mutluluğunuzu ve ilerleme gücünüzü temsil eder. Hem sosyal açıdan toplumla bütünleşme hem de ahlaki ve dini bakış açınızla ilgili daha fazla detay için burç özelliklerine bakın.

Güneş – Satürn

Bu, karmayı (kaderinizi) temsil eden noktadır. Burada büyük bir azimle kader hissiniz yatmaktadır. Ayrılık ve engellenmeyi nasıl tecrübe edeceğinizle ilgili daha fazla bilgi için burç özelliklerine bakın.

Güneş – Uranüs

Bu, özgürlüğünüzü ve bağımsızlığınızı ifade edeceğiniz noktadır. Özgünlüğünüzü ve yenilikler yapma becerinizi nasıl ifade edeceğinizle ilgili daha fazla bilgi için burç özelliklerine bakın.

Güneş – Neptün

Bu, aşırı duygusal ve yaratıcı olduğunuz noktadır. Hassaslığınızla ve güçsüzlük, karamsarlık ya da hastalık deneyim edeceğiniz yer olan mistisizme eğiliminizle ilgili daha fazla bilgi için burç özelliklerine bakın.

Güneş – Pluto

Bu, güç arayışınızı temsil eden noktadır. Kararlı olma ve yoğun şekilde odaklanma becerinizle travmaları, krizleri ve bunalımları nasıl tecrübe ettiğiniz konusunda daha fazla bilgi için burç özelliklerine bakın.

Merkür – Venüs

Bu nokta, akıl ve güzellik duygusunu gösterir. Diğer bir deyişle, bu nokta, duygularınızı ve sevgi düşüncelerinizi nasıl birleştirdiğinizi gösteren noktadır. Kalbinizdeki ışık, neşe, sanatsal güzellik ve zarafet anlamda kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ile ilgili daha fazla bilgi için burcun yerleşimine bakın.

Merkür – Mars

Bu nokta düşünce gücünü gösterir. Diğer bir deyişle, bu nokta düşünce ve planlarınızı nasıl aktive ettiğinizi gösteren noktadır. Yargı hızı, pratik eğilim ve genel becerileriniz ile ilgili daha fazla bilgi için burcun yerleşimine bakın.

Merkür – Jüpiter

Bu nokta sağduyunuzu gösterir. Diğer bir deyişle, size akıl oluşturmak ve düşüncelerinizi nasıl yönlendirdiğinizi öğrenmek ile ilgili bilgiler verir. İyimserlik ve fikir üretimiyle ilgili daha fazla bilgi için burcun yerleşimine bakın.

Merkür – Satürn

Bu nokta düşünce derinliğinizi gösterir. Diğer bir deyişle, sizin düşünme ve muhakeme yeteneğinizi almak için ne kadar ciddi olduğunuzu gösteren noktadır. Mantık ve konsantrasyon tarzı yanı sıra yaşam görevlerinize göre kendinizi düzenlemek için geçerli yollarla ilgili daha fazla bilgi için burcun yerleşimine bakın.

Not: Bu böylece 7 sayfa süren aydınlatıcı bir metijn olarak devam eder. Ancak tabii ki kişi bunların nasıl kullanacağını da merak ettiğinden isterse ikinci biur rapor çıkarabilir.

İKİNCİ RAPOR

Güneş Ay / Venüs

Ailenizi ya da koruyuculuğunu üstlendiğiniz topluluğu ve sevgi dolu duygularınızı sanatsal faaliyetleriniz ile sahnede ifade ederek yaratıcılığınızın keyfini çıkarın.

Uranüs = Merkür / Neptün

Sizin hayatınızı değiştirebilecek ani fikir ve ilhamlara açık bir doğanız var. Tam bir ‘Eureka-BULDUM’ anı yaşayabilirsiniz. Ayrıca hayal gücünüz neticesinde aldatıcı durumlar ve başarısızlıklara yol açan yanlış yönlenmeler yaşayabilirsiniz. Sizi yanıltacak fantezilerin farkında olmanız iyi olur. – Sağlık: Grafikte bu orta nokta yapısına sahip bir kişi, zayıf bir sinir sistemine sahip olabilir. Kişi sinirlerinin bozulmasına sebep olacak yüksek stresli iş ve ortamlardan mümkün olduğunca kaçınmalıdır. Buna ek olarak kişi, kökeni belirsiz konvülsiyonlarla karşılaşabilir. Bu konvülsiyonların nedeni belirlenemediğinden teşhiş yada tanı koymakta sorunlar olabilir.

Venüs = Neptün / Pluto

Aşk ve sevgi konularında kendinizi tuhaf ve garip şekillerde ifade edibilirsiniz. Bir ruha ya da bir mistik deneyime aşık olabilirsiniz. Sizin ilişkileriniz tek kanalda kalabilir ve bağlılığınız hem kendinize hemde başkalarına ilham kaynağı olabilir.

Venüs = Mars / Satürn

Siz ilişkiler ve ortaklıklar nedeniyle kısıtlama hissederek duygularınızı ifade inhibisyonuna uğrayabilirsiniz. İlişkilerinizi sürdürmek zordur. Zorlayıcı sevgileri ifade etmek yerine daha çok ilişkilerinizle aranızda mesafeler koyarak kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Ay = Mars / Satürn

Sizin duygusal doğanız zayıftır. Kendi duygularınızı ifade ederken yorgun hissedebilirsiniz. Sıklıkla depresyon nöbetleri deneyimi yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Anlaşmazlıklar nedeniyle aile üyelerinden kendinizi ayrılmış hissedebilirsiniz. – Sağlık: Bu ortanokta yapılandırmasında, kadınsal sorunlar, adet tarihlerinde düzensizlik, kramp veya düşük şikayetleri muhtemel olabilir. Eğer bu ortanoktasına Admetus temas ediyorsa, hamile bir kadının doğum sırasında göbek kordonu beğeğe dolanarak boğulması olasılığı verir. Bu orta nokta yapılandırmasına sahip hamile bir kadın hamileliği boyunca evde ve doktor kontrolünde tutulması gerekir. İlerlemiş Zeus ya da Hades’in bu noktayla teması düşük veya doğum komplikasyonlarını gösterebilir. İlerlemiş Cupido bir aile üyesinin ölümünü veya hastalığını gösterebilir.

Ay = Jüpiter / Uranüs

Olumlu bakış açıları ve iyimserlik dolu bir ruh haliniz vardır. Sevinçle ve bağımsız bir şekilde duygularınızı ifade etmekten mutlu olursunuz. Sağduyu gücünüz yüksektir ve doğal sezgisel doğanızla başkalarıyla uyumlu ilişkiler içinde olursunuz.

Jüpiter = Uranüs / Pluto

Sizin hayata karşı dini bir bakış açınız vardır veya kendi benzersiz felsefenizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Felsefenizi sosyal olarak genişletmek ve bağlantılar yapmak yönündeki güçlü yeteneğiniz size büyük bir başarı getirir.

Jüpiter = Güneş / Venüs

Siz aşk, mutluluk ve şansı hayatınıza çekmekte hiç zorlanmazsınız. Cömert ve verici bir kişiliğiniz vardır. Sevgi, aşk ve aile ilişkileri, arkadaşlar ile iyi ve uyumlu bir sosyal hayat geçirme yönünde güçlü eğilimlere sahipsiniz.

Neptün = Venüs / Satürn

Siz ilişkinizle ilgili çok fantastik bir dünyada yaşayarak gerçekten olup bitenler hakkında yanlış fikirlere sahip olabilirsiniz. Ilişkilerinizde soğuk, uzak, mesafeli olabilir ve hayal kırıklıkları içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Mars = Jüpiter / Satürn

Sizin iradeniz düzensiz bir ifade şeklinde kendini gösterebilir. Kendinizi büyük bir şey üzerine taşımak isterken sık sık güçsüz kalmak veya güç eksikliği hissiyatınız olabilir. Sizin genel hoşnutsuzluğunuz ile uzlaşmanız gerekir.

Bu da size ait ikinci bir rapordur.

Raporlarla ilgili bilgi almak isteyenlerin gufraner@gmail.com adreslerine yazmaları rica olunur.
Programlarla ilgili diğer Linkler:

http://astrogufran.com/?p=242rong>
http://astrogufran.com/?p=592
http://astrogufran.com/?p=620
http://astrogufran.com/?p=647
http://astrogufran.com/?p=650

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!