Büyük Asteroidlerin Transitleri Örneği

astr22

 

TRANSİT RAPORU ÖRNEĞİ

1 Mart – 12 Nisan arasındaki dönem. 5, evden 3. eve.Transit Neptün 60 natal Ceres

Bu süreç içinde annenizle ya da çocuğunuzla muhtemelen psişik/manevi öyle bir bağınız var ki, bu bağ yakın ilişkileriniz kadar manevi bilinçlenmenizi de geliştirip zenginleştirecek denebilir. Sevdiğiniz kişilerin sanatsal ve mistik gelişimini ve ifadelerini teşvik ederek bu kişilerin fiziksel boyutlarını olduğu, kadar maneviyatını da beslersiniz. Ayrılma veya kişisel fedakârlık gibi meseleler sizi manevi bağlarınızı daha iyi anlamaya ve evrensel gizeme teslim olmaya zorlayabilir. Yakın ilişkilerinde muhtemelen kadere bağlı bir bağ ve derin bir manevi tanınma şu aralar sizinle beraber.

21 Nisan – 28 Mayıs arasındaki dönem. 11. evden 2. eve.Transit Jüpiter 90 natal Vesta

Bu dönem içinde kendinizi özellikle cinsel ifade ile ilgili olarak size öğretilen dini ve kültürel gelenekler arasında bir ikilem içinde hissedebilirsiniz. Geleneklere karşı radikal yollara sapmak ya da kendiniz için çok zor bir yaşam kurma seçeneği ile karşı karşıya kalmanız mümkün. Özveriye karşı bağlılık, ya da geleneklere karşı özgürlük sizin hayatınızdaki temel sorunlar halini alabilir. Siz devre içinde bekâr kalma karar ya da ifade özgürlüğünü kucaklarken, aynı zamanda cinsellik konusunda oldukça fanatik konumları da yaşayabilirsiniz. Bilinçli bir çaba ile kendi inancınızı güçlendirebilirsiniz tavsiyesine uymanız yerinde olacak.

4 Mayıs – Exact 4 Haziran arası. 5. evden 3. eve. Transit Kiron 120 natal Juno

Bu zaman diliminde evliliğe bağlılığınız, başlangıç yapma ve iyileşme şeklinizi geliştirir ve zenginleştirir (ya da tam tersi). Ortak iyileşme için potansiyel yolları ortaya çıkaran geniş bir manevi anlayışa ulaşmak için birlikte çalışma ve gelişme yeteneğinizi kullanırsınız. Bu keşiflerinizi ilişkiyle beraber kendini geliştirmek isteyen kişilerle paylaşmanız mümkün. Nihayetinde pek çok kişi için bu süreçte bir danışman ya da model olabilirsiniz.

13 Mayısta başlıyor. 5. evden 2. eve. Transit Neptün 90 natal Vesta

Bu dönem içinde ruhanilik ve cinsellik konularında muhtemelen ikilem yaşarsınız. Fiziksel ilişkilere bağlanmak sizi ruhani gelişiminizle ya da suçu ve utancı öğretmenin tam aksine kutsal bir şey olarak seksi tecrübe edinme eyleminizle çatışma içine sokabilir. Dini bağlamda ayartma ya da göz açılması yaşamanız da mümkün. Kaçma, üstün olma ve evrensel birliğe teslim olma arzunuz, dini bağlamdaki rolünüze engel olabilir. Üstün olma deneyimini ve fiziki dünyanın da dâhil olduğu bütün alanlarda kutsallığı görme adına onurlandırma eylemini öğrenene kadar bazı güçlüklerle karşılaşacaksınız. Süreç boyunca kendinizle derin çatışmalar yaşayacaksınız.

25 Mayıs- Exact 8 Temmuz – 22 Temmuz arasındaki dönem. 2. ev de. Transit Satürn kavuşum natal Vesta

Bu dönem içinde sizin bir biçim içinde önder konuma geleceğiniz söylenebilir. Sizin için en kutsal olan bağlamda liderlik rolüne kapılacaksınız demek de hiç yanlış olmaz. İnançlarınızda daha geleneksel olma eğiliminde olursunuz. Hayatınızda daha pratik ve sorumlu olmaya adanmış durumdasınız bu aralar. Zaman ve adanmayla birlikte bir uzmanlık seviyesine erişmeniz ve aynı yoldaki diğer kimseler için bir öğretmen ya da rol model olmanız da mümkün.

24 Haziran’dan itibaren. 6. evden 3. eve. Transit Uranüs 90 natal Vesta

Bu dönem içinde özgürlük ve sınırsız keşif arzunuz kutsal gördüğünüz ruhsal ideallere ters düşebilir ve bireyselliğin özgür ifadesi, zengin inançlarınız ve gelenekler ruhunuz ile zıt köşelerde bulunabilir. Cinsellik, fedakârlık, radikal özgürlük ve bekârlık ihtiyacı ile birlikte esas mesele haline gelecektir. Kolayca inançlarınızın aşırı tutucusu olmanız mümkün. Ruhsal geleneklere bağlılığı kesin bir şekilde reddedebilir ya da diğerlerini sizin gibi düşünmeye itmek için fazlasıyla istekli olabilirsiniz. Akıl ve bağlılık sizin için psikolojik anlamda özgürlük ve bağlılıkta olduğu gibi kutuplaşabilir. Bu durumda orta yolu bulmanız çok önemli olacak. Aksi takdirde bu kuvvet daha fazla gerginlik yaratarak muhalif bir ilişki içine girmenize neden olabilir.

Not: Tarihler izafidir

Gufran Erkılıç

 

 

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!